projekty mimo boinc

Do threadů v koši se nedá už nic psát. Pokud zde náhodou naleznete něco důležitého, tak na to prosím upozorněte a bude zvážen přesun daného tématu zpět do fóra.

Moderátor: nenym

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
raduz
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 298
Registrován: ned 05 lis, 2006 19:06
Bydliště: Praha

projekty mimo boinc

#1 Příspěvek od raduz » stř 13 pro, 2006 21:12

Tak mne napadla myšlenka, že je spousta projektů, které mají vlastní klienty a neběží pod boincem, ale proč tomu tam je? Je potřeba splnit něaké všeobecné podmínky, aby projekt byl zařazen do boincu a běžel pod jedním managerem? Nebo autoři těchto projektů nestojí o zapojení do boincu? Jako fanouška WW2 by mne lákalo třeba louskání šifer enigmy (http://www.bytereef.org/m4_project.html), ale to pod boincem neni, tak na to bohužel kašlu a radši jdu po kreditech :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 17257
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#2 Příspěvek od forest » stř 13 pro, 2006 22:53

Problémů může být hned několik.
1. Přechod na BOINC je sice zdarma, ale přecejen je to přechod z něčeho na čem je daný projekt postaven, na něco zcela jiného a tento přechod někoho stojí hromadu času a práce.

2. Bodové ohodnocení všech počtářů na daném projektu by se znulovalo a začalo by znovu dle BOINC kreditu, toho se asi správci projektů bojí nejvíce že by se pak na projekt lidi vykašlali. Něco podobného zaznamenalo i Seti@Home, které ani za 2,5 roku na BOINC nemá tolik členů jako mělo než začalo na BOINC přecházet na Clasiku.

3. Dalším strašákem může být obrovská výhoda BOINC a to je možnost lidí počítat vícero projektů najednou. Tím může být způsobena obava že lidi co věnují nyní veškerý výkon jen danému projektu část výkonu přesunou jinam.

4. Nu a co mě nyní napadá jako poslední je to, že na spoustě počítačů kde projekt nyní jede by se nepodařilo z různých důvodů uživatelům v krátkém časovém horizontu přeinstalovat na BOINC. Může to být u lidí kteří prográmek nainstalovali a pak už se dál o projekt a novinky nezajímají, či už se k danému PC nedostanou atd...

Problémů může být jak říkám hned několik, ale má to i obrovská pozitiva a doufám že ty vždy převáží, aby bylo projektů co nejvíce.
Každopádně pokud je kdokoliv z vás zapojen i do jiného projektu než jsou ty pod BOINC, jistě mnoho členů týmu uvítá informace i o nich, či alespoň odkaz na web projektu.
Přecijen není nikde psáno že CNT musí být zapojeno jen do BOINC ne?

Honza
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2341
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#3 Příspěvek od Honza » pát 15 pro, 2006 09:50

forest píše:2. Bodové ohodnocení všech po?�tá?™ů na daném projektu by se znulovalo a za?�alo by znovu dle BOINC kreditu, toho se asi správci projektů bojí nejvíce že by se pak na projekt lidi vykašlali. N?›co podobného zaznamenalo i Seti@Home, které ani za 2,5 roku na BOINC nemá tolik ?�lenů jako m?›lo než za?�alo na BOINC p?™echázet na Clasiku.
No jo, holt konkurence, lidem se oteviraji sirsi obzory...a to je dobre.
Nejaka cisla pro sve tvrzeni? Neni lepsi posuzovat podle aktivnich useru nebo jeste lepe podle aktivnich masin?

Take je to tim, ze provozovani BOINCu - alespon zpocatku - narocnejsi; leckere projekty se obejdou bez mnoha vychytavek, ktere BOINC ma na strane serveru i klienta.
Na druhe strane pro nektere projekty neni BOINC vhodnym resenim.

Odpovědět

Zpět na „Neaktuální, OT, no prostě vše co se časem smaže“