Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

Fórum o obecně prospěšné společnosti Czech National Team o. p. s.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18324
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#1 Příspěvek od forest »

Rád bych zde založil toto nové téma, které by mělo být pokud možno co nejvíce k užitku pro další směřování týmu a také základem pro diskuse na nadcházejícím srazu ve Štokách.
Prosím každého o to, aby si našel dostatek času vše sepsal do jednoho jediného příspěvku. Prosím také, aby jste se zdrželi jakýchkoliv komentářů k vyjádřením ostatních, prostě každý napište svůj jeden příspěvek, aby to bylo přehledné a zbytek už vyhodnotíme na srazu s přítomnými. Pokud tohle někdo poruší, budeme to striktně moderovat, přehazovat jinam, nebo rovnou mazat.
Tedy prosím, aby každý napsal své hodnocení současného stavu týmu, jak to on sám cítí. K tomu snad pomůže následnující šablona, kterou se ale nikdo nemusí držet. Jen by to pomohlo při tom třídění a škatulkování výsledků celého tématu.

Které činnosti týmu a sdružení považuje za ty nejlepší a ve kterých by se mělo pokračovat -
Které činnosti berete jako negativní a které by jste tedy nejraději utlumili -
Co by dle tvého názoru bylo nejlepší udělat jako nové -
Co je třeba dopracovat/ vylepšit -
Co by dle vašeho názoru přitáhlo do týmu nejvíce nových členů -
Hospodaří sdružení s poskytnutými dary jak má, nebo máte k investicím do jednotlivých činností a propaci výhrady -
Vlastní důležitá doplnění a vyjádření, co chcete sdělit vedení týmu, nebo i ostatním jeho členům -


Je možné, že se dozvíme že tým je dobře nastartovaný jak je a nebo že je vše špatně a jen si myslíme jak to děláme dobře.
To důležité co z toho na srazu vybereme, pak doplníme do tématu s úkoly, kde se k těm úkolům může kdokoliv přihlásit a pomoct nám s prací kolem týmu. K čemu budou třeba větší oprávnění, si doplníme na vlastní seznam úkolů. Nejde o to vše udělat hned, ale mít alespoň dlouhý seznam věcí a když bude mít kdokoliv z nás po chvilkách čas, může na tom dělat.

Uživatelský avatar
gigadisk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 899
Registrován: ned 27 kvě, 2007 18:54
rok narození: 26 dub 1985
ID CNT statistics: 11430
Bydliště: Lanškroun

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#2 Příspěvek od gigadisk »

forest píše: Vlastní důležitá doplnění a vyjádření, co chcete sdělit vedení týmu, nebo i ostatním jeho členům -
Já si vybral z toho všeho jen tento bod, protože si myslím, že ostatní děláte jako vedení týmu i ostatní aktivní členové vše, co je ve vašich silách. Takže bych rád pochválil všechny aktivní lidi i vedení týmu, že to tak dobře jde a že se opět rýsuje další skvělý sraz. Asi jako nejlepší úspěch bych viděl v týmových počítačích a článcích, které vyšly na navštěvovaných webech a to, že Forest mohl bejt v televizi a propagovat nás. A na závěr jen taková drobnost, pořád nejsem se svým skromným darem na grafiku pro cimrmana nikde napsanej, asi musím příště dát víc. (ono tam asi nebude víc lidí co se skládalo na tu grafiku, vím, že jich pak bylo moc) 45hh 45hh
Mé největší nalezená prvočísla: 6863*2^1595297+1 (480,237 digits) 2983*2^1566580+1 (471592 digits), 4883907833457*2^1290000-1 (388,342 digits).

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18324
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#3 Příspěvek od forest »

Jeden příspěvek za 3 týdny se mně zdá docela málo. To k tomu opravdu nikdo jiný nemá co říct?

