Aplikace

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Aplikace

#1 Příspěvek od vkliber »

Jojo, Spider má novou aplikaci 5.09 a zvýšil limit na 5 WUs.
Web server na adrese http://www.depspid.net/ se jim zase pokáknul

Kód: Vybrat vše

Sind Sie der Inhaber dieser Seite?
Bitte kontaktieren Sie hosting@ps-support.de
unter Angabe folgender Bearbeitungshinweise:

#massive_load_durch_check_php
s plánovanou odstávkou kolem 30.6. to nesouvisí, na účet se lze dostat přímo na adresu http://depspid.dyndns.org/orig/home.php je to ale bez stylesheet.
S validováním jednotek taky moc nepokročili, já už mám 15 pending.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od vkliber »

Byla vydána nová aplikace Spider 5.11 a postupně se začíná distribuovat nová práce.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od vkliber »

Ano byly opraveny nějaké chybičky a oficiálně byla vypuštěna verze 5.12 včetně dostatečného množství práce. Hlavní opravená chyba způsobovala u některých jednotek přílišné zatěžování CPU v průběhu fáze 1. S touto novou verzí by průběh jednotek měl bít o hodně více lineární.

Je pravda, že na DepSpid si občas hrají na vlastním písečku a někteří uživatelé jsou více VYVOLENÍ než ostatní.
Poslední případ je z dnešní půlnoci, kdy nastavili maximum WU na 3, vydali novou aplikaci, uvolnili spoustu práce a počkali až si všechny volné PC stáhnou 3 jednotky a následně zvedli maximum WU na 5.

Takže pokud použijete Drobnou rada na zvýšení výkonu, kterou jsem tu níže popisoval 01.08.2007 09:03, stáhnou se vám další 2 jednotky
:lol: :lol: :lol: + :lol: :lol:
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#4 Příspěvek od forest »

Hlavně mají novou aplikaci 5.13, asi kvůli podobným problémům ikdyž mně to nepostihlo.
Už jedu 2 WU na 5.13 a 3 starší na 5.12.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#5 Příspěvek od forest »

Pokusím se trochu vysvětlit proč v posledních dnech dochází (a v dalších dnech nadále bude docházet) k častému vydávání nových verzí aplikace Spidera.

Dosud projekt pracoval s minimálním využitím paměti počítače a ukládal většinu dat ke zpracování přímo na disk. To zapříčiňopvalo u pomalejších počítačů či více využívaných disků při provozu vícero jednotek Spidera naráz brždění operací probíhajících na počítači. Tedy třeba k těm problémům s délkou doby spuštění některých aplikací jak se o tom i psalo v tomto threadu.
Postupně se snaží na projektu přepracovat tyto instrukce, aby projekt většinu dat ukládal přímo do paměti a snížil na minimum využití pevného disku. Tyto změny jsou velice radikální a proto budou probíhat v několika krocích. Během provozu přechodných aplikací může také občas docházet k chybám v jednotkách, ale to se při takovémto testování nových aplikací dá pochopit.

Další změny na projektu by měli nastat v jejich databázi uživatelů a zpracování jednotek. Na projektu je již zapojena spousta uživatelů a jejich počítačů a dochází ke značnému brždění provozu databázových serverů. Tím i dochází k prodlevám ve validaci jednotek a jejich ohodnocení.
Mělo by tedy dojít k postupnému oddělení jednotlivých databází (uživatelská, příjem zpracovaných WU, databáze zásoby WU atd.) a tedy i ke zrychlení všech procesů. To ovšem prý bude trvat několik týdnů.
Bohužel to bude mít za následek i občasné výpadky serverů než se jim to celé podaří přerozdělit.

Další z věcí které se řeší jsou jednoznačné výsledky dříve uváděného hlasování. Většina lidí požaduje větší využití CPU při zpracovávání WU Spiredu a na to budou na projektu také reagovat. Budou se snažit najít nejlepší cestu jak pro projekt, tak pro uživatele.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od vkliber »

Zdá se že s poslední verzi Spider 5.17 byl částečně vyřešen problém s pomalým najížděním některých programů (převážně Office). Mám nyní spuštěné 2 jednotky DepSpid a spouštění Excelu a Wordu (poklepáním na dokument) je značně rychlejší než předtím. Nemám to oficiálně ověřené, jen jsem to vypozoroval :lol: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od vkliber »

Poslední novinky :

Nová verze aplikace Spider je kompletně přepsána. Jsou v ní tyto hlavní změny:
1) Byl změněn princip, kterým aplikace Spider prohledává jednotlivé servery tak, aby byl účinější.
2) Klientská databáze byla úplně odstraněna a nahrazena nativními soubory na disku klenta (podporuje : "zápis na disk maximálně jednou za x sekund") a tím značně snižuje zatížení klientského počítače.
3) Aplikace Spider je nyní čistě non-cpu-intensive aplikací. (Druhá aplikace pro cpu-intensive fázi bude hotová hned poté, co bude nová aplikace Spider spuštěna).

