YoYo restartuje klienta

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 731
Registrován: úte 21 čer, 2011 13:26
ID CNT statistics: 16075

YoYo restartuje klienta

#1 Příspěvek od Michal Kinďura »

Ahoj,
setkal jsem se s jedním problémem, který se mi podařilo až dneska rozluštit.

Už v minulosti se mi stalo, že se mi několikrát sesypal celý BOINC. Měl jsem přidáno přibližně 7-8 projektů, postahovanou práci, počítal jsem práci a z ničeho nic se jakoby celý klient restartoval. Zmizely všechny přihlášené projekty, zmizela práce, jako kdybych všechno zrušil a odhlásil. Navíc se celý klient zaseknul a nešly projekty znovu přidat (klikání do menu nevyvolávalo žádnou reakci).
Dneska jsem zjistil, že tomu předchází, když si stáhnu jednotku Yoyo@HOME z podprojektu Muon. Počítá jí to vždycky přibližně 8 vteřin, pak skočí status na 100% a v popisku je "výpočet se nezdařil". Když BOINC nahlásí práci, tak hned na to se stane, že se klient zhroutí. Nestalo se někomu z vás něco podobného, popřípadě neznáte řešení?
Teď jsem to vyřešil tak, že jsem přešel na Rossetu.

Dávám nějaké info...

Systém:

Kód: Vybrat vše

Ubuntu 64bit
Vydání 10.10 (maverick)
Jádro Linux 2.6.35-30-generic
GNOME 2.32.0

Paměť 4GB bez Swapu
Volné místo na disku 17.7GB
Hardware:

Kód: Vybrat vše

CPU AMD Phenom(tm) II X6 1090T Processor
Frekvence: 3200.000 MHz
GPU GeForce GTS 450
Na požádání jsem schopen zjistit více, jen budu muset hledat krabice, faktury, popřípadě otevřít skříň.

EDIT: Nějak jsem zapomněl zmínit to nejdůležitější 33aaa

Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: YoYo restartuje klienta

#2 Příspěvek od nenym »

Používáš Boinc screenasaver?
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 731
Registrován: úte 21 čer, 2011 13:26
ID CNT statistics: 16075

Re: YoYo restartuje klienta

#3 Příspěvek od Michal Kinďura »

Spořič obrazovky nemám natavený žádný.
Pokud myslíš grafický výstup při výpočtech, tak ten standardně nespouštím, jen počítám. (Jen málokdy na pár vteřin kouknu na Einsteina, dřív taky na rosettu, ale ta teď nějak nemá grafiku dostupnou)

Nevím jestli jsem tě ale pochopil správně, hlubší funkce BOINC moc nepoužívám, takže jestli by jsi byl tak hodný a kdyžtak mě zasvětil, pokud mluvíme každý o něčem jiném 45cc

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: YoYo restartuje klienta

#4 Příspěvek od vkliber »

Jo mluvíte o tom stejném, správně jsi nenyma pochopil a odpověděl 45hh .

Koukni do souboru stdoutdae.txt jestli tam nebude něco před pádem zaznamenáno.

Odhaduji, že se bude jednat o bug v dané verzi BOINC. Zřejmě se poškodí soubor client_state.xml a tím se odstřelí všechny projekty.

Pokud to chceš testovat, tak až se ti to stane, tak odstřel BOINC (kill) a koukni na soubory client_state.xml a client_state_prev.xml. Pokud client_state.xml bude nulový nebo výrazně menší, tak ho smaž, udělej kopii souboru client_state_prev.xml kterou pojmenuj client_state.xml a pusť BOINC.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: YoYo restartuje klienta

#5 Příspěvek od nenym »

Já bych hledal problém někde tady
- implementace Wine,
- máš stažený balíček ia32libs? (to je asi mimo mísu, projevovalo by se to jinak, rozhodně ne crashem Boincu)
- máš dostatek virtuální paměti? Dynamický swap Ubuntu nestačí reagovat na skokové výkyvy nároků yoyo na velikost swapfile, já mám nastavenou natvrdo velikost swapfile na dvojnásobek fyzické RAM s výjimkou stroje X6 1090T + 8GB RAM, kde mám 20GB swapfile. Zrovna Muon však není paměťově náročný, tak nevím, dost záleží na tom, co všechno počítáš souběžně. Co takhle nenažrané yoyo_ecm se skokovým RAM záborem 1,6GB z 5MB a swap záborem o ještě něco málo větším? Nebo RNA s nároky ještě většími. Netuším, co páchá Wine při nedostatku paměti.
Muona jsem počítal na všech možných Wirouzech s různými verzemi Boincu, ale paseku mi nikdy nedělal. Na Ubuntu jsem Muon nikdy nezkoušel, anžto se mi jeví, že Wine má moc velkou režii (aspoň na Foldingu).
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 731
Registrován: úte 21 čer, 2011 13:26
ID CNT statistics: 16075

Re: YoYo restartuje klienta

#6 Příspěvek od Michal Kinďura »

1) Wine... Opět nevím jestli myslíme oba to samé Wine. 45ff K tomu co myslím já -> Mám to naistalované přímo z repozitářů pro Ubuntu 10.10. Instaloval jsem to z centra SW, neprovádím žádnou emulaci Windows aplikace.

