Ostatní diskuse k projektu Yoyo

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Ostatní diskuse k projektu Yoyo

#121 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Šaman píše: pát 11 zář, 2020 07:12 Pak dotaz pro pochopení - projekty bez checkpoitů - co to pro mě jako uživatele, který nemá PC on 24/7, znamená? Kde v projektech zjistím, kolik a jaký checkpointy má danný projekt? Úplně ze začátku jsem se tu podivoval, že když vypnu PC, tak se mi napočítaný progress u některého projektu ztratí. Je to z důvodu chybějících checkpointů? a nebo zase úplně jiná záležitost? Já teda pak BOINC manager reinstaloval a pak už s tím problém nebyl, ale pravda ty úkoly s mizejícím progresem jsem mazal.
Já používal na to takovou fintu, třeba některé práce na WCG nebo to byla rosetta, už nevím přesně. Každopádně byly bez checkpointu, stačil restart a počítals práci od 0%. Využil jsem proto funkci v OS tzv. hibernaci, kterou musel jsem aktivovat ve windows (standardně je myslím tato funkce vypnutá). Takže při vypnutí a opětovném zapnutí PC jsem počítal tam, kde jsem skončil. Fajnová věc ta hibernace 45bb
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Uživatelský avatar
Šaman
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 27 srp, 2020 17:17

Re: Ostatní diskuse k projektu Yoyo

#122 Příspěvek od Šaman »

® Plšák Ráďa ® píše: pon 14 zář, 2020 20:54 Pokus se co nejdřív pochopit "šaman" editaci app_config.xlm. Jelikož taky počítám yoyo, ale cruncher jako jediný momentálně nepočítám. Tady máš něco na zkoumání moji tajnou šifru v app_config.xml, která mi vyhovuje pro moje účely, nejsou normované ani standardní. Spíš chaotické a šílené. 33aaa Pro tvé potřeby, budou hodnoty jistě jiné. Ještě dodám, pokud bys náhodou spustil při yoyo projekt Amicable Number, upřimnou soustrast tvému počítači 22rrr Na to, že v tom plaveš, sis vybral zajímavé projekty k tomu LHC, tam to taky poznáš jaký je to oříšek rozchodit např. podprojekt Atlas. V mém BOINCu to vypadá následovně Yoyo-Atlas-Amicable, viz. obrázek. 45bb

Má mystifikační šifra, kterou pochopí jen blázni co se radují z kreditů v BOINCu je následující:

<app_config>
<project_max_concurrent>10</project_max_concurrent>
<app>
....
...

Díky moc za tipy :D, ale tohle je hodně moc nad moje PC schopnosti, tomu vůbec nerozumím. Já sem o těchle výpočtech dlouho přemýšlel, ale nikdy je nerealizoval. Až teď na jaře přes folding@home jsem se dostal k BOINC, no a říkal jsem si pohoda, nafrkám projekty a ono to bude počítat, cajk. Začal jsem Universe, Einstein pohodička, pak jsem pročítal projekty (LHC jasan, těm fandím prd to taam), co se mi líbílo, jsem přidal a pak se začaly objevovat problémy, restartování práce, nastavování virtuální paměti, chyby ve výpočtech, virtual box. No strašný, ale yoyo už snad frčí, podle účtu na webu odevzdáno a cajk, v chybovejch nic. Amicable tedy prozatím vynechám. Na LHC diskuzi se snad prokoušu k úspěchu i u tohohle projektu. Ale příkazy fakt ee, nedávám. Jsem čekal něco opravdu user friendly, aby na to nalákali kde koho.... ale ona je to krom dobrého pocitu i výzva 33zzz Takže díky zde a jdeme na LHC :D

Uživatelský avatar
AidenCorso
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 20
Registrován: úte 14 čer, 2022 18:30
rok narození: 07 pro 1985
ID CNT statistics: 1748

Re: Ostatní diskuse k projektu Yoyo

#123 Příspěvek od AidenCorso »

Přesně to s tim mizenim progressu mi dělá M Queens, pokaždý když vypnu klienta, PC nebo restartuju skočí to zpátky na 0. Nikdy a nikde jinde mi to nedělá a to počítam různý projekty. A se zapnutym PC se v noci nevyspim. S hibernací mam z minula špatný zkušenosti, uspání funguje docela spolehlivě, ale potom se to už málokdy probudí. Na linuxu většinou nikdy (černá obrazovka) a na windows tak ve čtvrtině případů se to pak stejně muselo restartovat protože se to neprobudilo (modrá obrazovka nebo nic).

Jinak k LHC, povedlo se mi rozchodit ATLAS na linuxu bez VirtualBoxu, stačilo jen doinstalovat a nakonfigurovat CVMFS https://cernvm.cern.ch/fs/ a přidělit BOINCu dost místa na disku. S Theory to bylo komplikovanější, tam bylo nutný přes parametry jádra vnutit systému aby používal cgroups v1 místo v2 se kterou to neni kompatibilní. To sem náhodou našel na fóru LHC, sám bych na to v životě nepřišel. Ale za těch mizernejch pár kreditů ta námaha ani nestála.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Yoyo@Home“