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#4 Příspěvek od hanbanaroda »

Které činnosti týmu a sdružení považuje za ty nejlepší a ve kterých by se mělo pokračovat - Propagace BOINC v ČR, provoz týmových počítačů, týmové statistiky
Které činnosti berete jako negativní a které by jste tedy nejraději utlumili - nejmenovaného majitele dvoujádrové NVidie
Co by dle tvého názoru bylo nejlepší udělat jako nové - úvodní stránka webu
Co je třeba dopracovat/ vylepšit - web CNT, správu týmových počítačů
Co by dle vašeho názoru přitáhlo do týmu nejvíce nových členů - reklama (televize, rádio, noviny)
Hospodaří sdružení s poskytnutými dary jak má, nebo máte k investicím do jednotlivých činností a propaci výhrady - bez problémů, vždy se dohodneme na kompromisu
Vlastní důležitá doplnění a vyjádření, co chcete sdělit vedení týmu, nebo i ostatním jeho členům - omezte svůj osobní život na minimum a věnujte se konečně naplno CNT O:-)

PS:neřeším, jak jsou moje návrhy proveditelné, tak mně nepranýřujte 45cc
Obrázek

Uživatelský avatar
Dugi
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 364
Registrován: čtv 05 črc, 2007 14:16
rok narození: 16 bře 1987
ID CNT statistics: 6455
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#5 Příspěvek od Dugi »

Já budu v podstatě souhlasit s tím, o napsal hanbanaroda, jen občas něco trošku rozvedu, resp. upřesním.

Které činnosti týmu a sdružení považuje za ty nejlepší a ve kterých by se mělo pokračovat - V první řadě systém statistik, pak propagace DC a provoz týmových počítačů
Které činnosti berete jako negativní a které by jste tedy nejraději utlumili - Nemám prakticky žádné připomínky - snad jen jedna jediná věc. Nemyslím to zle, možná se jen špatně vyjádřím - připadá mi, že se až moc úsilí věnuje vylepšování týmových počítačů. Teď to vypadá, že si trochu protiřečím, když jsem v prvním bodě říkal, že by se mělo pokračovat v provozu týmových PC. Ano, pokračovat v jejich provozu by se mělo. Ale myslím si, že v posledních měsících proběhlo několik snah, aby byly PC ještě výkonnější. V důsledku se ukázalo, že tyto "upgrady" jsou velice náročné ať už technicky, finančně nebo časově. Dám příklad - například účast Cimrmana na výstavě. Bezesporu fantastická věc - o tom není sporu - velký úspěch, že jsme se tam vůbec dostali a určitě nám to přivedlo i nové uživatele. Ale proč se tam tehdy Cimrman nevezl tak, jak byl v původním stavu? Co si pamatuju, tak jeho upgrade neprobíhal zrovna jednoduše. Sebral hodně času lidem, kteří se o jeho provoz starají. Zkrátka a dobře. Je určitě super, že týmové PC máme. Ale když už běží, tak bych je nechal ať počítají. A ne zkoušet, kolik se do nich dá dostat grafických karet, aby počítaly ještě víc. Myslím si, že pak je to velký žrout času a stejně to pak nešlape úplně hladce, takže nad stroji musí být neustálý dohled. Jasně, chápu, že se to dělá kvůli blahu týmu - aby byl vyšší RAC. Ale možná by bylo lepší úsilí, čas a peníze vložené do vylepšování týmových PC investovat spíš do propagace, která ten RAC taky udělá. Aby bylo jasno - vážím si všech lidí, kteří na provoz týmových počítačů přispěli - ať už finančně nebo kusem HW, i těch, kteří týmové PC sestavovali a starají se o jejich provoz. Právě proto, že si vážím toho, co pro jejich vybudování udělali si myslím, že by počítače měly pracovat.
Co by dle tvého názoru bylo nejlepší udělat jako nové - Zaměřit se v propagaci více na laickou veřejnost. Doteď jsme mířili spíš na lidi, kteří si s PC rozumí. A udělala se v tomhle směru opravdu velká porce práce - smekám přede všemi, kteří zajistili naše místo v prestižních časopisech, i těm, kteří pilně psali ty úžasné články. Ale upřímně řečeno - myslím si, že v téhle cílové skupině už dál jít nemůžeme - udělali jsme maximum a další olej už z téhle olivy nevymáčkneme. Mířil bych - jak už jsme psal výše - na laickou veřejnost a články bych publikoval v časopisech, které nemíří na PC odborníky (ideální by bylo třeba ABC). Ale musím uznat, že v tomhle směru udělá obrovský díl práce soutěž škol.
Co je třeba dopracovat/ vylepšit - Hlavním bodem je asi design webu, který by bylo vhodné sjednotit a "učesat"
Co by dle vašeho názoru přitáhlo do týmu nejvíce nových členů - Jak jsem psal výše - cílení reklamy na "laickou" PC veřejnost a mladou generaci.
Hospodaří sdružení s poskytnutými dary jak má, nebo máte k investicím do jednotlivých činností a propaci výhrady - naprosto bez jakýchkoliv připomínek.
Vlastní důležitá doplnění a vyjádření, co chcete sdělit vedení týmu, nebo i ostatním jeho členům - Obdivuju všechny, kteří obětují svůj cenný volný čas a jakkoliv pracují pro tým. Ať už je to prací okolo týmových PC, přípravou propagačních článků, nebo moderováním fóra. Za to Vám všem patří velký dík.
Obrázek

