Stránka 1 z 1

Základní informace o projektu

Napsal: sob 07 dub, 2018 16:55
od vkliber
Na projektu bude provozována aplikace monkeys, která se snaží ověřit některé aspekty tzv. Infinite monkey theorem. Tato teorie tvrdí, že opice píšící náhodná písmena (na psacím stroji či klávesnici počítače) po nekonečně dlouhou dobu jednou takřka jistě napíše smysluplné literární dílo (např. Hamleta od Shakespeara). Matematický důkaz je celkem triviální a spočívá ve výpočtu pravděpodobnosti stistku jednotlivých kláves v určitém pořadí. Veškeré praktické pokusy se skutečnými opicemi pochopitelně skončili nezdarem. Jeden z pracovníků tohoto praktického experimentu s úsměvem prohlásil, že opice není generátor náhodných čísel, že je to něco víc. Mimochodem matematická pravděpodobnost, že by opice napsala Hamleta je asi 1 ku 26 na 130000.
Momentálně se testuje aplikace HTest.

Stránky projektu : http://cpu.goofyxgridathome.net/

Ostatní informace v sekci Projekty.

Re: Základní informace o projektu

Napsal: ned 08 dub, 2018 00:02
od Dzordzik
Hmm, skutečně velmi přínosný projekt ...

Re: Základní informace o projektu

Napsal: ned 08 dub, 2018 01:38
od Czech Human
Souhlas, tohle počítat tak na dobu co bych tomu vyhradil bych ten počítač vypínal ze zásuvky, to by bylo pro civilizaci o moc užitečnější, nehledě na fakt že dnešní počítače zdaleka nejsou tak dobré generátory náhodných čísel aby se na tohle daly beze strachu použít :-D

Re: Základní informace o projektu

Napsal: ned 08 dub, 2018 11:45
od gigadisk
Ještě štěstí, že se této ptákoviny neúčastním. Nebylo by lepší místo propálených kilowattů to dát přímo na ty opice, aby měli nějakej kousek země, kde budou mít od lidí klid?

Re: Základní informace o projektu

Napsal: ned 08 dub, 2018 13:04
od Dzordzik
Souhlasím. Jenže tohle by šlo říct o velké většině projektů pod BOINCem, bohužel. Dneska jsem dělal odečty a opět mám o čem přemýšlet. A to jsem se už grafik zbavil a zbyla mi jenom jedna.

Re: Základní informace o projektu

Napsal: ned 08 dub, 2018 13:11
od Abby
Právě, když jsem objevila Boinc a hledala jsem pro mě zajímavé a důležité projekty, našla jsem celkem tři. Pak jsem to tedy ještě trochu rozšířila na celkových šest a ve statistikách jich mám osm, z čehož o jednom dost silně pochybuji o jeho přínosu (WUProp) a další pro mě zbytečný tam je z turnaje (PrimeGrid). Ostatní buď jejich přínos nechápu (což je matematika, té prostě nerozumím) a nebo je to blbost jako tohle.

Ostatně bylo by zajímavé probrat existující projekty a ohodnotit je podle důležitosti (samozřejmě by to hodnocení bylo subjektivní, ale kdyby to udělalo víc lidí, třeba 1 - totální blbost, 10 - maximálně přínosné). Myslím že by to i pomohlo novým lidem, protože jestli přijde někdo nový a jako první narazí na tohle, tak ho to na 100% odradí, zatímco kdyby narazil jako první třeba na Rosettu nebo Asteroids, tak je vysoká šance, že si řekne že to má smysl.

Re: Základní informace o projektu

Napsal: ned 08 dub, 2018 17:47
od Czech Human
Na druhou stranu toto je ohromná výhoda systému BOINC, když si můžete vymyslet sebevětší hovadinu (matematicky popsatelnou, samozřejmě...) ale pokud najdete dost lidí, ochotných vám ji počítat, tak jste na slunečné straně ulice. Ano, můžeme se bavit o nějakém přínosu ale někdy na první pohled úplná kravina přivedla svět na cestu k dalším významným objevům. Statistika o náhodných úderech do klávesnic opicemi nejspíš nebude takovou cestou, ale třeba se najde nějaká souvislost či se na ní vyučí nějaký nový statistik/matematik a i to je přínos. Já bych sice u takového projektu tahal šňůru ze zdi ale jsem rád, že i takový lze rozjet.

