Ostatní diskuse k projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#21 Příspěvek od Kyong »

Informace na wiki jsem doplnil, ta samostatná stránka na wiki o projektu by se taky mohla udělat. Pak to promyslím, teď trochu nestíhám.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

ETNyx
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 93
Registrován: ned 11 zář, 2011 17:06
ID CNT statistics: 8944

Re: Ostatní diskuse k projektu

#22 Příspěvek od ETNyx »

Všiml jsem si na stránkach projektu je v angličtině asi malý překlep, hned v první větě je "deveoloped", řekl bych že je tam jedno o navíc "developed"

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse k projektu

#23 Příspěvek od forest »

Troufnul by si někdo na překlad článku o projektu do angličtiny? Brzo už bude na webu česká verze a pro propagaci projektu by se určitě hodilo, vydat to přímo na webu projektu i pro zahraniční počtáře. Je toho docela dost, takže by si to mohlo i rozdělit více lidí mezi sebou a třeba si to i navzájem korekturovat.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#24 Příspěvek od Kyong »

ETNyx píše:Všiml jsem si na stránkach projektu je v angličtině asi malý překlep, hned v první větě je "deveoloped", řekl bych že je tam jedno o navíc "developed"
Díky za info, opravil jsem to.
forest píše:Troufnul by si někdo na překlad článku o projektu do angličtiny? Brzo už bude na webu česká verze a pro propagaci projektu by se určitě hodilo, vydat to přímo na webu projektu i pro zahraniční počtáře. Je toho docela dost, takže by si to mohlo i rozdělit více lidí mezi sebou a třeba si to i navzájem korekturovat.
Já bych to přeložil, terminologii znám, tak co zvládnu bych přeložil.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse k projektu

#25 Příspěvek od nenym »

Vklibere, co kdybys nás přihlásil? http://boincstats.com/cz/stats/challenge/team/chat/348
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10308
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#26 Příspěvek od vkliber »

To musí Forest, ten je na BOINCStats veden jako zakladatel týmu.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse k projektu

#27 Příspěvek od nenym »

:smt023
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse k projektu

#28 Příspěvek od nenym »

Forest v článku o Asteroids píše:Pokud počet počtářů projektu ale dále poroste, mohou být testovány i podrobnější výpočty, zahrnující i měření v infračerveném tepelném oboru, což je asi 100x náročnější na počítačový výkon.
Vzhledem k tomu, že projekt vešel do povědomí DC komunity velmi rychle a s kladnou odezvou, nelze patrně s nějakým významným trvalým nárůstem počtářů počítat. Usuzuji z výkonu, který je srovnatelný s dlouhodobě zavedeným a notoricky známým Cosmology, vyšší výkon má pouze několik málo dobře zavedených biologických projektů a CPDN. Většinu ostatních projektů nechává daleko za sebou, včetně o půl roku? staršího a 2x štědřejšího POGS. V současné době, během turnaje, jsou výše pouze tři CPU projekty: Rosetta, Cosmology a CPDN. Podle mého názoru cesta k výrazně vyššímu výkonu, který by umožnil zpracovávat i IR spektrum, vede pouze přes GPU aplikaci.
Obrázek
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Michal Kinďura
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 732
Registrován: úte 21 čer, 2011 13:26
ID CNT statistics: 16075

Re: Ostatní diskuse k projektu

#29 Příspěvek od Michal Kinďura »

A co vytvorit aplikaci na infra s delsima jednotkama a lehce zvednout kreditni ohodnoceni za dlouhe jednotky? Bude moznost volby pro ty kteri nechteji dlouhe jednotky, lepsi kredit prilaka nove poctare a bude mozno pocitat oboji :-)

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse k projektu

#30 Příspěvek od nenym »

To zní dobře, pokud by se současná aplikace použila jako sieving a do IR zkoumání by se nasadily ty "nadějné", nikoli však jednoznačné objekty. Pokud nějaké takové existují.....z textu článku mám dojem, že ano.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#31 Příspěvek od hanbanaroda »

Jenom sa mně to zdá, nebo je Asteroids čtvrtým nejpočítanějším CPU projektem? Rosseta, CPDN, Cosmology a Asteroids. To bych určitě hodnotil jako úspěch 45hh
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse k projektu

#32 Příspěvek od forest »

