Aktualizace Windows 10 KB5014699 - červen 2022

Fórum týkající se ostatních programů a to jak spojených s DC, tak i systémových atd..
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Aktualizace Windows 10 KB5014699 - červen 2022

#1 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Zdravím, tahle aktualizace mi udělala paseku se sdílením internetovým připojením přes WiFi adaptér. Laicky řečeno, já nepoužívám wifi router, internet mám do počítače veden přes LAN káblík, na sdílení internetu do jiných zařízení používám USB Edimax EW-7811, který sdílím přes Windows tzv. mobilním hotspotem.

Mno co se nestalo, když jsem aktivoval mobilní hotspot, tak všechny zařízení na mobilním hotspotu měli příjem internetu, ale počítač tak nějak zvláštně vytuhl, co se týče internetových prohlížečů. Jen pár stránek se načítalo jen v OPEŘe, ostatní programy v PC se nedostaly na internet vůbec, ani windows 45hh . Zkoušeno vypnutí firewalu a antiviru nepomohlo. Jelikož tento problém začal odedneška, hledal jsem příčinu ve včerejší aktualizaci, tu jsem odinstaloval a vše jede jak má.

Uživatelé, kteří mají wifi router tohle nejspíš vůbec nezaznamenají a těch se to nebude týkat. 45cc

PS: tak ta aktualizace se mi zase sama vyhledala a nainstalovala, tvl jak mám přes windows update tuto aktualizaci označit, že ji nechci vyhledávat a už vůbec ji instalovat :?: :oops:
Přílohy
problémová aktualizace win KB5014699.png
problémová aktualizace win KB5014699.png (299.91 KiB) Zobrazeno 1855 x
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Aktualizace Windows 10 KB5014699 - červen 2022

#2 Příspěvek od Honza »

Asi z principu oddálit všechny aktualizace, případně zastavit Windows Update službu a pouštět si jí jen, když potřebuješ.
Ve firemním prostředí se tok jakýhkoli aktualizací MS produktů (OS, Office, SQL, ...) velmi dobře řídí pomocí WSUS, už dříve jsem o tom psal.

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Aktualizace Windows 10 KB5014699 - červen 2022

#3 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Dnes jsem byl na návštěvě u rodičů a chtěl jsem si přečíst nějaký novinky ohledně mého příspěvku, ty mají intela 7xxxT řadu, připojení na internet mají přes wifi v PC a Wifi router. Prohlížeč se choval divně, špatná odezva na webové stránky a prý už zatuhl. Schválně jsem se podíval, zda si tam ty Windejs nainstalovalo tu aktualizaci. No co jsem tam viděl, mají ji tam :evil: Chtěl jsem ji odinstalovat, ale jaké bylo mé překvapení, tu záložku na odinstalování mi to nenabídlo vůbec :idea: :idea: Jak tu instalaci aktualizace mám odstranit, když i přes práva administrátora u tohoto počítače nejde klasicky odinstalovat. Co se týče doma už to mám vyřešený na tom ryzenu X3700 je to odinstalováno a daný stop na aktualizace 7 dní. Dokonce mi tam odcházelo přehrávání zvuku. Mno jsem zvědav, kolik lidiček bude z týmu CNT postiženo. Myslel jsem, že se to týká jen toho problému s mobilním hotspotem, ale problém nejspíš bude hlubšího charakteru.

Tak je to první problém s Windejsama 10, co za tu dobu řeším. Doteď to jelo, jak švýcarské hodinky 45cc

Chci se zeptat, znáte někdo adresy na servery windows update? Že bych to vložil a zblokl přes soubor host. 45bb
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Odpovědět

Zpět na „Software“