Moje malé diskusní fórum o kosmonautice - https://vesmir.thos.cz

Na čem počítám:
Falcon - noteboook Samsung R530 - Pentium Dual Core 2.1 GHz, 3 GB RAM

Uživatelský avatar
jura-p
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 288
Registrován: sob 13 lis, 2010 16:58
rok narození: 09 kvě 1949
ID CNT statistics: 14983
Bydliště: CB
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#6 Příspěvek od jura-p »

Na základě vlastního poznávání soutěží a jejich motivační síly bych měl jednu připomínku k Formuli CNT.
Ta na rozdíl od Cupu, kde každé zvýšení výkonu a předběhnutí ostatních soutěžících přináší body a je v celkovém pořadí oceněno, zvýšené úsilí ve Formuli, pokud se nepodaří soutěžícímu dostat se mezi prvních patnáct, se ve výsledku ročníku nemůže nijak projevit. Snad jen tím, že jedinec si může porovnávat vysledky v jednotlivých "závodech", to je měsících, může si pro sebe hodnotit, zda se lepší.
Dá se říci, že Formule jako analogie se závody motoristickými je prostě taková od přirozenosti a že královna se ptá pouze po jménu vítěze. Ale tím veškerá analogie končí.
V motoristických závodech obvykle v bodovaném závodě startuje většinou dvakrát, nejvýše čtyřikrát tolik vozů, či motorek, než je těch v závěru bodovaných. Takže nakonec v daném ročníků je přes polovinu těch, kteří získají nějaké body v konečném pořadí. Ve formuli CNT je to méně než jedna setina.
Všiml jsem si, že tento problém byl už jednou řešen, po dvou ročnících, kdy body získávalo daleko méně stále stejných počtářů. Přesto mi přijde, že přidělením bodů většímu počtu soutěžících by Formule měla přece jen větší motivační efekt.
V současné době lze dospět k úspěchu ve formuli jen velmi časným zapojením v nových, nejlépe několika desítkami průkopníků počítaných projektech. Když je jich méně, tak i výsledky jsou slabší, v tom jsou pravidla správná. Asi to vede k tomu, že i bez drahého GPU vybavení lze dosáhnout slušného výsledku. Specialisti na Formuli navíc prověří smysluplnost a životaschopnost nových projektů. Když se projekty ukážou životaschopnými, jsou specialisti často vytlačeni z vedoucích poloh. Naštěstí přicházejí další produkty, takže o své postavení ve Formuli přijít nemusejí. Jak připadně napsal J. Eisler, jsou to šachy.

Stejně si myslím, že by soutěž byla přitažlivější a víc motivující, kdyby se počet hodnocených zvedl, tak aby více z nás mělo šanci získat bodík i do celoročního hodnocení a kdyby výsledné roční výsledky zahrnuly alespoň sto lidí v pořadí.

Myslím, že třeba pětadvacet, nebo co já vím o kolik lidí více v měsíčním hodocení, obodovaných by zvýšilo zájem o tuto soutěž a výpočetně by to zase tak těžší nebylo. Už nyní, když je bodovaných patnáct míst, je soutěž zajímavější a méně jednotvárná, než když jich bylo osm.

Tato soutěž je dobrá a dobře jiná než CUP. Možná by stálo za to zamyslet se nad tím, zda by více body získávajících, a to i v ročním součtu bodujících, nebylo pro soutěž lepší.
Soutěžit v závodě, kde v jedotlivých kolech může získat body méně jak setina účastníků, není moc zábavné.