To se ti určitě nezdá. Já odhaduji, že minimálně Cosmology přeskočí a to velice brzy. Z grafů z projektu mám obrovskou radost a na žádný setrvalý stav se mně to oproti nenymovi zatím rozhodně nezdá:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Koukněte se do kalendáře (máme teprve 10. dubna) a dubnové nárůsty počtu uživatelů, počítačů zapojených do projektu i odváděného výkonu za měsíc - jsou srovnatelné s celým březnem. Projekt je prostě velice atraktivní, každý měsíc strmě roste a já se vůbec nedivím. Chápu jak to nenym myslel (omezené množství strojů odevzdávaných CPU výkon), ale myslím, že se tomu nepodíval dostatečně do hloubky. Astronomickým projektům (i když jich vždy bylo hodně málo plně v provozu) počtáři na CPU vždy odevzdávali více než polovinu celkového odevzdávaného výkonu v BOINC. Nyní lze jen těžko odlišit CPU a GPU výkon, tak to zkusme troch rozklíčovat. Když se koukneme nyní, tak i přes malou ziskovoust na grafických kartách (až na MW, která ale také není pro grafiky žádným kreditovým vývarem), tak odevzdávaný výkon do těch pěti aktivních astronomických projektů je 20% z celku, což je obrovský podíl:
Obrázek
Jen Seti@home a Einstein mají dohromady 14% a tam moc lidí na grafikách nejede, jelikož příděl je tam jen asi desetinový, oproti jiným projektům pro grafiky. A právě tam bych hledal velký potenciál CPU výkonu, který by mohl časem přejít i bez aplikace pro grafiky na Asteroids a který i pravděpodobně "pomalu" přechází. Ne náhodou jsem chtěl, aby tím prvním našim projektem, byl projekt astronomický, i když matematický by měl jednoznašně mnohem snazší cestu a byl by už před několika lety. Astronomie prostě lidi táhne a na podílu odevzdávaného výkonu počtářů to bylo vždy znát. Pokud jim nabídnete projekt tématicky atraktivní, jakým byl ve své době Seti@home, nebo později Einstein@home, tak svůj výkon do něj prostě převedou a není se co divit. Ale ruku na srdce, to nadšení po 14 letech u Seti@home opadává a u Einstein@home po 9 letech pomalu taky. To největší na co počtáři čekají jsou výsledky a ty prostě na těchto dvou projektech dlouhodobě nepřicházejí. Asteroids jim nabízí zviditelnění, v podobě uvedení jako nálezce jednoznačného modelu asteroidu, mohou se na něj kouknout a budou nesmazatelně uvedeni u něj na stránce projektu. Mohou si jeho obrázek vytisknout, mohou si ho dát na plochu, prostě je to přesně to, co většinu našich současných počtářů Seti@home a Einstein může zaujmout. Každý letitý počtář Seti@home si určitě vybaví svou nástěnku s certifikátem z projektu Seti@home, jak jsme jej každých pár týdnů měnili za nový a jak jsme z něj měli radost. Bylo to prostě něco hmatatelného, i když to byly tehdy jen čísla. Asteroids jim nabízí mnohem víc - něco skutečného a hmatatelné výsledky. Minimálně část výkonu časem přesunou na Asteroids@home a hodně bych se musel splést, kdyby tomu tak nebylo.

Jen si vezměte, že teprve v půlce prosince jsme vydali Win aplikaci, to je 4 měsíce. Teprve od ledna byl projekt zařazen do oficiální databáze BOINC projektů (což je tři měsíce) a už nyní je čtvrtým projektem dle výkonu u čistě CPU projektů, to prostě není náhoda. Pokud si udržíme stabilitu kterou má server, tak nevidím problém v tom stonásobku, jelikož už nyní jsme na pětasedmdesáti násobku, dle odevzdávaného výkonu v posledních sedmi dnech/týdnu 45cc
Jiří Grygar si na sjezdu ČAS vzal po mé přednášce slovo a řekl doslova "Připadá mně, že je to počátek nového trendu v astronomii". Potom ještě zmínil, že je úžasné co se nám v našich podmínkách podařilo a i večer na společenském večírku nešetřil chválou. Já pevně věřím tomu, že jsme projekt rozjeli nejlépe jak jsme jen mohli, že tomu pomohly letité zkušenosti z DC a pozorování více než stovky nových projektů, které jsme měli možnost při jejich startu za ta léta v BOINC pozorovat a že jsme pro to udělali vše, co bylo možné. Do značné míry nám ale pomohla i náhoda, v podobě Čeljabinského meteoritu, který se jako na zavolanou srazil se Zemí dva měsíce po vydání Win aplikace a byl největším takovýmto tělesem za posledních sto let. Bylo to jako ta nejlépe naplánovaná reklama pro projekt, kterou by jsme si v těch nejtajnějších snech mohli přát 45cc

Pro propagaci by to chtělo určitě umístit článek o projektu přímo i na web projektu a hlavně zapracovat na jeho překladu. Už jste s tím někdo zkoušeli něco dělat? Třeba by se na to mohlo vrhnout i více lidí a každý udělat kousek.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Ostatní diskuse k projektu

#33 Příspěvek od Czech Human »

