"Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

Ostatní - diskuse
Zpráva
Autor
Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#41 Příspěvek od Dzordzik »

Předpokládám, že největší dávka odevzdání se teprve chystá, já třeba na Albertovi ještě skoro nic neodevzdal, vzhledem k nastavené největší délce výpočtu. Naštěstí je teď příděl práce téměr plynulý. Sem tam na ni nějakou dobu čekám, ale nic dramatického. Pořád je co počítat na většině vláken.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#42 Příspěvek od Dzordzik »

Jinak doporučuji nechat nastavenou dobu výpočtu beze změny minimálně dokud nedopočítáte rozpočítané jednotky. Pokud v průběhu výpočtu na webu změníte čas výpočtu třeba na menší a dáte v BM aktualizovat, jednotky mají tendenci skončit s chybou a to fakt po dni a půl, hodinu před koncem výpočtu nechcete ... Takže nejdřív dopočítat, změnit nastavení a natáhnout nové jednotky.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#43 Příspěvek od Abby »

porab píše: pon 30 bře, 2020 15:06 Tobě ten PrimeGrid ale nějak leží v žaludku.
Mě je PrimeGrid ukradený, mě přijde ubohé honit číslíčka když se řeší pandemie a lidské životy a je tu projekt, který tu pandemii pomáhá vyřešit. Ale ne, radši budeme honit kredit a počítat aktuálně zbytečné miliontéprvé prvočíslo, které žádný život nezachrání. Já sice mám kredit nízký, ale svědomí čisté.

Abby

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#44 Příspěvek od Abby »

Mimochodem jak na tom jsme v turnaji? To čtvrté místo nebo lepší?

Uživatelský avatar
porab
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 136
Registrován: sob 26 pro, 2009 09:19
ID CNT statistics: 12432

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#45 Příspěvek od porab »

Místo neustálého omílání a utvrzování se že jen ty počítáš to správné stačí PG jednoduše nepočítat.

Abby

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#46 Příspěvek od Abby »

porab píše: pát 10 dub, 2020 19:44 Místo neustálého omílání a utvrzování se že jen ty počítáš to správné stačí PG jednoduše nepočítat.
Asi neumíš číst, viď? Ale to nevadí, jestli se ti nelíbí co píšu, jednoduše mě ignoruj a hoň si číslíčka nebo cokoliv jiného, to je tvoje věc. Já na tebe už nicméně reagovat nebudu a uvítám když se zachováš stejně. Já nicméně pomáhám nejen sobě, ale celému světu najít lék na nebezpečný virus, co děláš ty? Ale to je jedno, neodpovídej, je to zbytečné.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#47 Příspěvek od nenym »

USA nás pomalu, ale vytrvale stabilním tempem dohání; pokud tempo udrží a my nepřidáme, shodí nás z bedny. No co už s tím naděláme.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#48 Příspěvek od Dzordzik »

Abby píše: pát 10 dub, 2020 21:13
porab píše: pát 10 dub, 2020 19:44 Místo neustálého omílání a utvrzování se že jen ty počítáš to správné stačí PG jednoduše nepočítat.
Asi neumíš číst, viď? Ale to nevadí, jestli se ti nelíbí co píšu, jednoduše mě ignoruj a hoň si číslíčka nebo cokoliv jiného, to je tvoje věc. Já na tebe už nicméně reagovat nebudu a uvítám když se zachováš stejně. Já nicméně pomáhám nejen sobě, ale celému světu najít lék na nebezpečný virus, co děláš ty? Ale to je jedno, neodpovídej, je to zbytečné.
Abby, je zbytečné tohle psát někomu, kdo nechce poslouchat. Ať každý počítá co je mu libo.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#49 Příspěvek od RoKro »

Já předpokládám, že porab s námi počítá Rosu, protože na konci první stránky tohoto vlákna se ptal, jaké si pro ni má nastavit časy výpočtu, on nezačal shazovat projekt Rosetta ani nezačal vyzdvihovat PrimeGrid.
Naopak Abby si hned ve druhém příspěvku tohoto nového vlákna o Rose nenechala ujít příležitost zaplevelit to tu svým off-topic plivancem na PG. A nad tím se porab jenom pozastavil.
Dzordzik píše: pát 10 dub, 2020 23:26 Ať každý počítá co je mu libo.
Tahle rada už tu zazněla víckrát, ale ona to má v hlavě nastavené jinak a nemůže si pomoci, kdyby ano, vůbec by k tomuhle flamu v tomhle vlákně nedošlo, protože nikdo jiný by tu asi o PG sám od sebe nic nepsal.
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#50 Příspěvek od nenym »

Nechápu, proč na ni vůec někdo reagujete, je to narcis jak vyšitý.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#51 Příspěvek od Dzordzik »

nenym píše: sob 11 dub, 2020 13:15 Nechápu, proč na ni vůec někdo reagujete, je to narcis jak vyšitý.
zamyslel ses nad tím, že ten důvod, proč takto reaguje, může být úplně jiný a s narcistvým nemusí mít nic společného? Nebudu tvrdit,, že vím, ale minimálně tuším a svým způsobem ji chápu. Nechme to být.

