Podzimní výstava RVS ČR

Fórum o obecně prospěšné společnosti Czech National Team o. p. s.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#81 Příspěvek od forest »

Od pátečního večera už u Cimrmana ta červená ikonka nebyla a i lidi z výstavy psali že v pátek ráno jel. S netem prý problém neměli a i KPX v pátek odpoledne říkel že Cimrman jel. Tedy byl v provozu, net měl k dispozici, ale na monitorech nic nejelo.

S tím aby byl na jednom z monitorů zobrazen BOINC Manger nesouhlasím. Mnohem poutavější je grafický výstup Einstein@home a Seti@home, než nějaké skákání času výpočtu. V tom se neznalý člověk na výstavě nic nedozví a ani ho to nezaujme.

Uživatelský avatar
Rivo (Prague) Czech
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 565
Registrován: pát 20 črc, 2007 13:36
rok narození: 03 čer 1970
ID CNT statistics: 2097
Bydliště: Praha

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#82 Příspěvek od Rivo (Prague) Czech »

... pokud jel net, tak nevidím problém s řízením a dohledem na dálku (na výstavě je online jen Cimrman) ...
... něco jiného bude, když tam někdo vypne monitory a už je nazapne ...
... dohled přeci může konat "x" lidí s přístupem k počítačům na výstavě a né se poté divit, že tam něco nejede jak má, ale to je vše bohužel závislé na nepřetržitém online připojení ... :smt023

... a bezproblémový běh počítačů a zobrazování věcí na třech monitorech na výstavě z důvodu prezentace CNT by mělo být momentálně prioritou týmu, jestli se nepletu ... 45cc

2 forest: s tím BM to je jen můj osobní názor, protože spořiče projektů nepoužívám (nemusím) a raději koukám, jak to šlape a počítá celkově v BM ... 45cc

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#83 Příspěvek od forest »

Já se bohužel v dálkovém sledování a ovládání moc nevyznám 33aaa

haveja
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 151
Registrován: úte 02 zář, 2008 21:38
rok narození: 18 lis 1986
ID CNT statistics: 8714
Bydliště: Benešov u prahy

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#84 Příspěvek od haveja »

tak cimrman je v provozu, kdyz jsem přišel, tak byl uplne vypnuty tím zdrojovým vypínačem. tak jsem ho zapl, a pak pří spoušteni windowsu obevila nabidka že cimrman nebyl dobře vypnut!!!!!!!! tak asi nekdo vypl tim vypínačem!!! :evil: a pak druhej pc jak bezi video, tak byl zapnuty, ale video bylo sekle. tak jsem musel restartovat a ted uz bezi... 33iii
Stary tuning computer: https://home.tiscali.cz/havelka.jan/
PC - Chroust: intel Core i7 7700K, 3X nVidia GeForce 1060 6GB, 8GB RAM, HDD 120GB

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#85 Příspěvek od forest »

Moc díky, skvělá práce 33iii
Bylo by nejlepší, kdyby se tam mohl každý den ráno někdo kouknout zda to vše šlape jak má, nebo vkliber s Jamokem alespoň dálkově, pokud to lze.

haveja
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 151
Registrován: úte 02 zář, 2008 21:38
rok narození: 18 lis 1986
ID CNT statistics: 8714
Bydliště: Benešov u prahy

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#86 Příspěvek od haveja »

tak jsem pak delal dalsi navstevu v 15 hodin, odešel jsem před 9. a obe pc, jak bezi videa, byly zasekle, neslo zas znovu pustit videa, tak jsem musel zavrit VLC a pak zas znovu pustit. VLC neni nejak dobrej jak si to predstavuju. uz potřetí zas sekne to video. jinak vse ok, makaj jak maj :smt045
pak tam 3 lidi se me ptali co to a co dela, tak jsme mluvili půl hodiny. tak snad to sem podivaj.. :roll:
Stary tuning computer: https://home.tiscali.cz/havelka.jan/
PC - Chroust: intel Core i7 7700K, 3X nVidia GeForce 1060 6GB, 8GB RAM, HDD 120GB

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#87 Příspěvek od forest »

To video se seká na Cimrmanovi, dedy to přehrávání záznamu grafického výstupu a QCN jede jak má? Ta druhá mašina na Potr jede bez problémů?

