Fórum CNT

Debaty o všem co se týká týmových stránek a fóra Czech National Team.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#81 Příspěvek od vkliber »

forest píše:Velká rekonstrukce fóra
Jen do toho 33ttt , myslím že to výrazně prospěje přehlednosti.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: Rekonstrukce fóra

#82 Příspěvek od Zelvuska »

Tak k dnesnimu dni by mela byt hotova rekonstrukce sekce Biologie (krome WCG, ktere jsme si odlozili).
Proto vas chceme pozadat o jakesi zhodnoceni prvni etapy. Jestli se vam to takhle zamlouva a pripadne co bychom mohli zlepsit.
Za ohlasy dekujeme.

Uživatelský avatar
frajer
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 57
Registrován: ned 02 bře, 2008 20:27
ID CNT statistics: 21777

Re: Rekonstrukce fóra

#83 Příspěvek od frajer »

Vypadá to dobře :smt045
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#84 Příspěvek od vkliber »

No comment 33xxx dobrá práce 33iii .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#85 Příspěvek od forest »

K tomu dotazu Zelvusky bych chtěl doplnit, že v této fázi chceme i vyřešit co s WCG, CS@UH a do budoucna případně dalšími takovými projekty.

Jsou v podstatě 3 možnosti:
1. rozdělit do současných sekcí jednotlivé podprojekty a za jméno podprojektu hodit do závorky třeba WCG a zmínit se o tom že je to podprojekt v základních informacích o něm
2. nechat to jak to je, tedy v místě které prezentuje zaměření většiny podprojektů, nechat hlavní projekt a pod ním udělat rozbor podrojektů
3. Těmto projektům založit samostatnou sekci, něco jako "kumulativní projekty"

Nuže, je třeba to rozhodnout než půjdeme dál a uzavřít tak rekonstrukci Biologie.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Rekonstrukce fóra

#86 Příspěvek od Honza »

Toto není pouze problém WCG. Tradičně tam patří - a bude patřit - CPDN. PrimeGrid také jede a pojede více projektů naráz.
Pak je tu yoyo, což je možná trochu specifické.

Varianta 3 se mi moc nezdá, protože už máme docela dost kumulativních projektů.
Skoro se kloním k variantě 1. Zdá se mi, že tak to lidé nejsnáze najdou.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#87 Příspěvek od vkliber »

Také se přikláním k první variantě, bude nejpřehlednější.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#88 Příspěvek od forest »

Tak PrimeGrid je rozdělen, doplněn o základní informace o každém z těch současných 7 projektů a přetříděna veškerá dosud probíhajécí debata do jednotlivých sekcí a podprojektů.
Snad jsem v tom neudělal chyby, ale poprosil bych minimálně o kontrolu těch základních informací o podprojektech, jelikož v tomhle oboru se fakt nevyznám. Případné doplňky či navrhované opravy piště rovnou do daných sekcí.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#89 Příspěvek od forest »

Mám nyní pár minut času, tak budu na fóru trochu uklízet 45cc

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#90 Příspěvek od forest »

Založil jsem včera na fóru novou sekci Rady a návody, kam postupně přesouvám všechny témata z fóra, která se týkají rad a problémů s provozem BOINC a dalších DC projektů. Né ale přímo projektů nebo statistik. Mělo by se jednat o všeobecné věci a toho jak fungují. Jakmile tam bude vše, tyto témata hodmám využít při přípravě FAQ. Tedy všechny probírané a popsané problémy které se tu za ta léta řešily, budou ve FAQ jako otázka a bude tam stručně a srozumitelně popsáno jak daný problém řešit. Následně bude celé takto zpracované téma přesunuto do koše.

Měla by to být další z věcí která by nováčků měla pomoci v rychlém začlenění a pochopení základních věcí a hlavně nám to zde opět trochu zpřehlednit. Těch témat je tam už nyní 43 a myslím že to není ještě vše. Na přípravě FAQ může kdokoliv pomoct tím, že si dané téma projde a v této nové sekci vytvoří nové téma dle popisu. Tedy uvede problém/otázku a návod jak to řešit. Takové věci budeme postupně zařazovat do jednoho tématu s FAQ, které budou moci editovat všichni admini a moderátoři.

Předpokládám že jako předešlá rekonstrukce okolo projektů která stále ještě není dokončena, i tako bude trvat delší dobu, ale můžete s tím pomoct kdokoliv budete mít chvilku času. Každý přece víme jak sjednotit HostID, CPID, víme kde najdeme návod jak se přihlásit k týmu, kde jsou návody na nastavení BM a podobné vesměs běžné věci. Takže kdo má zájem a chce týmu s touto činností pomoci, hurá do práce. Někdo to může brát i jako možnost jak se stát adeptem na moderátora našeho fóra, protože těch je stále pro veškeré plánované činnosti bohužel nedostatek. Kdo se do toho tedy vrhne a bude ho tato činnost bavit, není problém jej zaškolit a rozšířit jeho práva na našem fóru, případně i webu.

Budu rád za jakoukoliv připomínku a radu v této věci. Cílem je vytvoření FAQ o kterém se již léta mluví, ale stále na něj nějak není čas :smt017

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#91 Příspěvek od forest »

Úklid dokončen. V koši je naní 22 témat s celkem 505 příspěvky. Dávám měsíc na to aby si to každý prošel a případně upozornil na téma které by se mělo vrátit. Pak to bude smazáno (přesunuto do neveřejné části fóra).
Sekce Rady a návody obsahuje nyní 47 témat s 710 příspěvky. Bude to fakt makačka to celé zpracovat, ale to záleží na nás jak dlouho to bude trvat.
Zároveň jsem spoustu témat přesunul a některé spojil. Prostě to celé dal po delší době trochu do pořádku (doufám).

