Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

Diskuse o týmových počítačích
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#1 Příspěvek od forest »

Při aktuálním kole PG turnaje máme odstavení ty dva týmové stroje v Brušperku PC-Cimrman a PC-IQE, což na tolik dní je určitě na výsledku také znát.

Jedním z hlavních témat srazu bude určitě plánovaný Upgrade týmových strojů do konce roku, kterému bych se chtěl pověnovat. Jak to v tomto kole PG sleduji, tak jsme schopni určitě snížit spotřebu a zvýšit výkon náhradou aktuálních Threadripperů za novější procesory. Uvidíme, za kolik se je podaří prodat a co pořídíme místo nich, ale i kdybychom místo čtyř strojů měli už jen tři, tak budeme odhaduji na stejném výkonu, ale se spotřebou mnohem níže. Využil bych tohoto okamžiku po několika leté pauze možná i k mimořádné finanční sbírce na lepší týmový HW, abychom naši stabilní základnu pro každoroční turnaje pro rok 2022 posílili a přitom počet strojů a spotřebu maximálně zachovali. V lepším případě snížili. Máme v pelotonu aktuálně dva TR1, dva TR2, jednoho Ryzena 2700 a jednu i7-7700K, což jsou právě ty stroje, na které bych se zaměřil. PC-Cimrmana s šestijádrem (12vláken)i7-8700, PC-Jiří Eisler s desetijádrem (20vláken) i7-6950X a Bivoje s dvěma šestnáctijádrovými (celkem 64vláken) Xeony Gold 6130 určitě zachováme jak jsou, to jsou stále velice efektivní sestavy 33iii

Pokud máte jakýkoliv návrh, jakou cestou se při upgrade vydat, tak prosím pište. Ideálně ještě před srazem. Vyměníme každopádně jen desky a CPU. DDR4 paměti pro tentokrát necháme, i když mají nižší maximální takt, než aktuální TOP na trhu. To by byla obrovská finanční nálož a až tak velký efekt by to nemělo. Po upgrade se spíše u těch strojů budu snažit vyladit časování těch pamětí na nějlepší možnou úroveň, což by mohlo ten deficit v taktu hodně snížit. Množství paměti mají stroje bohatě. Každý z nich má minimálně 2GB/vlákno.

Nebudu se tajit mým aktuálním favoritem pro tento plánovaný Upgrade, kterým je Ryzen 9-5950X, který lze i s deskou pořídit za slušných 25000 s DPH. Přitom je to šestnáctijádro (32vláken) jako ty Threadrippery. Jsem moc rád, že Albert právě tento CPU vlastní a poskytne nám po aktuálním turnaji přesnou referenci jeho výkonu i spotřeby bez GPU. Optimálním měřítkem po PG turnaji bych viděl i čas výpočtu nyní soutěžních jednotek, při nejlepším nastavení a tu spotřebu při maximální zátěži v testovacím balíčku CPN. Tím se dostaneme do reálných hodnot, kam bychom se mohli dostat.

Vše co budeme prodávat z týmových strojů bude opět veřejně na Aukru, a pečlivě evidované, o to nemusíte mít strach. Členové naší dozorčí rady opět na vše jistě dohlédnou a budou v Brušperku při rozhodování o financích týmu jistě velice všímaví, co budeme schvalovat 45cc

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#2 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Pokud existuje adekvátní náhrada ve výkonu v podobě polovičního počtu strojů tak jedinně hurá na to dokud staré stroje mají prodejní hodnotu přeci jen čas strávený laděním se dá využít i jinak.
.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#3 Příspěvek od forest »

Výrazně snížit počet nemůžeme, jelikož bychom neměli kam dát grafiky. Maximální provoz grafik jsou dvě na stroj a to bych neměnil. Jeden stroj je ale bez GPU, takže o jeden kousek ponížit můžeme. Co by ubralo hodně práce, by bylo ale sjednocení, tedy nákup stejných CPU a desek. To by potom stačilo testnout jeden stroj a bylo by nastanení pro více kousků hotové. A tímto směrem se určitě vydat můžeme, což by ušetřilo mnoho času. Rovněž konfigurační soubory lze potom jen bez úprav kopírovat.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#4 Příspěvek od forest »