Je jen škoda, že asteroids nemají žádnou GPU aplikaci (přimlouvám se za 64-bit OpenCL Linux 33aaa ), ta by umožnila relativně snadno dosáhnout tisícinásobného výkonu, když porovnáme mnohdy až dvouřádový rozdíl ve výkonnosti grafických karet a CPU. Na druhou stranu nevidím do matematiky daného modelu a je možné, že aplikace by na GPU např. nedosáhla požadovaných výsledků, nebo by to výkon opět srazilo na zem kvůli výpočetní nevhodnosti dané matematiky.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse k projektu

#34 Příspěvek od forest »

V principu je Asteroids úplně úžasným kandidátem na GPU aplikaci. To velké množství variant modelů, nezávislých jeden na druhém, je pro toto použití jako stvořené a nárůst výkonu by měl být opravdu veliký. Musíme být ale trpěliví. Uvědomte si, jak dlouho trvala Linux aplikace pro BOINC, i když pod Linuxem ty výpočty běželi už na klastru UK. Jak dlouho trvalo vydání Win aplikace, po úspěšném startu na LInuxu. Kyong tyhle věci dělá prvně a ve volném čase, tak mu dejte minimálně do konce roku čas a třeba nás překvapí dřív 45cc

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Ostatní diskuse k projektu

#35 Příspěvek od Czech Human »

Ano, právě tohle mě napadlo, ale nechtěl jsem to zmiňovat - chronický český nedostatek pracovních sil pro užitečné věci, kdy malá až individuální skupinka velkých nadšenců prakticky vydupá ze země výsledky středně velkého týmu ve světě a na Nově zatím jede reportáž o kočce, vylezlé na strom, případně něco velmi zásadního z ložnic našich mediálních hvězd...
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Ostatní diskuse k projektu

#36 Příspěvek od zdenek »

Czech Human píše:Je jen škoda, že asteroids nemají žádnou GPU aplikaci (přimlouvám se za 64-bit OpenCL Linux 33aaa ), ta by umožnila relativně snadno dosáhnout tisícinásobného výkonu, když porovnáme mnohdy až dvouřádový rozdíl ve výkonnosti grafických karet a CPU. Na druhou stranu nevidím do matematiky daného modelu a je možné, že aplikace by na GPU např. nedosáhla požadovaných výsledků, nebo by to výkon opět srazilo na zem kvůli výpočetní nevhodnosti dané matematiky.
Kódově je to napsané moc pěkně. Tak hezký kód už jsem dlouho neviděl. Mělo by to být "GPUovatelné" v double precision..

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#37 Příspěvek od Kyong »

Jo, s tím časem je stále problém, když se tomu člověk nemůže věnovat nepřetržitě každý den. S tím překladem jsem chtěl už od vydání toho článku začít, ale stále jsem se k tomu nedostal, teď řeším ještě pár důležitých věcí na serveru. Co se týče té GPU aplikace, tak to vidím spíš tak na začátek prázdnin, že bych se k tomu dostal, zatím ty příklady, co jsem si prohlížel, se mi zdají celkem složité vůči C/C++, ale to bude asi hlavně tím, že jsem neměl ještě pořádně čas to analyzovat, ten kód pro OpenCL z příkladů, co jsem ve zdrojových kódech BOINCu prohlížel, byl celkem dlouhý, doufám, že to nebylo opět na převod malých písmen na velké, protože ten kód byl tak 10x delší než v C++. 45hh
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Ostatní diskuse k projektu

#38 Příspěvek od zdenek »

Jestli to chceš na studování, doporučuji zdrojáky k distrrtgenu. Je to hezky přehledné včetně opencl a mají také Solution file pro VS2010 a VS2008 pokud to ladíš na woknech. Můžu ti to poslal nebo je to ke stažení na stránkách projektu.

Já jsem momentálně v CUDA mateřské školce (alias distrrtgen), ale už jsem v poslením ročníku.

merlin10
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 549
Registrován: čtv 09 pro, 2010 01:23
rok narození: 18 bře 1977
ID CNT statistics: 15324

Re: Ostatní diskuse k projektu

#39 Příspěvek od merlin10 »

Může někdo poradit, nevím proč ale nemůžu se dostat na svůj účet na Asteroidech.
Pokaždé když se zkusím přihlásit tak mě prohlížeč odmaže z adresy www a oznámí že adresu nemůže najít.
Tady se přihlašuju http://www.asteroidsathome.net/boinc//l ... l=home.php
napíšu přihlašovací údaje a skočí na http://asteroidsathome.net/boinc//login_action.php a napíše že server nemůže najít
Obrázek
Obrázek

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Ostatní diskuse k projektu

#40 Příspěvek od zdenek »

A nemáš závoru v hosts?

To že zmizí www je jen vzhledová záležitost. Tím se nenech znervóznit.

Odpovědět

Zpět na „Asteroids@home“