Virtual Box aplikace - obecný potlach

Do threadů v koši se nedá už nic psát. Pokud zde náhodou naleznete něco důležitého, tak na to prosím upozorněte a bude zvážen přesun daného tématu zpět do fóra.

Moderátor: nenym

Odpovědět
Zpráva
Autor
nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Virtual Box aplikace - obecný potlach

#1 Příspěvek od nenym » pát 19 kvě, 2017 19:44

Musím předeslat, že VBoxí aplikace z duše nenávidím, protože zbytečně se roztahují v RAMce a hlavně VBox jede na prioritě normal, kterou nejde snížit ani agresivním udělátorem Process Lasso. Tím se počítač stává na náročnější práci, než editace app_config.xml v notepadu nepoužitelný.

Hlavní důvod pro jejich existenci je nechutná lenost autorů aplikací portovat a optimalizovat aplikace pro jednotlivé platformy. To by se snad dalo akceptovat ve vývojářských projektech, ale v běžné distribuci nikoli.

Slušný projekt má alespoň v deafultu nastaveno spuštění jediného paralelního VBoxu a to na jednom jádru a zbytek je konfigurovatelný. Takový projekt neexistuje, většinou se na uživatele kašle, spustí několik VBoxů na všech jádrech na prioritě normal, počítač znehybní, za několik hodin vše zhavaruje výsledek - nic se nespočítalo, žádný kredit a znechucený uživatel.

Vrcholem arogance oplývá banda lenochů na CERNu, která si spouští svoje hračky on-line, jaxe jí zachce. Takže nadšený uživatel pod dojmem, že dělá něco vrcholně užitečného pro vědu dovolí spustit např. ATLAS na všech vláknech a jde se dívat na televizi, protože počítač je mu na tři* věci. Jenže práce je pouze občas, více času stroj čeká na nějaký pokyn od božských geeků v CERNu, aby mu dovolili něco za své peníze spočítat. Tedy nejen odepsaný stroj, ale nutné kapacitní trvalé připojení k internetu. Stačí se podívat do správce úloh, jak se stroj napůl fláká a přitom s ním nejde pracovat. :smt078

CO s tím :?: :?: Jediná cesta je ignorovat.

* na nic, na ho*no a naschvál
Pozn: foreste, tento vulgarismus mi snad odpustíš.. představ si, že bych místo toho použil na nic, na exkrementy/výkaly/konečné stadium trávicího procesu a naschvál, někdy vulgarita sedí lépe a vyzní slušněji, než cokoli jiného
Blíží se další krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
UotD 474x
Obrázek 2xObrázek 7xObrázek 10xObrázek Obrázek
Obrázek

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71

Re: Virtual Box aplikace - obecný potlach

#2 Příspěvek od forest » sob 20 kvě, 2017 22:27

A co když právě tato zrůdnost může za ten částečný neúspěch na letošním Pentathlonu? Cosmology i LHC si zrovna v tomto masivním útoku na zátěź počítadla libují a kvůli tomu to mohl i někdo hned při startu Cosmology (respektive samotného Pentathlonu) vzdát.

Lepší by byl nějaký podrobný návod, jak se s vBOXem zžít, jak ho vyladit a nastavit tak, aby jeho brutalita běžné využití PC omezovala co nejméně.

Dzordzik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Dzordzik » ned 21 kvě, 2017 07:25

Já když viděl co to dělá a že tak jenom ztrácím výkon bo nebyl čas na ladění v průběhu soutěže tak jsem dle rad přešel na normální jednotky a počítal tak až do konce. Samozřejmě jsem tak přišel o dost kreditu, který jsem mohl díky VB mít, ale taky třeba nemít a mohli jsme dopadnout ještě hůř. Šel jsem cestou jistoty.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
ID CNT statistics: 1
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od vkliber » pon 22 kvě, 2017 22:55

Aby mi to nevypadlo z palice, tak to postnu tady.

Opšn v cc_config.xml

Kód: Vybrat vše

<dont_use_vbox>0|1</dont_use_vbox> 
Význam je zřejmý, třeba to někomu v budoucnu pomůže. Od verze 7.5 a výše.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „Neaktuální, OT, no prostě vše co se časem smaže“