Nakonec se nám podařilo uhájit pěkné třetí místo. SUPER. A je to také velký kus výkonu odvedený tomuto projektu. Děkuju všem, co se zúčastnili a pomohli.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#52 Příspěvek od Abby »

Dzordzik píše: pát 10 dub, 2020 23:26 Abby, je zbytečné tohle psát někomu, kdo nechce poslouchat. Ať každý počítá co je mu libo.
To máš pravdu.
nenym píše: sob 11 dub, 2020 13:15 Nechápu, proč na ni vůec někdo reagujete, je to narcis jak vyšitý.
Hmmm, co na to říct, snad jen " :-D :-D :-D " Aneb podle sebe soudím tebe, co čecháčku? :-D Víš prdlajz, ale soudit bys chtěl, jak typicky české :-(
Naposledy upravil(a) Abby dne sob 11 dub, 2020 16:56, celkem upraveno 1 x.

Abby

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#53 Příspěvek od Abby »

Dzordzik píše: sob 11 dub, 2020 14:25 Nakonec se nám podařilo uhájit pěkné třetí místo. SUPER. A je to také velký kus výkonu odvedený tomuto projektu. Děkuju všem, co se zúčastnili a pomohli.
Super 33zzz :smt038 A pomohli jsme dobré věci 22rrr

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#54 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Abby píše: sob 11 dub, 2020 16:54 ......
.... " Aneb podle sebe soudím tebe, co čecháčku? :-D Víš prdlajz, ale soudit bys chtěl, jak typicky české :-(
Tohle je ubohé a opravdu směšné Abby (to podtržené). Mne fascinuje, jak někteří jedinci v různých diskuzích se snaží charakterizovat určité typické chování k nějakému národu. Přitom člověk nestačí se divit (myslím sebe), že ve světě toto chování je charakteristické všem národům, jen se to projevuje v určité krizové hladině a v situacích možná ve větším měřítku a ne jen u Čechů. Takže věř Abby, že i v tom Švajcu by ses setkala s takovým chováním také, na které reaguješ 33aaa

Já jsem rád, že jsi zde s námi a máš takové zapálení pro věc. Ale nemůžeš až takto tvrdě odsuzovat lidi zapálené do matematických výpočtů a nařizovat jim co je správné či není. Napíši pár důvodů proč, beru to i ze svého pohledu.
Proč moc do toho taky nekecám:
1. Nezúčasnuji se pravidelných srazů
2. Nejsem takový blázen s farmou hardwaru, tj. můj DC příspěvek je malý, i když jsem v CNT momentálně na 62. místě
3. Nenapsal jsem žádný propagační článek či návod o DC
4. Nepřispěl jsem nikdy finančně na chod jak finančně, tak hardwarem
5. ......

Ale aby to nebylo jenom o mé ne-schopnosti být v popředí CNT, pokud něco vím a můžu informačně pomoci, rád napíši a zúčastňuji se diskuze. Abych pak mohl třeba občas napsat "Já jsem vám to říkal" 33aaa
Jednou se na sraz CNT chci podívat a potkat osobně naše lídry a dát si s němi pivko u nějaké zajímavé diskuze. A jelikož jsem už v tomto DC ústavu od dob, kdy se tým vyvíjel mezi Dejvítkem a Forestem si můžu napsat tuto větu na tvoji částečnou podporu Abby. :smt023

:!: :!: Přestaňte už počítat Collatze a počítejte něco užitečného sakru :!: :!: 51aaa

Gratuluji též k třetímu místu, taky jsem kapkou přispěl do rybníka CNT. :smt023 USA scházelo necelých 28k kreditů na 3. místo, přispěl jsem tou kapkou 32k za ten týden.

A pěkné Velikonoční svátky všem 22rrr
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#55 Příspěvek od Dzordzik »

Souhlasím s Ráďou, ono je třeba ubrat emocí. Taky, když vidím kam někteří členové teamu cpou svůj výkon mě berou čerti, ale je to jejich HW, jejich rozhodnutí a tak to má být.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
gigadisk
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 933
Registrován: ned 27 kvě, 2007 18:54
rok narození: 26 dub 1985
ID CNT statistics: 11430
Bydliště: Lanškroun

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#56 Příspěvek od gigadisk »