haveja
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 151
Registrován: úte 02 zář, 2008 21:38
rok narození: 18 lis 1986
ID CNT statistics: 8714
Bydliště: Benešov u prahy

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#88 Příspěvek od haveja »

oba počítače, zaznam Seti i ten Port. proste po xkratem prehravani video zasekne(ale netrha to, jen stop a dal ze nebezi) a ty ovladaci prvky jako play, stop a pause jsou sedive a nedaji se na to mackat. jen jedine zavrit cely VLC a pak znovu pustit. jinak QCN maka, nejaky decka u toho skacou. 45hh
Stary tuning computer: https://home.tiscali.cz/havelka.jan/
PC - Chroust: intel Core i7 7700K, 3X nVidia GeForce 1060 6GB, 8GB RAM, HDD 120GB

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#89 Příspěvek od forest »

Jak často se to zhruba seká? Pokud vím, tak od sobotní instalace, to jelo až do pátku bez zásahu. Nyní píšeš, že to udělali po pár hodinách oba PC. Dálková správa nic neřeší, když na ni máme napojený jen jeden PC.

Co takhle to pustit přes Media Player? Jde tam nastavit taky ta fronta a točení furt dokola? Moc dobrá reklama to pro nás není, když máme na dvou ze třech monitorů seknuté video :smt017 Nějak by jsme to měli urgentně řešit. Nebo někdo navrhněte jiný vhodný přehrávač se snadnou obsluhou, který by se dal na oba PC doinstalovat. Potřebujeme jen dát do fronty několik záznamů a ty točit automaticky stále dokolečka.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#90 Příspěvek od Kyong »

Tak tohle by mělo zvládnout dost přehrávačů. VLC je velice dobrý, ale při hodně videích s ním mám taky občas problém. Ale pouze na windowsu, na linuxu se mi zatím nikdy nezasekl. Pak ještě má problém s přehráváním DVD formátu. V jakém formátu ty videa jsou? Třeba MPlayer by to mohl zvládnout, WinDVD taky. Tyhle jsem používal na windowsu, když jsem nechával běžet prezentaci, právě kvůli těm problémům s VLC na windows.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#91 Příspěvek od forest »

Reportáže PORT jsou 3 v .mp4 a mají jedna asi tak 15 minut a 300MB. Záznam grafického výstupu Einstein a Seti@home na Cimrmanovi je v .avi. Délka záznamu zhruba 10 minut po 4,5 GB (to si nedělám srandu) a je jich celkem 12. Nekomprimoval jsem to proto, aby to vypadalo co nejvěrněji a vše bylo na tom velkém monitoru čitelné jako u originálu.

haveja
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 151
Registrován: úte 02 zář, 2008 21:38
rok narození: 18 lis 1986
ID CNT statistics: 8714
Bydliště: Benešov u prahy

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#92 Příspěvek od haveja »

odešel jsem v 9 rano, táta přišel se podívat v14, to ješte beželo, ja v 15, už to bylo zasekle. jsem zkusil na cmimrmama media player classic HC, a nejde to prehrat, mu chybi neco. tak jen VLC, ted jsem to nechal bezet, ted muze nekdo dalkove zjistit, jak to jde?
Stary tuning computer: https://home.tiscali.cz/havelka.jan/
PC - Chroust: intel Core i7 7700K, 3X nVidia GeForce 1060 6GB, 8GB RAM, HDD 120GB

Obrázek

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#93 Příspěvek od Kyong »

Nainstaluj tam ffdshow filtry a pak by to měl přehrát skoro každý přehrávač.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#94 Příspěvek od vkliber »

Teď jsem kouknul na Cimrmana. By mne zajímalo kde ta budova je, protože senzory kmitají jak kdyby vedle startoval raketoplán 45hh .
Video neběželo, ale přehrávač byl aktivní. VLC neznám a nepoužívám, ale jestli jsem správně pochopil ty ikonky dole, tak bylo nastaveno náhodné přehrávání skladeb, ale pouze 1 opakování. Tak jsem nastavil nekonečnou smyčku, ponechal náhodné přehrávání a spustil. ...