Na srazu jsme se rozhodli, že jdeme do koupě jednoho Ryzenu 5950X a prodáme místo něj jeden Threadripper. Následně zhodnotíme finanční náklad na případné další výměny. Ideální by bylo zvládnout výměnu všech čtyř těchto týmových strojů. Ryzeny 5950X by měly mít dle dosavadního testování dvojnásobný výkon jak v PrimeGridu, tak i například Asteroids.

Pokud byste někdo chtěli podpořit toto plánované výrazné navýšení výkonu týmových počítačů, tak číslo bankovnho účtu a VS pro příspěvek na týmové počítače najdete zde: https://www.czechnationalteam.cz/?q=con ... kovni-ucet
Sdružení má díky dobrému hospodaření a několika dárcům nějakou finanční rezervu, takže část jí můžeme případně pro tuto akci využít. Pokud by se sešlo více financí, rádi provedeme upgrade i Ryzena 2700 v PC-IQEm a i7 7700 v PC-GPU4. To už ale koukám hodně dopředu.
Výhodou by bylo mírné snížení celkové spotřeby všech upgradovaných strojů, zmíněné výrazné navýšení výkonu, ale také při turnajích velmi zjednodušená režie nastavení a potřebného testování. Čím více strojů bude mít shodnou konfiguraci, tím to bude jednodušší, když se bude nastavení pro jeden stroj kopírovat na další shodné stroje.

Upgradovat budeme postupně po jednom stroji, tedy i dle časových možností. Předpoklad je dokončení do konce roku, tedy start dalšího ročníku ve větší síle a konkurenceschopnosti.

Pokud budete mít někdo zájem o adopci takovéhoto jednoho stroje, tak prosím pište přímo mě SZ. Přivezl jsem z Brušperku PC-IQE a PC-Cimrmana a jeden z nich je stále volný. Dá se stroje mezi adoptujícími přeskládat tak, že ten první 5950X by byl hned volný pro nového zájemce 45cc

Pokud máte nějaké doporučení jakou nejlépe koupit základní desku pro Ryzena 5950X, tak prosím co nejdříve napište. Jde nám o kvalitu, dobré chlazení, délku záruky, výkon a v neposlední řadě i cenu.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#5 Příspěvek od forest »

Albert mně poslal po SZ doporučení na desku ASUS PRO WS X570 ACE, kterou sám pro tento CPU pořídil a posílal nám z ní výsledky testů:
https://www.asus.com/cz/Motherboards-Co ... -X570-ACE/
Recenze třeba zde: https://diit.cz/clanek/recenze-asus-pro ... -zadne-rgb

Jeden CPU a tuto základní desku jsem právě objednal. Uvidíme, jak na to bude sedět chladič Noctua z Threadripperu a jak mu budou chutnat paměti. Těch neznámých je ještě několik, uvidíme, jak první rekonstrukce dopadne. Do víkendu bych to měl mít doma, tak bych to mohl stihnout i oživit.

Uživatelský avatar
overtonesinger
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 244
Registrován: stř 02 lis, 2011 22:59
rok narození: 03 pro 1979
ID CNT statistics: 17065
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#6 Příspěvek od overtonesinger »

OK, foreste.

