Týmový PC - Cimrman

Diskuse o týmových počítačích
Odpovědět
Zpráva
Autor
Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: Týmový PC - Cimrman

#1521 Příspěvek od Frenk »

Co a kdo a na cem pocita, to uz tady bylo mnohokrat a nema cenu to resit, protoze ma kazdy svobodnou vuli :smt023 Nesouhlasim stim, aby byl CIMRMAN 1 hozen nekam do farmy, jako do srotu :smt018 doufam, ze casem probehne update a zase pofrci jako driv 45cc Na poslednim srazu jsem nebyl, kde se odsouhlasilo, ze bude pocitat jen pro max kredyt, ale byl jsem na predeslem, kde byl navrh, ktery mel zapojit prave CIMRMANA 2 do kredytovych odmen za praci co odvadi clenove pro tym nebo financni dary, hezky benefit ne :smt102 Podle prace nebo daru pro tym, odvede CIMRMAN2 praci na urcitem projektu co si zvoli. Dokonce jsme daly dohromady koeficient prepoctu, jak dlouho bude CIMRMAN2 pocitat pro daneho clena 22rrr na jakem projektu si zvoli.
Nebo to uz neplati Foreste? 33aaa To si budem jenom honit tryko 33iii

PS: ted mame spousta clenu, kteri by si zaslouzily odmenit za cas venovany tymu kluci co se staraji ve VINBAU, Forest, Hanba atd. nebudu jmenovat vsechny. Je to opravdu vyjadreni diku co pro tym delaji a mrhat jenom na kredyt osobne nesouhlasim ( muj nazor) jinak vsem pomocnikum a darcum 22rrr
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Týmový PC - Cimrman

#1522 Příspěvek od krahulik »

forest píše:Projekt CIMRMAN je postaven od začátku jasně a .... Nikdo nemá právo účel strojů měnit a osobní priority musí jít stranou, jinak to nejde. ... Projekt CIMRMAN má podpořit tým, aby bylo možné se z dlouhodobého hlediska vůbec udržet mezi nejlepšími deseti nejlepšími tými světa, pomici v žebříčku i mezi státy a také má tým podpořit v různých soutěžích....
Týmové počítače
CNT - CIMRMAN
CNT - Cimrman je první týmový počítač, který provozuje Czech National Team, o. s. s cílem navýšit celkový výpočetní výkon týmu Czech National Team a optimalizovat výkon týmu během turnajů jednotlivých projektů
.
Nezbytné prostředky pro stavbu a provoz distribuovaných výpočtů darovali členové týmu CNT.
Název PC odkazuje na fiktivní postavu univerzálního českého génia - Járy (da) Cimrmana.[/color]

Z toho co napsal forest a popisu C I, si vyvozuji, ze by se nemelo jednat jen o zdimace kreditu, ale i pomocnika CNT v turnajich. Tech par chvil na turnajich (treba jen pro CPU) uz tak velkou ztratou pro CNT nebude, ba naopak, kazdy CPU/GPU je v turnajich znat. EDIT: u CII samozrejme vcetne poskytnuti vykonu darcum :)
S timhle dokazu spokojene zit a byt pasivni soucasti CNT 33iii
Naposledy upravil(a) krahulik dne sob 09 bře, 2013 15:31, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Cimrman

#1523 Příspěvek od hanbanaroda »

frenk, krahulik: Pokud sa nemýlím, oboje by mělo platit. Teďka sa jenom bavíme o času mezi odměňováním a turnajama 45hh Prostě na prázdno jede Cimrman na maximální výkon.
Obrázek

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: Týmový PC - Cimrman

#1524 Příspěvek od Frenk »

hanbanaroda píše:frenk, krahulik: Pokud sa nemýlím, oboje by mělo platit. Teďka sa jenom bavíme o času mezi odměňováním a turnajama 45hh Prostě na prázdno jede Cimrman na maximální výkon.