No a musel jsem se obrnět trpělivostí, protože v tu chvíli se spustilo přehrávání SETI ve skoro HD kvalitě 45cc , veškerý síťový provoz byl spotřebován na přenos videa a trvalo mi asi 2 min. než jsem se s polomrtvou myškou trefil na křížek pro ukončení spojení 45hh .

Vychytávka pro příště : zapojíme na Cimrmana webkameru a můžeme koukat na výstavu taky.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#95 Příspěvek od forest »

vkliber píše:Teď jsem kouknul na Cimrmana. By mne zajímalo kde ta budova je, protože senzory kmitají jak kdyby vedle startoval raketoplán 45hh .
Koukni se na mapu na místo výstavy. Se ani nedivím že to tam tak skáče 45hh
vkliber píše: Video neběželo, ale přehrávač byl aktivní. VLC neznám a nepoužívám, ale jestli jsem správně pochopil ty ikonky dole, tak bylo nastaveno náhodné přehrávání skladeb, ale pouze 1 opakování. Tak jsem nastavil nekonečnou smyčku, ponechal náhodné přehrávání a spustil. ...
Náhodné být nemusí, ale ve VLC je taková zakroucená šipka a na tu se musí zmáčknout dvakrát. Po prvním zmáčknutí jede fronta jen 2x dokola, až při druhém jede neustále dokola.
vkliber píše: No a musel jsem se obrnět trpělivostí, protože v tu chvíli se spustilo přehrávání SETI ve skoro HD kvalitě 45cc , veškerý síťový provoz byl spotřebován na přenos videa a trvalo mi asi 2 min. než jsem se s polomrtvou myškou trefil na křížek pro ukončení spojení 45hh .
Snažil jsem se o co nejlepší kvalitu 33aaa
vkliber píše: Vychytávka pro příště : zapojíme na Cimrmana webkameru a můžeme koukat na výstavu taky.
45hh

Pár fotek je zde: http://www.avcr.cz/
Když na tom hlavním obrázku podržíte myšku, zobrazí se jich po sobě hned několik.

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#96 Příspěvek od petnek »

V momentální době jsem každý den v Praze, což jenom vybízí, abych se na výstavu zašel podívat. Je to v Národní 3 na Praze 1 v akademii věd? Kdo tam bude v jakou dobu dnes a zítra z našich? Že bych se s někým rovnou poznal.. 33aaa 45cc
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#97 Příspěvek od forest »

Ano, adresa je i v tom poutači na výstavu. Čím lepší dohled, tím určitě lépe :smt023

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#98 Příspěvek od vkliber »

Fotky z výstavy u stánku Cimrmana :

rvs1.png
rvs1.png (149.36 KiB) Zobrazeno 5878 x
Vášnivá diskuse u Cimrmana

rvs2.png
rvs2.png (148.81 KiB) Zobrazeno 5878 x
Pohled z hlavní strany
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#99 Příspěvek od vkliber »

forest píše:
vkliber píše:Teď jsem kouknul na Cimrmana. By mne zajímalo kde ta budova je, protože senzory kmitají jak kdyby vedle startoval raketoplán 45hh .
Koukni se na mapu na místo výstavy. Se ani nedivím že to tam tak skáče 45hh
Ještě mě napadlo ... z fotek to není jistě poznat ... ale není náhodou ten senzor přímo v case pod tím sklem? To by totiž vysvětlovalo tu aktivitu ... chvění celé bedny díky ventilátorům.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Podzimní výstava RVS ČR

#100 Příspěvek od forest »

vkliber píše:
forest píše:
vkliber píše:Teď jsem kouknul na Cimrmana. By mne zajímalo kde ta budova je, protože senzory kmitají jak kdyby vedle startoval raketoplán 45hh .
Koukni se na mapu na místo výstavy. Se ani nedivím že to tam tak skáče 45hh
Ještě mě napadlo ... z fotek to není jistě poznat ... ale není náhodou ten senzor přímo v case pod tím sklem? To by totiž vysvětlovalo tu aktivitu ... chvění celé bedny díky ventilátorům.
Udeřil jsi přesně hlavičkou o hřebíček :smt045 Je to opatření proti tomu, aby si jej někdo neodnesl domů 45cc

Odpovědět

Zpět na „Obecně prospěšná společnost CNT“