Tak co, jak Ryzenu 5950X chutnají starší paměti (G.Skill, předpokládám) ? 33ooo
forest píše: úte 07 zář, 2021 21:28 Albert mně poslal po SZ doporučení na desku ASUS PRO WS X570 ACE, kterou sám pro tento CPU pořídil a posílal nám z ní výsledky testů:
https://www.asus.com/cz/Motherboards-Co ... -X570-ACE/
Recenze třeba zde: https://diit.cz/clanek/recenze-asus-pro ... -zadne-rgb

Jeden CPU a tuto základní desku jsem právě objednal. Uvidíme, jak na to bude sedět chladič Noctua z Threadripperu a jak mu budou chutnat paměti. Těch neznámých je ještě několik, uvidíme, jak první rekonstrukce dopadne. Do víkendu bych to měl mít doma, tak bych to mohl stihnout i oživit.
statistiky boinc: https://statistiky.czechnationalteam.cz ... user=17065

BRISINGR-II_v4.0: AMD Ryzen 5800X3D + NZXT Kraken X62(mod.: 2x NF-A14 2000 iPPC!), ASUS ROG STRIX X570-F, EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra 24GB GDDR6X, dual rank 2x16GB G.Skill DDR4-3600 CL16-18-18-38-58-1T @1.41V, SSD_1: NVMe(4.0) SOLIDIGM P41 Plus 2TB, SSD_2: *prazdny_slot*, SSD_3 SATA: ADATA SU800 256GB (O.S.) ; HDD: 6TB Seagate SkyHawk 256MB smartCache ; Seasonic Focus+ Platinum 850W ; be quiet! BASE 601 Window 45bb

Uživatelský avatar
overtonesinger
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 244
Registrován: stř 02 lis, 2011 22:59
rok narození: 03 pro 1979
ID CNT statistics: 17065
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#7 Příspěvek od overtonesinger »

Předpokládám, že (můj starý CPU) Ryzen 7 1800X (s občas chybujícím řadičem RAM, byť jenom v PLNÉ zátěži) nikdo nechce... (leda do PC, které by pouze a jen krmilo GPU-čka ... a nebo bylo jen na hraní her + na výpočty na GPU).......

Kdyby ho někdo chtěl, rád jej někomu z CNT daruji! 45ff

P.S.:
Takže....... já raději rovnou pošlu nějaký ten finanční příspěvek na ten nový HW CNT, když už na to náhodou teď zrovna mám.

P.P.S.: Odesláno. Okamžitá platba. VS 090 45hh 45hh 45hh
statistiky boinc: https://statistiky.czechnationalteam.cz ... user=17065

BRISINGR-II_v4.0: AMD Ryzen 5800X3D + NZXT Kraken X62(mod.: 2x NF-A14 2000 iPPC!), ASUS ROG STRIX X570-F, EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra 24GB GDDR6X, dual rank 2x16GB G.Skill DDR4-3600 CL16-18-18-38-58-1T @1.41V, SSD_1: NVMe(4.0) SOLIDIGM P41 Plus 2TB, SSD_2: *prazdny_slot*, SSD_3 SATA: ADATA SU800 256GB (O.S.) ; HDD: 6TB Seagate SkyHawk 256MB smartCache ; Seasonic Focus+ Platinum 850W ; be quiet! BASE 601 Window 45bb

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#8 Příspěvek od forest »

První rekonstruovaný počítač je v kupě a běží. Narazil jsem na menší problém s usazením chladiče, který jsem ale částečně předpokládal. Přecejen ta patice v době výroby chladičů Noctua, co máme na Threadripperech, ještě neexistovala. Příště už to zvládnu rychleji, ale ušetříme tím nemalé peníze, když se nám takto podaří použít ty původní chladiče, které jsou pro tyto CPU dostatečné.
Musel jsem přeinstalovat také W10, které tu změnu neunesly. První rychlé testy proběhly dobře. Čas na Asteroids je téměř poloviční, na PG také proti tomu 1950X Threadripperu. I teplotně mně to připadalo až překvapivě dobře, potom jsem si ale všimnul, že takty lítají v plné zátěži dolů. Je tam tedy pravděpodobně zapnutý nějaký ochranný mechanizmus, který musím najít a umravnit. K tomu už jsem se ale nedostal. Teploty to drží kolem 60°C, což je sice hezké, ale zbytečně přiškrcené. Měl by bez problémů běžet až na 80°C se stropem 90-95°C. Pod těch 80°C je zbytečné, aby škrtil výkon, takže jsem zatím nechtěl zveřejňovat konkrétní hodnoty. Dnes večer na toto ladění budu mít čas, tak rovnou písnu výsledky.