Na to co bude mezi, vam toho moc nezbyva 45hh
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Cimrman

#1525 Příspěvek od eisler jiri »

dadu, dadu 45hh ty mne prekvapujes. na skolni soutezi si s nama pocital deset projektu :smt023 za skolu ktera ti nemuze byt blizka ani geograficky a na nesmyslnost projektu sis neztezoval. tak si taky velky hrac :smt038 . za to sem ti vdecen a dlouho budu. byla to sranda, ale sem si jist, ze to mnelo smysl. tak este jednou dik 22rrr
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Cimrman

#1526 Příspěvek od forest »

Odměny pro dárce brzy začnou, jen jsme to nějak specifikovali s ohledem na procentuelní příděl maxima, co CII bude schopný podávat. Už nevím, zda to bylo 50%, nebo tak nějak. Byla to pojistka pro to, aby jsme nevybočili moc z hlavního účelu stroje. Nejsem nyní u PC, tak to prosím v daném tématu někdo dohledejte. Chtěl jsem napřed nechat pár dní na testy v provozu a na přesnou domluvu kdo a kdy to bude moct přepínat. Taky musíme dát dohromady nějaký seznam obdarovávaných a postupně aktualizovat kdo ještě zbývá.

InHuMan
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 238
Registrován: ned 19 úno, 2012 03:05
rok narození: 19 pro 1989
ID CNT statistics: 134

Re: Týmový PC - Cimrman

#1527 Příspěvek od InHuMan »

forest píše:Už nevím, zda to bylo 50%, nebo tak nějak. .
Takže výběr mezi DistrRTgen a Donate? No to je prašť nebo uhoď... 45hh
Aktuální stav týmových počítačů
IQE: Obrázek
Cimrman: Obrázek
IQE farma: Obrázek
Matfyz farma: Obrázek

Horvi
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 444
Registrován: sob 19 úno, 2011 13:46
rok narození: 08 čer 1990
ID CNT statistics: 9770
Bydliště: Teplice

Re: Týmový PC - Cimrman

#1528 Příspěvek od Horvi »

@hamba Máš pravdu, zatím jsem ty podmínky neměl, protože jsem měl pocit, že se dá o všem libovolně diskutovat a ani ve snu mě nenapadlo dogmatické trvání na jedné podmínce bez ohedu na cokoli dalšího. Dárci HW darovali velké množtvý peněz, ale ta snaha(~čas@peníze) to udržet v chodu se tomu myslím vyrovná, jamoko jezdil po práci do Vimbaa dva roky taky celkem pravidelně a tenhle post jsem s Inhumanem konzultoval.

@jirka Hodnocení projektů je a asi bude vždy hodně o osobních preferencích, přijde mi naprosto zbytečný generovat tabulku hesel pro jeden algoritmus, kdyby se hledal takový algoritmus, který má vyšší složitost pro rozlousknutí, tak neřeknu ani popel. Nechci tohle nikomu nutit či podsouvat jako jedinou správnou odpověď, doma na svém a za své máme možnost si dělat cokoli, ale v momentě kdy se na tom podílí víc lidí by měla panovat shoda mezi všemi, protože takhle to dál vést nejde.

@RoKro Užitek BIONC vidím hlavně jako možnost buď něco simulovat a koukat jak to odpovídá realitě a na základě těhle zjištění precizovat dosavadní modely/udělat nové nebo zpracovávat data z měření různých experimentů a podívat se na to jestli byly naše předpoklady správné. V případě toho generátoru z hlediska vědy je to něco jako počítat tabulku pro nějakou šílenou matematickou funkci. Pro tenhle postup už máme HOW-TO v podobě nejakého analytického řešení. V zásadě lze říci že DistrRTgen je skupina sama pro sebe. U prvočísel je to ještě na hraně, ale u toho DistrRTgenu mi to přijde jako úlet.

@hamba2 Já bych to s těma projektama nepřenáněl, momentálně by nebylo od věci vyřešit víc přízemní věci jako je napájení, do budoucna třeba pár desek s pěkným 4 jádrem do libovolné farmy, které už teď pokrývají "vše" :)
Nevím, ale projekt který nepřímo dává návod jak se nabořit kolegovi do PC mi moc OK nepřijde. U spousty jiných projektů můžeš s těma výstupama něco dělat. Například pokud se povede resuscitovat orbit, tak společně s tvarem a přibližným odhadem složení máš podrobnou mapu našeho nejbližšího okolí. Booleova algebra byla dlouho taky jen matematickou hříčkou bez užitku.
Na to fórum se podívám, ale pochybuju, že tam najdu něco zajímavého ;)

@Frenk Myšlenku snad dotahnem do konce, jen abychom nakonec neměli jen ten DistrRTgen :D, každopádně pro mě je důležitější to know how co jsme s InHumanem získali během realizace. Kredity jsou pro team ;)

@krahulik Z tohodle jsem taknějak najivně vycházel asi to nebyl dobrý nápad, navíc jestli se nepletu tou dobou nebyl DistrRTgen?