2) Swap nepoužívám. Jednou se mi povedlo nechat přetéct RAMku, ale to jsem počítal na všech šesti jádrech, měl puštěný firefox (400MB) chromium (350MB), pak nějaké readery PDF atd. ...ale jakmile paměť přesáhla 85% tak BOINC regulérně pozastavil některé Yoyo výpočty se statusem "čekám na přidělení paměti". Tyhle crashe se mi staly jak jsem měl v ramce nasypaných stabilně ani ne 2GB. A naprosto vždy se to zachovalo stejně. Napřed 8 vteřin počítal, pak nahlásil chybu a jakmile odeslal výsledek toho chybného, tak mi zabil klienta. Vždycky jsem to vyřešil purgem...

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get purge boinc-client boinc-manager
a následně znovu nainstaloval z centra SW.

3) sudo apt-get install ia32-libs ---> ia32-libs je již nejnovější verze.

4) log soubor stdoutdae.txt už je bohužel nahrazený novým :(

Jinak asi otevřu ten krám, podívám se jak to mám s volnými sloty na RAM a asi koupím více RAM. Uvažoval jsem to už před tím, než se mi to dneska sesypalo. Tím pádem bych do té doby asi v klídku počítal rosettu a pak to "prubnul" znovu a kdyby to spadlo, tak bych vám tady hodil ty logy. Teď už to bohužel nezachráním, protože jsem to odpurgoval i se všemi soubory a nechce se mi zabíjet stáhnuté úkoly 45dd

Ptal jsem se spíše, zda se nejedná o nějaký známý bug, se kterým už se někdo z vás setkal, očividně to bude něco komplikovanějšího. Díky za tipy :smt023

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: YoYo restartuje klienta

#7 Příspěvek od nenym »

yoyo news píše:3 May 2011 Muon for Linux
The Muon application is now also available for Linux sytems. Precondition is, that you have installed the Windows emulator Wine. Just start your software package management application and install wine on your system.
Mám na mysli přesně tyto Wine a je to emulace Widlí.
K problematice RAM - pokud přesáhneš dostupnou RAM paměť, Boinc umí zareagovat. Pokud přesáhneš skokem dostupnou velikost swapfile, Linux nevratně zatuhne a většinou všechny tasky zhavarují a také Boinc core. Clinet_state.xml se mi však zatím nikdy nepoškodil, proto moje spekulace o tom, co dělá Wine v tomto případě. Zdůrazňuji, že yoyo je wrapper, který své nároky na RAM i swapfile (respektive aplikace, která je na něj pověšena) mění skokově a systém nemá sebemenší šanci při dynamicky řízeném swapu korektně zareagovat. To se stane, i když budeš mít velký přebytek fyzické RAM, protože nároky tasků na virtual memory jsou směřované na swapfile. 4GB RAM na X6 je málo, já mám občas docela honičku s 8GB RAM.
Postupoval jsem podle toho návodu. Netvrdím, že je řešení tvého problému, ale naprostá většina zatuhnutí či pádů Linuxu při Boincu je způsobena právě absencí předdefinovaného swapfile při počítání projektů se skokovými změnami nároků na virtual memory (NFS, yoyo, superlinaktechnion, RNA co jsem si teď dokázal vybavit v paměti).
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 731
Registrován: úte 21 čer, 2011 13:26
ID CNT statistics: 16075

Re: YoYo restartuje klienta

#8 Příspěvek od Michal Kinďura »

Tak už zase několik dní počítám a bez problémů.

Vyřešil jsem to tím, že jsem si dokoupil 8GB RAM a rozšířil tím kapacitu paměti počítače na 12GB. Občas to sleduju a pokud počítám "správné" balíky, tak se mi stalo i to, že v ramce BOINC nakynul na 8.5GB. Nyní už yoyo nic neresetuje.

Druhou věc kterou jsem udělal - aktualizoval jsem si klienta. :smt023

Odpovědět

Zpět na „Yoyo@Home“