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Rekonstrukce fóra

#92 Příspěvek od krahulik »

Kdyztak presunte..

Vzhledem k moznosti verejnosti stat se vazenym sponzorem sdruzeni, bych navrhoval bych pro sponzory zridit vedle podekovani na HP i podekovani ve forme "hodnosti" na foru (napr. sponzor, mecenas, donator,..). Mozno bud bez/s udajem (2009, 2010 , resp. dle smerovani daru ...). Predpokladem (stejne asi jako s uvedenim na HP) je i souhlas poskytovatele daru.
Jelikoz nejsem clen o.s. berte to jako podnet 33yyy
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#93 Příspěvek od vkliber »

krahulik : dobrý a velice podnětný příspěvek, kterým se budeme určitě zabývat.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#94 Příspěvek od forest »

Začínám pomalu navazovat na práce na rekonstrukci fóra. Momentálně jsem dokončil úklid v sekci projektu PrimeGrid, což bylo docela maso. Snad jsem příslušná témata správně rozřadil do jednotlivých podprojektů. Kdyžtak napište.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#95 Příspěvek od forest »

Dnes jsem přepracoval funkci se zobrazením data narození u zde registrovaných uživatelů, kteří si tuto kolonku ve svém profilu vyplní. Musel jsem ji předem resetovat z původního formátu, který nefungoval. Prosím o ověření funkčnosti, u mě se to zobrazuje správně.

Požadavek na tuto možnost byl již dlouhodobý, ovšem vždy na pokraji důležitosti a hlavně to chtělo nějaký ten čas na to to dobře nastavit a otestovat. Díky Indymu, že mně to při své návštěvě připomněl 45cc

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Rekonstrukce fóra

#96 Příspěvek od nenym »

U mě funguje též správně.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#97 Příspěvek od forest »

Nedivte se těm nynějším škatulatům na fóru, ale tak jak postupuje rekonstrukce jednotlivých projektů, tak se i snažíme o sjednocení kategorizace i rozdělení projektů jak na nové subdoméně Projekty, tak i na fóru a následně i webu.

To co je již neaktuální a vyřešené odkládám do koše a až to bude vše hotové, dojde k jeho smazání (přesunu mimo běžně dostupné sekce). Pokud se vám tedy bude zdát, že některé téma/ příspěvek by měl být na fóru ponechán, prosím o připožení odkazu, případně i odůvodnění.

Tato rekonstrukce a čistka, by měla velice zjednodušit jednak vyhledávání důležitých dat z projektu a také nováčkům usnandnit pročtení dané sekce a zapojení do diskuse. Kolikrát by totiž museli pročíst několik stránek příspěvků, zda tam náhodou nenajdou něco důležitého, nebo informaci kterou hledají, aby zjistili že se jedná jen o neaktuální a dávno vyřešené věci. Což je mrhání časem i energií a může to odrazovat lidi, aby si důležité informace na fóru pročítali.

Tento rok toho asi moc jiného neudělám, jelikož ani Zelvuska nemám vzhledem k vytížení ve škole čas se tomu více věnovat, ale má to u mě prioritu číslo jedna a když nikdo jiný nepomůže, hold to budu dělat třeba celý rok a ostatní práce půjde stranou. Čím dřív se to totiž celé dokončí, tím méně s tím bude práce, protože příspěvky na fóru neutále přibývají a při tom třídění to musím znovu celé pročíst.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#98 Příspěvek od forest »

Postupnou rekonstrukcí fóra v oblasti projektů, jsme se dopracovali až k sekci Pozastavené a ukončené projekty, která je jediná kterou zbývá zpracovat dle dané osnovy.
V koši už máme celkem 2564 příspěvků, což je myslím velice slušné očištění k čemuž časem přibude ještě minimálně vše co se nyní nachází v sekci Rady a návody. Pokud se někdy podaří vytvořit z toho plánované FAQ, tak všech těch 954 které jsem tam postupně přesunul z různých koutů fóra, může jít také do koše. Kdyby na tom někdo chtěl začít dělat, dostane veškeré přístupy a oprávnění, které bude potřebovat, případně může jen k danému tématu udělat výcuc, tedy otázku => radu jak problém vyřešit. Moc by to časově pomohlo.

Další práce budou pokračovat příští týden, taky si musím dát někdy trochu voraz a udělat něco doma 45cc

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

v

#99 Příspěvek od forest »

Indy píše:Tak už od pátku od rána neposílají nové jednotky............
P.S.: Mám tutéž zprávu dát i do téma "Astropulse"? Ale to by asi bylo absurdné ...
Pokud jde o výpadek celého projektu, mělo by to být v sekci Multiprojekty u projektu Seti@Home. Pokud se jedná pouze o Astropulse, Seti-Beta, nebo Seti-Enhanced, patří to pouze k danému podprojektu. Každopádně to nepatří do Výsledků projektu, kam jsi to původně umístil, už jsem si myslel že se něco našlo 45cc

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: Výpadky a plánované odstávky

#100 Příspěvek od Indy »

K tomu umístění do výsledků - zřejmě jsem měl po ránu ještě zalepené oči, ale na obranu bych řekl, že to spíše svědčí o nepřehlednosti fóra. Postřehl jsem, že se něco změnilo, ale SETI na 3 místech, no nevím ...
Dřív mi stačilo kliknout jednou teď budu klikat třikrát :smt023

Plány revanšistů zhatíme,
SETI do 5 sekcí umístíme.
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Odpovědět

Zpět na „Web, fórum a Galerie CNT“