Jak jsem se koukal na prodeje Threadripperů, tak budeme rádi, pokud se nám tu desku s CPU podaří prodat mezi 6-9.000Kč. Tedy jakékoliv finanční příspěvky budou mimořádně důležité, pokud těch strojů chceme přestavět více. Deska + CPU stály 26.500,-Kč.

Ten nabízený Ryzen je hraniční, co provozujeme. Máme v jedné sestavě 2700. Jako další stroj bychom ho tedy nevyužili, ale i tak moc díky za nabídku, kterou jistě některý náš člen využije. A každopádně předem moc díky za finanční příspěvek. Jakmile bude na účtu, neopomenu hned ohlásit 33iii

Uživatelský avatar
Boby_cze
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 538
Registrován: čtv 16 dub, 2020 09:56
rok narození: 31 led 1971
ID CNT statistics: 27352
Bydliště: Jižní čechy

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#9 Příspěvek od Boby_cze »

Tož jsem něčím malým přispěl, do výplaty to bude o chlebu a vodě :smt102
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#10 Příspěvek od forest »

Díky, snad to nebude tak hrozné a výplata bude 15. na účtu, jak je ve slušných firmách zvykem 45cc

Na tu samoregulaci jsem už přišel a zjistil, že tento CPU dokáže teploty vytáhnout také hodně vysoko, dá se s tím ale pracovat. Hlavně se tím odemknula další část výkonu. V testovacím balíčku 2018-Asteroids zvládl zatím nejlépe 32 jednotek naráz za 8:56 minuty, do 80°C. Pro zajímavost původní TR 1950x zvládnul to stejné za 19:50, jak je v tabulce výsledků, tedy za více než dvojnásobek.

S pamětmi a PG jsem si zatím nehrál. Jedou na základním taktu 2133MHz.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#11 Příspěvek od forest »

Ještě doplním spotřebu celé sestavy při testu Asteroids = 280W/h, takt CPU 4,00GHz, ve stroji je pouze pasivní grafika. Opět srovnání s původním TR 1950X, ten měl při stejném testu spotřebu se stejnou grafikou a zdrojem 330W/h.

Ještě si zítra pohraju s pamětmi, ale ty by na Asteroids neměly mít velký vliv. Základní takt těch G-Skill Ripjaws V je 3000MHz.

Albert
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 357
Registrován: úte 05 led, 2016 14:25
rok narození: 05 črc 1969
ID CNT statistics: 22548
Bydliště: Kotvrdovice

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#12 Příspěvek od Albert »

Rozdíl v rychlosti výpočtů a nastavení pamětí bude, ale nebude velký. Pro tyto procesory platí jednoduchá poučka 1:1:1, tedy frekvence Infinity Fabric (FCLK) a hodiny jednotného paměťového řadiče (UCLK) a paměťové hodiny (MEMCLK) mají býti stejné.
Solidní článek je o tom např. zde: https://www.tomshardware.com/features/r ... -ram-guide

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#13 Příspěvek od forest »

Paměti jsem vyladil na CL16 a takt 3200MHz. CL 14 to nechtělo snést nad takt 2600MHz a takto to je o chlup rychlejší. Ještě obě varianty otestuji na nadcházejícím PG turnaji. Liché hodnoty (tedy CL15) nejsou u těchto CPU doporučované.

Na jednotkách z minulého kola PG turnaje jsem zjistil, že je to chroupe za neuvěřitelné 4:45/WU, respektive dvě za 9:30. Tedy oproti 12:30/WU u předešlého TR 1950X. To je obrovský posun ve výkonu, skoro trojnásobek.