@forest No jsem zvědav na dolní hranici, jestli se tam vleze MW, která má odhadem sedminový příděl.
Zlepšení výtěžnosti všech strojů ; IQE-farm po GO FOTO ; MATFYZ farma po GO FOTO ; IQE po GO FOTO ; Cimrman po GO FOTO
Posty se snažím průběžně aktualizovat o technické podrobnosti a hlavně fotografie.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Týmový PC - Cimrman

#1529 Příspěvek od Dadu from Silesia »

eisler jiri píše:dadu, dadu 45hh ty mne prekvapujes. na skolni soutezi si s nama pocital deset projektu :smt023 za skolu ktera ti nemuze byt blizka ani geograficky a na nesmyslnost projektu sis neztezoval. tak si taky velky hrac :smt038 . za to sem ti vdecen a dlouho budu. byla to sranda, ale sem si jist, ze to mnelo smysl. tak este jednou dik 22rrr
Pane Eisler koukněte se na složení školních projektů a co říkám já v tomto vlákně. 45nn

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Týmový PC - Cimrman

#1530 Příspěvek od Pepino65 »

Dadu from Silesia píše:
eisler jiri píše:dadu, dadu 45hh ty mne prekvapujes. na skolni soutezi si s nama pocital deset projektu :smt023 za skolu ktera ti nemuze byt blizka ani geograficky a na nesmyslnost projektu sis neztezoval. tak si taky velky hrac :smt038 . za to sem ti vdecen a dlouho budu. byla to sranda, ale sem si jist, ze to mnelo smysl. tak este jednou dik 22rrr
Pane Eisler koukněte se na složení školních projektů a co říkám já v tomto vlákně. 45nn
Dadu, já se moc nevyjadřuji, ale složení školních projektů jsme neybírali podle užitečnosti, ale podle schopnosti dodávat práci bez výpadků v důsledku nekonečných údržeb či pádů serverů. Prostě primární cíl - přitáhnout mládež - byl plněn s ohledem na tento fakt. Koho bych asi také nalákali na něco, co nefunguje.

S ohledem na to, za jakým cílem se staví jednotlivé stroje, takové se předpokládá využití. Pokud je to stroj - credithunter, bude počítat v souladu s přáním a původním zadáním. Od toho jsme se nikdy neodchýlili. Přitom kolikrát bylo vzýváno, aby byl IQE nasazen na nějaký turnaj, který s jeho zaměřením nekorespondoval a nikdy by nás ani nenapadlo, abychom takové prosby vyslyšeli. Jeho zaměření a cíl je někde jinde.
Obrázek

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Týmový PC - Cimrman

#1531 Příspěvek od Dadu from Silesia »

A já říkám kdyby byl jiný výběr nepočítal bych ve školním turnaji za cizí tým to je reakce jen a pouze na Jiřího

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Cimrman

#1532 Příspěvek od forest »

Tak jsem ten příspěvek našel: http://forum.czechnationalteam.cz/viewt ... 239#p61239
Je v něm uvedeno 75% výkonu běžného nasazení, tedy nyní v podstatě pouze DistrRTgen. Osobně si myslím, že nikdo návalem kreditu jako bonusem nepohrdne, ale určitě může dočasně odmítnout a počkat si na výpadek projektu (tedy až CII bude zapojen jinam a poměr výkonu projektů se změní), nebo až budou výkony (myšleno kreditové) nastaveny jinak. Mohou časem přijít i zase jiné projekty, které budou dávat hodně, nu nechme se překvapit. Nebo můžeme zauvažovat o výběru bonusu i na jiném týmovém PC, který by vyhovoval lépe svými provozními podmínkami. To by se ale muselo podrobně projednat.

O případné změně určitě můžeme jednat na jarním srazu, ale ani tam nebudeme schopni měnit hlavní účel projektu CIMRMAN a ten návrh na obdarovávání se snažil zachovat jeho hlavní cíl. Proto je tam i ta klauzule zachování 75% běžného maximálního výkonu.

