In memory Michal Pavelka - IQE

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

In memory Michal Pavelka - IQE

#1 Příspěvek od vkliber »

Připomínám termín a podmínky turnaje na projektu WCG - Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2, který začne již za týden a potrvá až do konce roku 2009.

Termín : 01.12.2009 - 31.12.2009
Podprojekt : Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2

Všechny srdečně zvu a doufám, že odvedeme největší kus práce.

Oficiálně jsem pozval všchny týmy na fóru WCG : zde.

Překlad :
Jako na vzpomínku na našeho přítele Michal Pevelka - IQE, který nedávno zemřel na nemoc muskulární dystrofie v mladém věku pořádá tým Czech National Team v průběhu celého Prosince turnaj na projektu Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2.
Na jeho počest jsme rovněž z finančních darů členů i nečlenů týmu sestavili počítač CNT - IQE, který je zapojen převážně do počítání projektu Help Cure Muscular Dystrophy a stane se snad naším hlavním tahounem na projektech WCG.
Všechny týmy srdečně zveme do tohoto turnaje s přáním spočítat co nejvíce jednotek na projektu Help Cure Muscular Dystrophy a s nadějí že někomu opravdu pomůžeme.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#2 Příspěvek od forest »

Občas dostávám z projektu i oficiální pozvání na turnaj, nevíte někdo jak se to dělá? Je to sice jen vždy na jeden z mnoha turnajů (cca jednou za 1/4 roku), ale přichází to na registrační mail jako oficiální zpráva.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#3 Příspěvek od vkliber »

forest píše:Občas dostávám z projektu i oficiální pozvání na turnaj, nevíte někdo jak se to dělá? Je to sice jen vždy na jeden z mnoha turnajů (cca jednou za 1/4 roku), ale přichází to na registrační mail jako oficiální zpráva.
Při vytváření turnaje lze obeslat pozvánkou týmy které chceš pozvat. To jsem zkoušel, problém byl v tom, že v době kdy jsem turnaj vytvářel to nefungovalo (říkal něco v tom smyslu, že služba není dostupná a ať to zkusím později). Takto jsem to zkoušel asi 5x v průběhu 2 dnů a pak jsem to vzdal a založil turnaj bez pozvánek a doufal že budu mít možnost je rozeslat později. To ovšem již nejde. A navíc jsem nepřišel na to, jak na fóru WCG posílat soukromé zprávy :smt102 .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#4 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

Ahojte, pekna aktivita.

Len prosim updatnite ten prispevok na WCG fore, pretoze - prosim neuraz sa vklibere - ta anglictina je velmi zla, zly slovosled, vyrazy, gramatika, obcas pouzite slangove ci nevhodne vyrazy... Niektore casti sa ani nedaju pochopit, vyzera to ako produkt automatickeho prekladaca a myslim ze to dost degraduje medzinarodnu prestiz teamu CNT (kedze autor prispevku tam je uvedeny CNT admin).

Navrhujem tuto gramaticky korektnejsiu verziu (s miernou zmenou obsahu poslednej vety):

As a remembrance of our friend Michal Pevelka - IQE who died from Muscular Dystrophy disease recently at a young age, the Czech National Team
holds a tournament during the whole December under the Help Cure Muscular Dystrophy project framework.

As a tribute to him we have also assembled a team PC called CNT-IQE supported by financial donations of members as well as non-members of our team, which is involved mainly in the Help Cure Muscular Dystrophy project crunching, and we hope it might become our flag ship in the WCG projects.

We would like to kindly invite all teams to participate in this tournament, with a wish of actually helping the people who need it through crunching as many work units as possible.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#5 Příspěvek od vkliber »

Díky moc Duro za anglickou korekturu. Příspěvek jsem opravil.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

J.Pavelka
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 24 zář, 2009 19:22

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#6 Příspěvek od J.Pavelka »

Ahoj,

pokud už budete něco v textech opravovat, přimlouvám se, aby se Michal jmenoval Pavelka a ne Pevelka. I ta čeština má v prvním příspěvku na fóru trošku slabiny,
já bych třeba "Jako na vzpomínku na našeho přítele Michal Pevelka - IQE...." napsal spíš "Jako vzpomínku na našeho přítele Michal Pavelku......
To jsou ale jen prkotiny.
Samozřejmě nastuduji, jak se zúčastnit v turnaji a určitě tam nechám pár počítačů pracovat.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#7 Příspěvek od vkliber »

Omlouvám se :oops: , překlep ve jméně :smt021 .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#8 Příspěvek od forest »

Jen pro upřesnění pro všechny (kdyžtak mě opravte). Tým do turnaje zapisuje jeho zakladatel a členové týmu se tak již nemusejí individuelně registrovat a nikam přihlašovat. Předpokládám že když turnaj pořádáme, tak se zapisovat nemusíme, ale to ověříme jako admini sami. Pro všechny členy týmu platí, že po dobu turnaje stačí být aktuálně zapojený do daného podprojektu. Jednotky do turnaje se započítávají jen ty, které budou stažené až po jeho startu a na konci ty, které budou před jeho termínem ukončení odevzdány.