Snad se nám po daří dát dohromady finance na více těchto strojů a nahradit některé původní sestavy.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#14 Příspěvek od forest »

Hlásím aktuální stav. Právě jsem spustil druhý repasovaný stroj s novou deskou a CPU 5950X. Jedna původní deska s CPU je již prodaná a druhá se vydraží v neděli.

Na nákup třetího stroje nám schází cca 8.000,-Kč. Díky štědrým darům některých našich členů jsme se v tomto ohledu posunuli hodně rychle. Vyměnil jsem zatím ty dva jedničkové TR1, následovat budou dvojky, pokud bude dostatek financí.
Po výměně chce bohužel Windows 10 novou licenci, ale máme ji za 300,-Kč tak to není nepřekonatelný problém. Pokud by někdo chtěl přispět větší částku na repasi některého z ostatních týmových strojů a zároveň si jej dlouhodobě adoptovat, tak je i tato možnost. Jeden stroj máme zatím ještě po převozu dvou strojů z Brušperku stále ještě volný a je v něm také 64GB paměti. Do konce měsíce bych měl vyřešit i tu novou cenu energií pro další období, tak je možné i poté mít si myslím dobré provozní náklady a hlavně uspořit na zbylých PC dílech. Volný stroj má dvě grafiky nVidia 1080, ale není podmínkou adoptovat i ty. Dají se grafiky a CPU provozovat každý na jiný účet, tedy dvěma lidem jeden stroj.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#15 Příspěvek od forest »

Díly na třetí stroj mám již doma. Do nadcházejícího kola PG turnaje se mně ho určitě podaří zprovoznit a vyladit.

Pokud by nám chtěl někdo pomoct s touto rekonstrukcí týmového HW, může přispět jakoukoliv částkou na náš účet. Předpokládaná potřebná částka je celkem 12000,-Kč.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#16 Příspěvek od forest »

Už nám schází pouze 7.000,-Kč na další (čtvrtý) stroj. Rozprodal jsem nějaký zbylý již nepoužívaný týmový HW a dalo to celkem po odečtu poplatků za aukce a poštovného 5.000,-Kč

Na základě skvělých výsledků s touto sestavou a pro další mé zjednodušení testování a nastavování během turnajů jsem se rozhodl, že si tuto sestavu také pořídím jako osobní hlavní výpočetní stroj. Tedy jako náhradu několika již postarších strojů, což mně v globálu ušetří náklady na provoz (sníží celkový příkon tří provozovaných strojů) a zároveň zvýší celkový výkon.

Určitě by tato sestava slušela i týmovému Cimrmanovi a PC-IQE, ale to by znamenalo ještě více financí. Jejich HW by se prodal za výrazně méně peněz, než ty Threadrippery, které rekonstujeme nyní. Jako vize kam pokračovat se to ale nabízí. Na podporu financí by šlo prodal poslední slabší stroj v majetku týmu - 7700K. Celý provoz by se tím opět celkově zefektivnil jak po stránce spotřebové, tak i režie behem turnajů a provozu celé farmy. Zbyly by potom již jen stále ještě velice efektivní sestavy PC-Jiří Eisler a BIVOJ. Rozložení aktuálně provozovaných grafik do sestav by bylo reálné, jak jsem to nyní revidoval.

Tedy pokud byste někdo chtěl ke konci (nebo na přelomu) roku poslat týmu nějaký finanční dárek, tak toto je vize, jak bychom finance v budoucnu efektivně využili, co se týče modernizace a dalšího provozu týmového HW.
Myslím si, že by zároveň nebyl problém s adopcí a dlouhodobým provozem těchto sestav, se základnou AMD 5950X. Jejich efektivita je i výhledově na skvělé úrovni.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#17 Příspěvek od forest »

Rozhodli jsme se ve vedení týmu, že nebudeme čekat a zbylých 7000,-Kč potřebných pro rekonstrukci posledního Threadrippera zafinancujeme z týmových finančních prostředků.
Čtyři stroje s CPU AMD 5950X jsou tedy již nyní v plném provozu a připravené pomoci týmu v posledním PG turnaji v tomto roce. Nakonec prodej nedopadnul až tak dobře a stála nás ta rekonstrukce o 1500,-Kč víc, než jsem předpokládal, bylo to ale i vinou vyšších nákupních cen té nové desky a CPU.

