Deadline

Fórum týkající se ostatních programů a to jak spojených s DC, tak i systémových atd..
Odpovědět
Zpráva
Autor
Abby

Deadline

#1 Příspěvek od Abby »

Dá se nějak nastavit, aby se nejdříve počítaly tasks které mají nejbližší deadline? Právě jsem zjistila, že mi Boinc za posledních 12 hodin odevzdal tasks do 14. června a jedna task do 9. června mi stále visela ve frontě. Dala jsem ji tedy ručně, že se má počítat, ale kdoví kolik toho už takhle uteklo (a navíc je otázka, jestli ji vůbec stihnu dopočítat, protože jsem začala hrát Kingdom Come Deliverance když konečně vyšla finální verze a hra mě dost pohltila, takže se počítá dost minimálně a v noci tradičně vůbec a deadline je 9. června asi v půl deváté ráno, počítat se začíná v 8:00 a končí ve 20:00 a samozřejmě když dělám něco důležitějšího náročného, tak se nenechám rušit). Jde to nějak nastavit, aby se nejdřív počítaly ty, co se mají odevzdat dřív a pak teprve ty pozdější?

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Deadline

#2 Příspěvek od vkliber »

Boinc si deadline hlídá sám. Dokonce pozná jak moc počítáš/nepočítáš (jaké % výkonu jde v průběhu dne na Boinc a jaké % výkonu jde na zbytek, např.hru) a pozná i jak často počítáš/nepočítáš (kolik % dne je počítač puštěn a kolik % dne je počítač vypnut). Podle všech těchto údajů sám hlídá kolik práce se ti stáhne tak, aby jsi všechno stihla dopočítat. Pokud zjistí že se u některých jednotel blíži dedline, přejde do tzv. panic módu a snaží se dopočítat primárně ty jednotky, které jsou ohroženy. Může se ale stát, že např. vypneš PC a druhý den ho nespustíš (např. dovolená), pak samozřejmě jednotku nedopočítá včas.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Abby

Re: Deadline

#3 Příspěvek od Abby »

Děkuji, ale asi to nepočítá s lidmi, kteří nemají pravidelné návyky :-D Tu jednotku jsem nakonec stihla, ale nechala jsem to počítat v noci když jsem dohrála, protože ráno se začíná v 8, deadline bylo v půl deváté a chybělo přes hodinu a půl počítání. Kdybych to nechala přímo na programu, tak se to nestihne. Ale tak snad se to časem naučí odhadovat nějak lépe. Ještě jednou díky.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Deadline

#4 Příspěvek od Dzordzik »

Čím víc jednotek odevzdáš, tím přesnější bude odhat doby výpočtu. A pokud máš nepravidelný režim,t ěžko se to naučí odhadovat kdy tě přepadne pařanská vášeň. Otázka je co příjdde dřív, jestli si do toho zavedeš režim, nebo přestaneš tolik pařit :D Většinou to člověka opustí samo s věkem :-)
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: Deadline

#5 Příspěvek od Abby »

Chápu, momentálně mám odevzdáno asi 2.000 jednotek do WCG a ani nevím kolik to ostatní, pracovní složka je původní od první instalace, takže asi rok a půl. Pravidelnost tam je, počítá se od 8:00 do 20:00 s tím, že se to přerušuje když se dělá něco náročného. A co se týče toho, že by mě opustila pařanská vášeň, no asi se to stane, až budu babka v důchodu a to buď kvůli demenci nebo proto že budu mrtvá :-D A do té doby mi ještě tak 40 50 let chybí :-D Ale spíš si myslím že budu jako ta babka z US ze Skyrimu, jak ji Bethesda dokonce zařadila jako NPC do TES VI :-D Prostě si nemyslím, že přestanu pařit, ostatně jak jsme se tu bavili před časem o té nové GPU, tak nakonec zvítězila Vega 56, stojí 8.000 Kč a má jednoznačně nejlepší poměr cena/výkon, hry na ní běhají skvěle, počítat se na ní moc nedá, holt co se dá dělat. Ale když jsem srovnala Vegu 56 a RTX 2060, která má naprosto totožný výkon, tak jsem se rozhodla ušetřit 2.000 Kč, nevidím důvod proč platit zbytečně víc za stejný výkon. Navíc existuje bios, který z Vegy 56 udělá Vegu 64, stačí to jen flashnout místo druhého biosu, což jako odmítat výkon zadarmo, to bych byla hloupá :-) Teda, běží na ní SETI a za stejnou dobu spočítá asi osmkrát tolik jednotek co na GTX 1050 Ti (a to jsem Vegu podvoltovala, takže při výpočtu běží docela znatelně pomaleji než při standardním nastavení, ale ve hrách běží na plný výkon bez throttlingu), ale stejně uvažuju, že tenhle projekt zaříznu a nechám si jen WCG a možná Rosettu. A možná i tu Rosettu zruším, moc jsem nepochopila co vlastně se tam řeší, jen že to jsou nějaké proteiny.

Mimochodem, nebyl by nějaký tip na výpočty léků (resp. celkově léčby) proti nemocem? Pro GPU AMD a Intel a pro CPU. A nejlépe proti nemocem, které jsou v Evropě a vůbec v civilizovaném světě. Díky.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Deadline

#6 Příspěvek od Dzordzik »

WCG a Rosetta. O ničem jiném nevím a ani jeden nemá GPU aplikaci. O WCG jsem nedávno překládal co se tam počítá.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Deadline

#7 Příspěvek od nenym »

Tvým parametrům odpovídá non-boinc Folding@home, tým tam máme. Pokud máš zájem, diskuze je zde, nějaká úvodní doporučení mohu poskytnout. Nedoporučuji postupovat podle úvodní stránky (počítat v browseru), vyber si instalátor zde https://foldingathome.org/alternative-downloads/. Další doporučení ti dám ve vlákně Foldingu, pokud do toho chceš jít.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Abby

Re: Deadline

#8 Příspěvek od Abby »

Díky, podívám se na to a uvidíme. To znamená že bych musela mít další program který musí běžet? Jak se to snáší s boinc?

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Deadline

#9 Příspěvek od nenym »

Dost těžko, pokud počítáš na tomtéž Boinc i Folding. Pokud vyhradíš GPU pro Folding a CPU pro Boinc, není problém. GPU lze dokonce střídat pomocí vlastnosti exkluzivní GPU aplikace (když jede Folding, je odstavená GPU na Boincu), což znáš.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Abby

Re: Deadline

#10 Příspěvek od Abby »

Mohla bych to asi zkusit, dá se nastavit Folding stejně jako Boinc? Že když se spustí prioritní program, že přestane počítat? Čas kdy může počítat? A takové ty věci? Zní to každopádně zajímavě.

Odpovědět

Zpět na „Software“