Nic nám nebrání uspořádat sbírku na další stroj, sestavený na jiný účel a provozovaný za jiných podmínek. Klidně s tím zase rád pomůžu, ale to je úplně jiná debata. Na změnu účelu po 4 letech provozu nemá mandát prakticky nikdo. Byl by to podraz proti dárcům kteří již nežijí (například IQE byl velice aktivní při propagaci stroje) a nebo proti členům kteří v týmu už nejsou aktivní (jako třeba Honza Kalina, který daroval spoustu HW, aby vůbec ten stroj vzniknul). Na stroj jsem nemalou měrou přispěl také, zmíněný Jamoko rovněž a nikomu nám tehdy nevadilo, že půjde čistě o kreditový stroj, i když naše DC zaměření bylo a je zcela jiné. Byl tak od prvopočátku prezentován a lidé na tuto myšlenku přispívali. Kdo chtěl přispět na PC-IQE, přispěl tam, kdo na MATFYZ, tak zase jinde. Proč je to najednou někomu trnem v oku nechápu, ale měl by to každý brát jak to je. Chcete stroj jiný, s jiným účelem, tak hurá do toho, ale nezkušejte si pro to předělávat již léta jedoucích projekty. Mějte alespoň trochu respekt k těm co se zasloužili o jejich rozjezd a život do současného stavu.
Horvi píše:@hamba Máš pravdu, zatím jsem ty podmínky neměl, protože jsem měl pocit, že se dá o všem libovolně diskutovat a ani ve snu mě nenapadlo dogmatické trvání na jedné podmínce bez ohedu na cokoli dalšího. Dárci HW darovali velké množtvý peněz, ale ta snaha(~čas@peníze) to udržet v chodu se tomu myslím vyrovná, jamoko jezdil po práci do Vimbaa dva roky taky celkem pravidelně a tenhle post jsem s Inhumanem konzultoval.
To si snad děláš srandu. To chceš srovnávat ty statisíce darované v HW i financích za ta léta na HW co je ve Vimbau s časem co jsi tomu osobně věnoval? Já sestavoval každý ze strojů co jsou v Praze (nebo byly než se některý HW popřesouval). Organizoval jsem všechny sbírky, sháněl díly, vymýšlel konstrukci, testoval je, organizoval přepravu, psal články atd.. Nikdy bych to nesrovával ani s korunou co někdo poslal, protože jsem to bral jako jedinou možnou pomoc v dané věci, když už ty finance dát nemůžu. Jamoko se staral o stroje jak mohl, v rámci svých časových možností a práce kterou ve Vimbau měl. Jestli sem chce něco napsat, tak určitě může, ale nepiš prosím za tři lidi.

Tyhle tahanice jsou dle mého názoru dětinské a úplně zbytečné. Vždy jsme se všichni snažili jakkoliv v oblasti DC pomoct když to šlo, s nějakým vyhrožováním a ultimáty jsem myslel že jsme se před řadou let již rozloučili. To k ničemu dobrému nevede. Chce to klidnou hlavu a koukat se na věci s odstupem. Možná by bylo nejlepší vše projednat na jarním srazu osobně, určitě zase nějaký uspořádáme.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Cimrman

#1533 Příspěvek od forest »

Trošku z jiného (konstruktivnějšího) soudku. Včera jsem na CI nahodil DistrRTgen a po pár hodinách zjistil, že ta jedna jednotka jede už 4h a není dopočítaná. Tak jsem jí večer zrušil a dneska když jsem se k němu večer připojil abych udělal kontrolu provozu, jel už zase na MW. Všechny jednotky byly zrušeny uživatelem. Mohu se zeptat kdo to udělal a proč? Byly problémy i s dalšími jednotkami a jaké?

Také by to chtělo vědět, co je tam přesně za kartu. Tuším, že jen jedna 5770 od Frenka (to chudák CI upadl :smt017 a souhlasím s Frenkem, že by si zasloužil oprášit). Ovladače jsem našel že jsou ze září 2012, možná je špatný běh na DistrRTgen dán i tím. Netuším jaké by měly být zhruba časy na dané kartě, ale určitě ne několik hodin.

jiri kovar
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1187
Registrován: ned 20 črc, 2008 09:31

Re: Týmový PC - Cimrman

#1534 Příspěvek od jiri kovar »

Ahoj foreste.
Když tady sleduju tu debatu, byť jsem z jiného týmu, nemám z toho radost a samozřejmě přeju, ať to co nejdříve vyhnije.
taky by to chtělo i trochu cimrmanovského přístupu, třeba by Jára mohl říct (fabuluju):
"Já vím, že počítám blbosti, ale aspoň dám vydělat ČEZu a solárním baronům."
nebo:
"To, co dává Vimbau do proudu na tyto "blbosti" nemusí dávat v daních na blbosti, které vymyslí vláda a její ministři"...

