Boinc Manager pod Linuxem

Fórum týkající se Boinc Managera, Boinc Studia, BOINC View atd..
Zpráva
Autor
Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#41 Příspěvek od Dzordzik »

Zdá se, že se BM nedokáže připojit k běžícímu BOINCu. Asi práva. Je to o to pravděpodobnější, jestli si nedávno aktualizovala na novější verzi Linuxu. mě to dělá podobně téměř při každé nebo při každé aktualizaci, že se něco rozesere. Jinak já dodnes BM na Linuxu nerozjel. pořád stejná chyba s chybějícími knihovnami. Nahrát je do správných složek nepomohlo. Pokud o jejich "registraci" v systému taky ne. Prostě jsem to vzdal. pokud by se našel někdo ochotný se na to podívat přes TW, budu moc rád.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#42 Příspěvek od Abby »

Jjj, je to nová verze, ale čistá instalace. Spíš mi přijde, že je chyba někde v přihlášení k projektům, protože když tohle ukončím, tak mi Boinc normálně běží bez chyb, lze cokoliv nastavit, jen nejde přidat projekt. Pomohlo by, kdybych vzala složku s daty co mám pokusně ve virtuálu a dala ji sem (teda kdybych ji našla :-D )? Dokáže si to načíst existující nastavení?

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#43 Příspěvek od forest »

Nastavení určitě ano, i přihlášení k projektům. Se zásobou už to asi bude horší, ale nové jednotky už budou v pohodě.

Abby

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#44 Příspěvek od Abby »

Zásoba mě netrápí, stejně tam nic nemám, bylo to vytvořené jen kvůli testu. Díky, zkusím to přenést, snad se to podaří :-)

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#45 Příspěvek od Dzordzik »

Poslušně hlásím, že jsem problém s chybějícími knihovnami a právy na složkách za celé měsíce nepřepral, ani se všemi návody co jich na interfernetu je. Nicméně jsem to nevzdal a googlil dál a až dneska, totální náhodou, jsem narazil na tuto radu, která FUNGUJE a funguje tak dobře, že je instalace a rozjetí BOINC klienta i s Manažerem pod Linuxem stejně snadné jako na Windows - a to už je co říct.

You would have to install the old Seti BOINC user version to get all the BOINC files in the same directory. Why I like that kind of BOINC installation because all the files are in the same place in /home directory where you have direct user access. That kind of installation is available at the Lunatics website. You might find that version more amenable for your use. Not so confusing. You might try that one. All you have to do is unpack the file somewhere in your /home directory. The Desktop is a nice handy place or make a new folder in /home, like /home/BOINC and unpack it there. Then just double click the Manager file and the client will start and present you with the standard join projects dialog.

http://www.arkayn.us/lunatics/BOINC.7z

Tj. stáhnout tento odkaz, uložit někam na disk, kde jej pak najdu (úměrně svým znalostem Linuxu). Vytvořím si ve složce uživatele složku, nazvu např. BOINC. Do ní archiv stáhnu nebo přesunu a rozbalím (já použil přímo funkci Linux Mint, takže není třeba nic instalovat). Pak si přes Ctrl+C zkopíruju umístění souboru boincmgr (u mě to je např. /home/dzordzik/boinc/boincmgr) a na ploše zvolím funkci pro vytvoření zástupce (každý window manažer to má pojmenované jinak, Mint např. Vytvořit zde nový spouštěč). Do názvu si dám např. BOINC a do pole spouštěč (což není nic jiného než cesta k onomu souboru vložím přes Ctrl+V tuto cestu) a potvrdím OK. Na ploše mám teď ikonu, kterým budu BOINCmanagera spouštět, stejně jako na Windows. Zásadní rozdíl mezi instalací BOINCu z knihovny distribuce (které BOINC soubory rozesere všude možně na různá místa tak, že je pak problém je vůbec dohledat a navíc nastaví špatně práva, takže Manažer se pak nepřipojí na klienta a celé to pak nefunguje a je s tím víc práce jak užitku to rozjet) je ten, že tento klient z archivu instaluje vše do jedné složky, stejně jako na Windows, a hlavně tím, že je to v user složce, není problém s právy. Tj. vše funguje na první spuštění, stejně jako na Windows. Kdyby vše na Linuxu fungovalo takto, tj. z instalátoru linuxu se to rovnou nainstalovalo do user složky, tak by to fungovalo: Bohužel to tak není. Mě tento problém vyřešit trvalo jenom asi půl roku, mít víc znalostí Linuxu, tak by to asi bylo rychleji. Nemít svatou trpělivost, tak jsem Linux dávno odinstaloval ... Pro info, jde o verzi 7.14.2, tj. není nejnovější, ale pro většinu lidí plně dostačující a hlavně, FUNGUJE a funguje tak jak má.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#46 Příspěvek od Honza »

Gratuluji k rozchození a oceňuji, že jsi to nevzdal.