Celkově jsou tyto změny velice dramatické a vyžadují velmi intenzivní testování (po 1-2 hodinách změnu kódu následuje 1-3 dny testováni).

Aplikace Spider už běží velmi dobře, bohužel zatím nepodporuje pokračování od checkpointů a nezapisuje výsledný soubor. Tyto věci je nutné doladit před uveřejněním nové verze aplikace.

Během příštích týdnů budou pravděpodobně následovat některé velmi omezené veřejné testy (méně než 100 WU), ale skutečný restart projektu nebude určitě dříve než v Lednu 2008.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC / DepSpid

#8 Příspěvek od vkliber »

V poslední uvolněné verzi Spidera (v5.24) byly opraveny všechny známé chyby.
Celková chybovost je nyní menší než 1%.
Poslední várka nových WU před Vánočními svátky bude 24 hodinový intenzivní test.
To znamená že by mělo být dost práce pro všechny (maximum 10 současných úloh na klienta).
Jestliže se tato várka ukáže jako úspěšná, bude normální chod projektu obnoven 2. ledna 2008.

Důkaz místo slibů : Obrázek
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: BOINC / DepSpid

#9 Příspěvek od forest »

Osobně mně to dost zabrzdilo provoz PC těch 10WU, ale to bude i kvůli tomu že co jedu na náhradní DDR2 512MB, tak PC swapuje jak blázen :(

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC / DepSpid

#10 Příspěvek od vkliber »

forest píše:Osobně mně to dost zabrzdilo provoz PC těch 10WU, ale to bude i kvůli tomu že co jedu na náhradní DDR2 512MB, tak PC swapuje jak blázen :(
Což mě přivádí na myšlenku, že nastavení maximálního počtu WU na uživatele není asi nejšťastnější, pomohlo by nastavení max. počtu WU na počítač.
Pojedu ji DepSpid na dvou PC, jeden s 2GB RAM a druhý s 0.5GB RAM, tak si nemůžu dovolit nastavit max. na 10WU, protože to druhé PC by zřejmě dost protestovalo :? .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC / DepSpid

#11 Příspěvek od vkliber »

Zcela v tichosti byla vydána nová aplikace Spider 5.25 a s ní něco málo jednotek ~ 1000.
Jsem zvědav kdy konečně zprovozní asimilátor a validátor, mám už hodně přes 100 pending jednotek.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC / DepSpid

#12 Příspěvek od vkliber »

Na fóru padl dotaz, jestli se chystá i aplikace pro MAC OS, tak Bjoern potvrdil, že na MAC OS se v žádném případě aplikace nevyvíjí, pouze se v někdy později bude připravovat aplikace pro Linux.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC / DepSpid

#13 Příspěvek od vkliber »

Byla vydána nová aplikace Spider verze 5.26. Měla využívat méně paměti, já mám zpracováno 40% WU a vzala si zatím jen 30M, ale Cori měl při 75% přes 100M (což je fakt dost :shock: ).
Jinak fórum už je spravené, vypadá to že databázové tabulky byly poškozené.
Limit je zatím 1WU na PC.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: BOINC / DepSpid

#14 Příspěvek od krahulik »

Mozny problem (u me se to projevilo). Pro vetsim mnozstvi jednotek si muze citelne depspid sahnout na pamet.

Vcera (16.3.2008 )vysla nova aplikace:
Nova verze aplikace 5.27, ktera byla dnes vydana, by mela snizit naroky na RAM, zejmena v zaverecne fazi ulohy.

The new application version 5.27 which was released today should consume less memory especially during the end of a task.
Obrázek

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: BOINC / DepSpid

#15 Příspěvek od krahulik »

Vcera vysla nova aplikace 5.28 a bylo rozeslano par jednotek.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „DepSpid“