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#9 Příspěvek od krahulik »

forest píše:Jen pro upřesnění pro všechny (kdyžtak mě opravte).
Tým do turnaje zapisuje jeho zakladatel a členové týmu se tak již nemusejí individuelně registrovat a nikam přihlašovat.
Ano, členové se registrovat nemusí.
Předpokládám že když turnaj pořádáme, tak se zapisovat nemusíme, ale to ověříme jako admini sami. Pro všechny členy týmu platí, že po dobu turnaje stačí být aktuálně zapojený do daného podprojektu.
Ano, zapisovat se jako tým nemusíme. Členům postačí připojit se ve svém profilu k projektu HCMD, pokud ještě neudělali.
Jednotky do turnaje se započítávají jen ty, které budou stažené až po jeho startu a na konci ty, které budou před jeho termínem ukončení odevzdány.
Toto nemůžu potvrdit ani vyvrátit. Dle mě tu ale nemají nastaven "mechanismus" na započítávání jednotek přijatých po startu turnaje a ukončení až po přijmutí dopočítaných jednotek zaslaných v termínu. Je to ale můj názor. Informace jsem na fóru a stránkých WCG nenašel
(Možná by to šlo vysledovat při ukončení nějakého turnaje, zda se po deadline turnaje mění skóre/pořadí. Pokud je turnaj vyhodnocen ještě dříve, než je délka daného posledního termínu WU určeného projektem (deadline), hypoteticky zaslané poslední den turnaje, pak mechanismus není).
Obrázek

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#10 Příspěvek od RoKro »

Máte někdo vyzkoušeno, jestli jsou výpočty na nějakém OS výrazně rychlejší? Nebo je jedno, jestli jedu 32bit Win XP, nebo 64bit Win7, nebo 64bit Linux Ubuntu? Předpokládám, že u tohoto projektu je to všechno vyrovnané, ale pro jistotu se ptám. Dík
Obrázek

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#11 Příspěvek od krahulik »

Chtel jsem take napsat, ze vsechny ma jadra (tedy jen ty v procesoru ;-) ) jsou jiz od vikendu nasmerovana na HCMD. :smt006
Obrázek

Uživatelský avatar
KPX
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 885
Registrován: pát 03 lis, 2006 23:24
ID CNT statistics: 349
Bydliště: Praha

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#12 Příspěvek od KPX »

krahulik píše:Chtel jsem take napsat, ze vsechny ma jadra (tedy jen ty v procesoru ;-) ) jsou jiz od vikendu nasmerovana na HCMD. :smt006
To je sice ideální z hlediska podpory projektu, nikoli však asi z hlediska zmíněného turnaje - do toho se, pokud tomu dobře rozumím, počítají jen jednotky stažené až po začátku turnaje, tak snad nemáš příliš mnoho jednotek v zásobníku. 45cc

Tímto bych se taky rád zeptal, kdy vlastně turnaj začíná... půlnoc GMT... nebo půlnoc nějakého amerického času...?
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#13 Příspěvek od vkliber »

Oficiálně jsem nikde nenašel informaci o tom, jak je to s počátkem a koncem turnaje. Proto budu předpokládat, že je to podobně jako např. na PrimeGrid : tedy do turnaje se započítávají jednotky stažené a odevzdané v průběhu turnaje. Co se týká přesného času, rovněž jsem nenašel nic oficiálního, takže co mi selský rozum říká (a server WCG sám zmiňuje UTC), tak turnaj začíná 01.12.2009 01:00:00 a končí 01.01.2010 01:00:00 našeho času.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#14 Příspěvek od vkliber »

Ještě poznámka, aby nedošlo k nějakému nedorozumnění : turnaj na WCG je mezitýmový turnaj.
Smyslem je nalákat na tento projekt co nejvíce počtářů (a co nejvíce strojů) a zpracovat tak na podprojektu "Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2" co největší díl práce. A taky samozřejmě skončit jako tým první z ostatních týmů.
Žádná tabulka počtářů v rámci našeho týmu CNT nebude prezentována a ani to není v mých silách taková data z projektu získat.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#15 Příspěvek od vkliber »

První výsledky jsou k dispozici a jsem velice zklamán ... až 2. místo. Tým "AMD Users" nám to pěkně dává.
Výsledky.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#16 Příspěvek od MIZ »

Rejp: Žeby Forestovci vyhlašovali turnaje proto, aby viděli za sebou co nejvíce poražených? 45cc AMD Users není nový a neznámý tým na scéně... 45cc Konec rejpu.
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#17 Příspěvek od vkliber »

Ne, ale bylo by příjemné být na konci turnaje v žebříčku co nejvýše, nejlépe na 1. místě ;-) , už jen z toho důvodu s jakou myšlenkou turnaj pořádáme.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#18 Příspěvek od Indy »

vkliber píše:První výsledky jsou k dispozici a jsem velice zklamán ... až 2. místo
Neboj, já jsem začal počítat až večer a Forest v jiné sekci psal, že jen natahuje jednotky a výsledky odešle až před finišem, abychom nedráždili soupeře :-)
To víš, správná taktika je základ. Ikdyž už i Nohavica zpíval "... správná taktika, to není ještě vše ...".
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Uživatelský avatar
Pavel Baco
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 15
Registrován: pon 07 zář, 2009 13:18
rok narození: 27 úno 1980
ID CNT statistics: 10423
Kontaktovat uživatele:

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#19 Příspěvek od Pavel Baco »

Tak jsem zapojil do pocitani jen HCMD2 aspon ctyri jadra, casem jeste pridam dalsi dva jadra, az dobehnou rozpocitane jednotky WCG
Naposledy upravil(a) Pavel Baco dne stř 02 pro, 2009 12:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: In memory Michal Pavelka - IQE

#20 Příspěvek od vkliber »

Snad je to jasné, ale raději to ještě zdůrazním : je důležité aby byl počítán pouze podprojekt "Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2", což si každý může nastavit na svém účtu na WCG.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „World Community Grid“