Zavirované stránky

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Mirek256
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 19
Registrován: ned 08 čer, 2008 17:51

Zavirované stránky

#1 Příspěvek od Mirek256 »

Zdravím, DepSpid mě nechal prohledávat stránku http://edu4u.com.cn/, která je jaksi zavirovaná, virus Exploit (http://www.owebu.cz/bezpecnost/vypis.php?clanek=1186). Sice jsem to neodstřelil, ale abych tak dvacekrát odmačkával antivira, to mě opravdu nebaví. Má někdo podobné zkušenosti?
Vyzkoušel jsem všechny projekty, ale toto mě jaksi nebaví a nevím co jsi o tom mám myslet. :oops:

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Zavirované stránky

#2 Příspěvek od forest »

Vítej na našem fóru 45nn
Na projektu jsem toho zpracoval poměrně hodně, ale nikdy jsem se s podobným problémem nesetkal.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavirované stránky

#3 Příspěvek od vkliber »

Mirek256 píše:Zdravím, DepSpid mě nechal prohledávat stránku http://edu4u.com.cn/, která je jaksi zavirovaná, virus Exploit (http://www.owebu.cz/bezpecnost/vypis.php?clanek=1186). Sice jsem to neodstřelil, ale abych tak dvacekrát odmačkával antivira, to mě opravdu nebaví. Má někdo podobné zkušenosti?
Vyzkoušel jsem všechny projekty, ale toto mě jaksi nebaví a nevím co jsi o tom mám myslet. :oops:
Zkusím odpovědět poněkud obšírněji : Projekt prohledává stránky na internetu tím způsobem, že si stránku stáhne k sobě a něco s ní provádí (hledá odkazy, indexuje, atd...) V případě, že je na stránce nějaký vir, může ti ho antivir skutečně odchytnou. Je třeba si ale uvědomit, že aplikace projektu DepSpid : "Spider" stránky pouze čte a parsuje ... to znamená, že je nevykonává, nespouští javascripty, flash ... prostě nic, takže žádný virus se ti nemůže aktivovat, a tedy nehrozí žádné riziko. Je to stejné, jako když si vytvoříš bat soubor, který formátuje disk C: a máš ho uložený v PC. Pokud tento soubor budeš otevírat pomocí Notepad (budeš ho jen číst), nic se nestane.
Spíše by mě zajímal ten antivir, co je to zač. Zpracoval jsem jednotek už požehnaně a nikdy jsem problém neměl. Jediný problém mám ve firewall, mám to řešený tak, že všechno zakázaný (BOINC povolený) a když se stáhne nová verze aplikace Spider, musím ji povolit přístup na net.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Mirek256
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 19
Registrován: ned 08 čer, 2008 17:51

Re: Zavirované stránky

#4 Příspěvek od Mirek256 »

Koupil jsem nové PC, a k tomu bylo AVG, a to AVG neomylně to hlásilo každou stránku, na které ten Exploit byl. Dost mě to překvapuje, že to reaguje tímto způsobem na webové stránky. Na nějakém německém fóru mluvili o stejném problému, o stejném chování antivirového programu . Vím, že to webové stránky neotvírá, proto jsem to nechal dojet, počítám to doma. Asi to chce jiné nastavení antivirového programu, nebo jinak, jiný.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavirované stránky

#5 Příspěvek od vkliber »

Mirek256 píše:Koupil jsem nové PC, a k tomu bylo AVG, a to AVG neomylně to hlásilo každou stránku, na které ten Exploit byl. Dost mě to překvapuje, že to reaguje tímto způsobem na webové stránky. Na nějakém německém fóru mluvili o stejném problému, o stejném chování antivirového programu . Vím, že to webové stránky neotvírá, proto jsem to nechal dojet, počítám to doma. Asi to chce jiné nastavení antivirového programu, nebo jinak, jiný.
Hmmm, mám AVG Anti-Virus Free 8.0.100, zapnuté všechny volby a žádný problém :smt102 asi nějaké advanced nastavení.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Zavirované stránky

#6 Příspěvek od Honza »

Svého času se dosti doporučovalo dávat BOINC folder do excluded.
Nemá smysl stále dokola kontrolovat velké xml soubory, které se velmi často mění. Také u CPDN to dělalo problémy - když si antivirák zamknul soubor, že jej bude kontrolovat, a přitom aplikace potřebovala zapsat.

Odpovědět

Zpět na „DepSpid“