M Queens - "nový" subprojekt

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

M Queens - "nový" subprojekt

#1 Příspěvek od nenym »

Jedná se umístění M šachových dam na M x M šachovnici tak, že žádné dvě dámy se neohrožují navzájem. Řešením jsou takové pozice, kde žádné dvě dámy nesdílejí stejný řádek, sloupec nebo úhlopříčku.

Nějakou dobu se počítá, odhaduji tak 2 roky. CPU tasky mají standardní yoyo kreditový systém - 2 počáteční replikace, kredit 2x nižší benchmark.

Vyběhla GPU aplikace, kterou je nutné zprovoznit pomocí app_info.xml. Pozor, není to přátelský a vše odpouštějící app_config.xml, ale hardcore oldschool app_info.xml, se kterým už IMHO málokdo umí zacházet, nanejvýš tak aplikovat něco již vytvořeného.

Nutná je podpora OpenCL 2.0, tedy pouze novější AMD GPU, nVidia je zatím mimo hru.

Nepředpokládám, že by si někdo chtěl tvořit vlastní app_info*, které by obsahovalo i ostatní podprojekty yoyo. Postup pro M Queens, na stroji nebude možné počítat ostatní yoyo podprojekty:
1. dopočítat a odevzdat všechny úlohy všech podprojektů yoyo, pozastavit příjem nové práce pro yoyo.
2. stahnout a rozbalit balíček, přečíst návod k použití; jsou tam 3 různé aplikace pro různé velikosti VRAM.
3. příslušné soubory zkopírovat do adresářše projektu yoyo.
4. na projektu připravit odpovídající profil, obsahující pouze podprojekt M Queens, přiřadit k němu správný stroj.
5. vypnout Boinc core.
6. zapnout Boinc core a povolit příjem práce pro yoyo.
Odkaz na aplikaci https://github.com/sudden6/m-queens/rel ... s-ocl-v0.1 jsem převzal z homepage projektu.

Kreditový systém: pevný kredit 800, dvě počáteční replikace. AMD Radeon RX Vega počítá jednu úlohu 5 až 7 minut, teoretický RAC je okolo 200 k, což není řádný zázrak.

*S úctou a obdivem jsem si vzpomenul na mistra minimalizovaných app_info.xml Gigadiska. 22rrr
Přišla korona krize; jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen a nejspíše skončím na koronární jednotce. Jsem koronovaný blb.
UotD 606x
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Yoyo@Home“