Zda se budeme moc pustit do dalšího takovéhoto stroje, záleží pouze na financích. Opět bychom to částečně pokryli z prodeje vyřazených dílů, které jsem popsal níže.

Uživatelský avatar
overtonesinger
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 244
Registrován: stř 02 lis, 2011 22:59
rok narození: 03 pro 1979
ID CNT statistics: 17065
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#18 Příspěvek od overtonesinger »

Dobře.
To je skvělý výsledek upgradu týmových strojů!

Letošní roční odměny byly (a v lednu ještě dokonce budou) mimořádné!

Chci se proto zeptat: Kdo by mohl a chtěl v tom ještě pokračovat - v lednu až únoru 2022 ??? (Před tím zdražováním, co nás skoro jistě s takovouhle inflací brzy čeká......)

Já můžu, takže já bych do toho šel - třeba hned. 22rrr
statistiky boinc: https://statistiky.czechnationalteam.cz ... user=17065

BRISINGR-II_v4.0: AMD Ryzen 5800X3D + NZXT Kraken X62(mod.: 2x NF-A14 2000 iPPC!), ASUS ROG STRIX X570-F, EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra 24GB GDDR6X, dual rank 2x16GB G.Skill DDR4-3600 CL16-18-18-38-58-1T @1.41V, SSD_1: NVMe(4.0) SOLIDIGM P41 Plus 2TB, SSD_2: *prazdny_slot*, SSD_3 SATA: ADATA SU800 256GB (O.S.) ; HDD: 6TB Seagate SkyHawk 256MB smartCache ; Seasonic Focus+ Platinum 850W ; be quiet! BASE 601 Window 45bb

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#19 Příspěvek od forest »

Na účet týmu již dorazil tvůj příspěvek, tedy jej ohlásím i v patřičném vláknu 33iii
Zároveň jsem tam našel ještě jeden, připsaný přesně na Silvestra. Zatím o něm sháním podrobnosti, abych i jej mohl řádně ohlásit. Je to skvělé a moc oběma předem děkuji :smt038

Zatím nebudu prozrazovat částku, ale s tím co poslal nenym, už dnes večer mohu objednat díly pro další stroj, tedy na rekonstrukci PC-Cimrman. Ještě bude zbývat na tuto konfiguraci přestavět PC-IQE a kdyby se podařilo, tak posledním v řadě by byl PC-Jiří Eisler. Na jeden ze strojů potřebujeme kromě desky i paměti a na dva jiný chladič. Bylo by skvělé mít kromě Bivoje všechny stroje ve stejné takto excelentní konfiguraci. Přispěvatelé na jejich provoz všichni rádi s rekonstrukcí souhlasili, tedy o jejich dlouhodobý trvalý provoz je již postaráno a o Bivoje nakonec také. Podrobnosti doplním.

U nás v práci bohužel žádné prémie na dovolenou, na Vánoce, ani mimořádné za výkon nejsou. Snažím se alespoň pomoct prací o občas něco ušetřeného také občas poslat. I zde platí, že když se dá i málo peněz dohromady od hodně lidí, mohou ytvořit něco velkého :smt045

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Velká rekonstrukce HW CNT 2021/22

#20 Příspěvek od forest »

Mám už doma díly na upgrade Cimrmana na konfiguraci s AMD 5950X. Nejpozději v neděli upgrade spáchám, aby byl tento stroj již další velkou posilou v letošním ročníku PG turnaje.

Na upgrade PC-IQE nám ještě pár tisíc schází, ale hned jak budou finance k dispozici, projde rekonstrukcí i tento historicky určitě nejslavnější týmový počítač.

Odpovědět

Zpět na „Týmové počítače“