Já vím, už se to jednou řešilo.
Obrázek

Uživatelský avatar
Dominik Matus
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 15:32
rok narození: 0- 0-1992
ID CNT statistics: 15630
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#7 Příspěvek od Dominik Matus »

Musím pochválit vše, až na trochu krkolomný a pro laika nesjednocený vzhled webu. Ze začátku jsem se taky ztrácel. Jako grafikovi se mi moc "nepáčí" logo 45ff . Ale to je jen můj pocit. Momentálně maturuji, ale jak najdu čas, tak bych s tím mohl něco udělat 45cc .
Stat podpis | Detailní statistiky | Osobní web
Sestava: HAL3000 Game MaxVeri (MB: ASRock FM2A88X Extreme4+ | CPU: AMD Athlon X4 860K Black Edition 3,7GHz | RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB (2x4GB) 1866MHz | GPU: NVIDIA GeForce GTX 960)

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18324
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#8 Příspěvek od forest »

To by bylo skvělé. Odhodlání už k tomu mělo několik lidí, dva už začali i realizovat prvotní pokusy a návrhy, přesto ale jsme stále na původní prozatmní šabloně. Ono se to nezdá, ale asi je to velká fuška a chce to i dost času.

Uživatelský avatar
Dominik Matus
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 15:32
rok narození: 0- 0-1992
ID CNT statistics: 15630
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#9 Příspěvek od Dominik Matus »

Udělal jsem návrh loga, sice nic moc, ale návrhy lidí se můžou hodit.
Přílohy
cnt-logo.jpg
cnt-logo.jpg (78.65 KiB) Zobrazeno 5045 x
Stat podpis | Detailní statistiky | Osobní web
Sestava: HAL3000 Game MaxVeri (MB: ASRock FM2A88X Extreme4+ | CPU: AMD Athlon X4 860K Black Edition 3,7GHz | RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB (2x4GB) 1866MHz | GPU: NVIDIA GeForce GTX 960)

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10044
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#10 Příspěvek od vkliber »

Pěkné 33iii .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3605
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#11 Příspěvek od petnek »

Take se mi to libi. Pekne, jednoduche, moderni, pusobive 33iii :smt023
Obrázek

Uživatelský avatar
bundaboy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 02 kvě, 2010 00:00
rok narození: 0- 0-1978
ID CNT statistics: 6579
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#12 Příspěvek od bundaboy »

Taky se mi to libi, mozna misto toho cerneho kolecka by mohla byt ceska vlajka? 33iii
Obrázek
-
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Dominik Matus
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 15:32
rok narození: 0- 0-1992
ID CNT statistics: 15630
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#13 Příspěvek od Dominik Matus »

bundaboy píše:.. misto toho cerneho kolecka by mohla byt ceska vlajka? 33iii
To by bylo moc malé si myslím.
Stat podpis | Detailní statistiky | Osobní web
Sestava: HAL3000 Game MaxVeri (MB: ASRock FM2A88X Extreme4+ | CPU: AMD Athlon X4 860K Black Edition 3,7GHz | RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB (2x4GB) 1866MHz | GPU: NVIDIA GeForce GTX 960)

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#14 Příspěvek od hanbanaroda »

Teďka jsem se ptal na názor své drahé polovičky. Prý: "To má být nějaká trhavina?" :smt043
Ale jinak se nám to líbí. Podle mně je to krásné moderní logo, na kterém by se možná dal stavět logotyp budoucích stránek. Podle mé polovičky to narozdíl od starého loga vzbuzuje větší zvědavost, protože ta "trhavina" zaujme a přitom logo samotné neříká nic o tom, o co jde, takže si to třeba někdo najde a zapojí se do projektu. To staré logo působilo nacionalisticky, takže by se s touto informací třeba někdo spokojil a už nehledal dál.
Obrázek

Uživatelský avatar
Dominik Matus
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 15:32
rok narození: 0- 0-1992
ID CNT statistics: 15630
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní hodnocení týmu a návrhy do budoucna

#15 Příspěvek od Dominik Matus »

45hh .. na stránkách pomalu pracuji
Stat podpis | Detailní statistiky | Osobní web
Sestava: HAL3000 Game MaxVeri (MB: ASRock FM2A88X Extreme4+ | CPU: AMD Athlon X4 860K Black Edition 3,7GHz | RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB (2x4GB) 1866MHz | GPU: NVIDIA GeForce GTX 960)

Odpovědět

Zpět na „Obecně prospěšná společnost CNT“