Maličko jsem zvažoval, jestli bych to někdy ve volné chvíli nezkusil s Dockerem, případně si buildnout svůj BOINC (bez těch 3 minut download před ukončením úkolu).
Ale rozběhat v tom ještě GPU, to by asi vyžadovalo hodně času, než bych se v tom přestal plácat a něco rozběhal.

Má někdo zkušenosti s Dockerem a BOINC?

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#47 Příspěvek od forest »

Skvělá práce Dzordziku 33iii
Prosím o radu zkušených, zda i dnes existuje nějaká jednoduchá instalace Dual-Boot, jako před lety s Ubuntu. Dzordzikův příspěvek mě nadchnul natolik, že jsem dostal po hodně dlouhém čase opět chuť to zkusit. Například ta nová Gaia@home, jede zatím pouze na Linuxu :smt102

eLPeCKo
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 965
Registrován: pát 27 led, 2012 22:20
ID CNT statistics: 12781
Bydliště: Brno

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#48 Příspěvek od eLPeCKo »

Dual boot je dnes to nejjednodussi co lze po Linuxu chtit.

Ubuntu/Mint/Kali/Debian se sami zeptaji pri instalaci z live USB zdali chces nainstalovat pres Windows nebo do dualbootu a bez jakehokoliv ladeni jsem tam dal do dualbootu a jede to naprosto bez problemu.

Delal jsem to tak na 2 PC v poslednim tydnu a bez problemu a na jednom z nich jsem pak dokonce ten Linux asi petkrat prohazoval s ruznymi distro jen tak z dlouhe chvile 45hh
Jede to a bez problemu a pak po hrani jsem se vratil k Win, protoze na Linuxu mi vadi nefunkcnost vzdalene spravy zpusobem, ktery bych chtel, ale kdyz bude vic casu, tak to zase zkusim.

Proted jsem zpet na Windows + VM Linuxu ve Virtualboxu...

Takze Foreste, smele do toho :smt023
Obrázek
Tady něco málo o tom na čem počítám.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#49 Příspěvek od forest »

Kolik jader ti to dovolí využít v tom Virtual Boxu? A už umožnili i využití GPU?

eLPeCKo
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 965
Registrován: pát 27 led, 2012 22:20
ID CNT statistics: 12781
Bydliště: Brno

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#50 Příspěvek od eLPeCKo »

Ahoj,
GPU jsem nezkousel, limit CPU jader jsem si nevsiml, ale bezel jsem to na strojich s max deseti, myslim, ze nejaky limit jsem zatim nevidel, ale toto mi napsal rychly google dotaz:
"Oracle VM VirtualBox supports symmetrical multiprocessing (SMP) and can present up to 32 virtual CPU cores to each virtual machine."

Hodnes stesti s testovanim 33iii
Obrázek
Tady něco málo o tom na čem počítám.

Aiko Haruka
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 41
Registrován: sob 08 led, 2022 12:29
Bydliště: Nazdice

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#51 Příspěvek od Aiko Haruka »

Ahoj, výpočty na AMD Radeon RX 6700 XT v linuxu Manjaro xfce končí chybou při výpočtu, tušíte někdo proč? Grafika je v pořádku, ve windows se na ní paří a občas běží i výpočet. Chybuje milkyway a einstein, víc jsme nezkoušeli. A chybu to řekne po dvou sekundách
Obrázek

Uživatelský avatar
Diego
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 229
Registrován: pát 24 bře, 2017 19:53
rok narození: 08 pro 1988
ID CNT statistics: 23300
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Boinc Manager pod Linuxem

#52 Příspěvek od Diego »

Dzordzik píše: ned 07 úno, 2021 12:07 Poslušně hlásím, že jsem problém s chybějícími knihovnami a právy na složkách za celé měsíce nepřepral, ani se všemi návody co jich na interfernetu je. Nicméně jsem to nevzdal a googlil dál a až dneska, totální náhodou, jsem narazil na tuto radu, která FUNGUJE a funguje tak dobře, že je instalace a rozjetí BOINC klienta i s Manažerem pod Linuxem stejně snadné jako na Windows - a to už je co říct........
Po delší době jsem se vrátil k BOINcu a řešil jsem taky problém s nefunkčním klientem na linuxu. Díky tvojí radě už mi to funguje a bez problémů!
DOBRÁ PRÁCE :!: :smt038
Díky

Odpovědět

Zpět na „BOINC a jeho obslužné programy“