Abby píše: sob 11 dub, 2020 16:54 Hmmm, co na to říct, snad jen " :-D :-D :-D " Aneb podle sebe soudím tebe, co čecháčku? :-D Víš prdlajz, ale soudit bys chtěl, jak typicky české :-(
Tohle sem ale opravdu nepatří, jsem velmi rozladěn, že naše DC komunita je takhle rozdělena a hádá se mezi sebou. Na příštím srazu asi navrhnu nějaké kázeňské tresty, důtku, důtku s výstrahou.... a pak víme všichni jak to s tím vtipem je dál. Ne fakt, je nás tady tak málo, co máme tento ujetý koníček a stejně se musíme hádat. Nenym napsal pravdu, já Abby ty tvé výlevy čtu co druhý komentář, jak je PG na prd a že jsou to čísla k ničemu a jak pořád pomáháš celému světu. To samé Drozdík má furt nějaký komplex diktátora, který by chtěl rozhodovat co si ostatní lidi na svých strojích budou počítat. A popravdě je to dost unavující až mám takový pocit viny, že snad ani nebudu počítat vůbec. Vlákno slouží jako soutěž na Rosettě a vše mimo by mělo být přesunuto. Včeteně mého příspěvku. Soutěžte si, ale nehádejte se tady, jako děti na pískovišti. Proto bych i rád poprosil moderátora, ať to tu vyčístí a přesune tam kam to patří, nejlépe do odpadu. Já sám si dobrovolně uděluji důtku, zbytek lidí tady v diskuzi by si sámi o sobě měli rozhodnout co ty jejich příspěvky měly za obsah a jestli to mělo nějaký přínos a nebo by bylo lepší, když by to radši vyblili do záchodové mísy. Ono se tu stačí podívat hned na druhý příspěvek, kde to plivání na PrimeGrid začalo, i ten druhý a třetí už tam nemá co dělat. Porab jen reagoval, to byla ta jeho chyba, ale jako supi jste nad tím chudákem s Drozdíkem čekali. Toho offtopic tu je požehnaně, lituji moderátora. Nechtěl bych to dělat, já bych vás tu musel denně fackovat. 45hh
Mé největší nalezená prvočísla: 6863*2^1595297+1 (480,237 digits) 2983*2^1566580+1 (471592 digits), 4883907833457*2^1290000-1 (388,342 digits).

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#57 Příspěvek od forest »

Škoda té diskusí mírně pokažené tečky, za skvěle odvedenou prací pro tento turnaj. Myslím si, že ani jeden nemáte zapotřebí, snižovat se na úroveň dětinského napadání ve veřejné diskusi na internetu. Lepší je se tolerovat/ignorovat, nebo si to vyříkat prostřednictvím soukrových zpráv. Týmu, projektu, ani DC u nás to ničím neprospěje.

Co se týče samotné soutěže, tak do ní jsem vrhnul vše, co aktuálně provozuji, i zbylé stroje v majetku týmu a ty, které provozujme na Jirka Eislera. I Doktor CNT chtěl svůj výkon přehodit na GPUGRID a Rosettu. Pojedeme tak vše dál až do předpočítávání Pentathlonu. Jistě bude řádně ovlivněn aktuálně probíhající nemocí, ale právě proto bude možná i vybrána Rosetta a GPUGRID, mezi soutěžní projekty. Jelikož minulý rok nebyly ani jeden, je to dost pravděpodobné.

Všem moc děkuji za účast a podporu boje proti celosvětové pandemii 33iii Tak dobré místo jsem rozhodně nečekal a jsem za něj moc rád. Je vidět, že u nás nepočítáme jen ty někdy méně oblíbené projekty, ale dokážemě i vše opustit a vrhnout plnou HW sílu na dobrou věc.

Počítejte, co je vám libo. Je to přece každého věc, nemusíme to nikomu jinému obhajovat. To co pro jednoho je promrhaný výkon, může být pro jiného osudová záležitost, bez které nedokáže být. Buďte prosím v tomto tolerantnější a i když se někdo nepřipojí do podpory týmu v soutěži, neměl by jej za to nikdo osočovat, nebo hanět. Je to přece každého svobodná vůle :smt006

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: "Soutěž" Na Rosettě - Against Corona!

#58 Příspěvek od forest »

Co se týče moderování tohoto tématu, nechám jej jak je. Je o jednorázové soutěži a bude časem celé tedy vyřazeno. Možná si i účastníci takto pročtou, co bylo zbytečné a co by si měli v debatách zde odpustit. Příště asi případně zasáhneme tvrději a budeme vyřazovat útoky opravdu přímo na smetiště. Ban jsme zde ještě nikdy neudělili, ani dočasný, ale jako krajní možnost to fórum umožňuje. Jsem moc rád, že tu máme v diskusích všechny z vás a možná by se to vše na srazu nějak porovnalo. Velice nerad bych zde ale také četl ještě někdy osobní napadání, to sem opravdu nepatří. Jsme koníček zaměřený na pomoc ostatním a široké veřejnosti a takovéto jednání zde nemá co dělat. Uvědomte si, že jen za poslední měsíc se k nám přihlásilo více naž 150 nových členů. Vůbec bych se nedivil, kdyby některé pročítání aktuálních diskusí zde odradilo od dalšího setvání minimálně ve čtení fóra, v horším případě ve členství v CNT, nebo počítání DC vůbec. Trochu se prosím zamyslete, co mohou zde vyřčené myšlenky mít někdy za dopady.
Mnohokrát jeden dobře napsaný článek, nebo umístěný odkaz, může přilákat k DC více výkonu, než dokáže mnoho z nás někdy projektům odvést. Ale také se dá o takovýto potenciál velice snadno přijít a uškodit tak samotnm projektům, kterým se snažíme všichni pomáhat.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“