Prostě je to ohromně svobodnější prostředí než i dnešní často do absurdně pseudokorektního, filozoficky totalitárního prostředí většiny univerzit, protože tam musíte řešit granty, výběrové komise a antipatie jednotlivých akademiků k různým myšlenkám, které náhodou (ne)zapadají do jejich filozofie vidění světa a za "vědu" se často vydává i to, co se k ní ani vzdáleně neblíží - někdy ještě zlaté opice s psacími stroji 45hh .

Tady ale ne - pokud zvládnete udělat aplikaci a rozjet si server s úlohami, lze řešit cokoliv. I marginální drobnosti na okraji, které zajímají možná jen jednoho či pouze několik lidí na Zemi. Dost se to podobá filozofii GNU, kdy neúnavná práce tisíců malých přispěvovatelů nakonec přinesla světu např. GNU/Linux, FreeBSD, GNU Hurd, Apache a mraky dalších aplikací a i když dneska už je to o velkých korporacích, co platí miliony dolarů do vývoje, ta jiskřička na začátku a první rozfoukání plamínku, to bylo dílo lidí pro lidi a ne nějakého korporátního vizionáře, který sám rád určuje co je pro masy dobré ve stylu 640 kB je dost pro každého.

Re: Základní informace o projektu

Napsal: ned 08 dub, 2018 18:12
od Czech Human
Dzordzik píše:Souhlasím. Jenže tohle by šlo říct o velké většině projektů pod BOINCem, bohužel. Dneska jsem dělal odečty a opět mám o čem přemýšlet. A to jsem se už grafik zbavil a zbyla mi jenom jedna.
No jo, tahle fáze mě taky dohnala a opravdu každý jeden watt je hrozně důležitý... Koupit hardware je pouze ta menší půlka ceny, protože každý pochopí že ta bedna pod stolem je děsně výkonná a děsně žravá ale je tam fyzicky. Ta druhá půlka je šutr u nohy platit každý měsíc velké peníze "za nic" a to už většina běžného okolí nedává. Já si vždycky vypůjčím příklad s kouřením, pokud dotyčný je náhodou kuřák a zeptám se ho, kolik ho jeho koníček, co ho zcela prokazatelně poškozuje a s 50% pravděpodobností zabije, stojí. Obvykle je to potěšení vyjde na několik tisíc měsíčně a do toho se mé zdravotně neškodné potěšení, které navíc může pomoct lidstvu víc než si zadehtovat plíce snadno vejde a ještě oproti nim ušetřím. Aplikovat to lze na jakýkoliv koníček, pouze spotřebovávající zdroje.

Re: Základní informace o projektu

Napsal: ned 08 dub, 2018 20:28
od jiri kovar
Czech human:
A když k tomu přidáš vytápění domu cca 6 měsíců jen s pomocí PC, tak jsi naprosto v pohodě. Přes léto vypnu jen ty bedýnky s nejhorší efektivitou a nemusím se starat ani o plyn ani o nic jiného, co by doma přitopilo - stačí zapnout jen příslušný počet a kombinaci PC.

Re: Základní informace o projektu

Napsal: ned 08 dub, 2018 20:45
od Czech Human
Jo jo, boinc do každé rodiny kde se topí elektřinou. Body naskočí, teplo zůstane 45cc. Vytápět hardwarem v ČR, tak by CNT neměl konkurenci 45kk

Re: Základní informace o projektu

Napsal: stř 29 srp, 2018 15:35
od MIZ
Už nějakou dobu to nejede, že? Na webu mají jako poslední novinku:
I have to split my GG@H into two separated project:
1. http://cpu.goofyxgridathome.net
2. http://nci.goofyxgridathome.net
Ani jedna z těch adres nefunguje - 502 Bad Gateway.

Re: Základní informace o projektu

Napsal: čtv 30 srp, 2018 15:33
od Doktor
Ahoj MIZi,
tohle visí přímo v boinc: GoofyxGrid@Home NCI: Maintance break
After acctuall series of WU's will finish I am planning to make longer ( 3-5 day's ) maintance break for update hardware, software, scripts ect.

Takže něco je špatně, ale naděje zůstává.