Teď trochu na usmířenou:
Když v tom CI je jenom jedna průměrná karta (a není to 7970), nebylo by lepší na ní pustit MW nebo Moo? Tam rozdíl kreditu není tak markantní jako na sedmičkové řadě.
Sám jedu na 5870 raději Moo, abych měl širší portfolio projektů. Výnos tam je asi tento: (Win XP64)
Collatz 200 tisíc, Milky 200 tisíc, Moo 325 tisíc, DistrRTgen 380 tisíc
To jen tak na okraj, nejsem počtář CNT, ale když se něco jmenuje "Cimrman", tak to beru taky trošku za "moje", i když jsem na to nedal ani vindru.
Hezkou neděli 45nn

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: Týmový PC - Cimrman

#1535 Příspěvek od Frenk »

Tuším, že jen jedna 5770 od Frenka (to chudák CI upadl :smt017 a souhlasím s Frenkem, že by si zasloužil oprášit).


Jak, upadek :smt012 budme radi, ze tam mame co strcit. Porad odvadi praci, to koukam 33ooo, tem kartam uz bude skoro 4 roky ( ale milky na tech kartach urcite nejde)
Mozna by to chtelo , taky udelat update konfiguraci PC nebo se spatne koukam 33aaa na nasich strankach


Jirko zdarec :smt023
Foreste :smt006
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Cimrman

#1536 Příspěvek od eisler jiri »

sranda je, ze kazdy moudre uznava (fcetne mne) "indivindi hodnoceni projektu je subjektivni", ale zanicene dodava: tento projekt je humus a proti prirode :evil: . nad timto projektem lze primhorit oko 33iii . ale tento projekt spasi svet a prilehle okolek 45hh.
tak si du dat panaka a budu si rikat "cecko je na houno, jen vcely sou na med. ale ten je taky na houno" :smt102 :smt045
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Cimrman

#1537 Příspěvek od forest »

Frenk píše:Tuším, že jen jedna 5770 od Frenka (to chudák CI upadl :smt017 a souhlasím s Frenkem, že by si zasloužil oprášit).

Jak, upadek :smt012 budme radi, ze tam mame co strcit. Porad odvadi praci, to koukam 33ooo, tem kartam uz bude skoro 4 roky ( ale milky na tech kartach urcite nejde)
Mozna by to chtelo , taky udelat update konfiguraci PC nebo se spatne koukam 33aaa na nasich strankach
[/quote]
Myslel jsem tím úpadek výkonový, jeliko ten stroj byla první vlajková loď týmu a na výstavu RVS šel jako jeden z nevýkonnějších strojů v hrubém výkonu v reublice. Tak nějak postrádám jednu jeho kartu z té doby. Dvě se reklamovaly, ale ta třetí je nyní kde? Tím jak se ten HW popřesouval, jsem v tom ztratil přehled i já.

Ta karta co tam je, se hlásí jako řada 5800, což tedy není ani ta tvoje 5770, ale pravděpodobně ani ta třetí 5970 karta co k Cimrmanovi patří. Nebo se pletu? Zde by to chtělo věcné upřesnění od Horviho, nebo InHumana, co v tom vlastně běží. A taky proč tam nechce makat DistrRTgen.

Horvi
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 444
Registrován: sob 19 úno, 2011 13:46
rok narození: 08 čer 1990
ID CNT statistics: 9770
Bydliště: Teplice

Re: Týmový PC - Cimrman

#1538 Příspěvek od Horvi »

forest píše: A taky proč tam nechce makat DistrRTgen.
Je v tom jedna 5870, druhá je/byla na farmě DistrRTgen jsem přepl, protože se kously dvě po sobě jdoucí jednotky. Nemám náladu každý den koukat na to jestli to běží, teda tohle by byl tvůj boj.
forest píše:To si snad děláš srandu. To chceš srovnávat ty statisíce darované v HW i financích za ta léta na HW co je ve Vimbau s časem co jsi tomu osobně věnoval?
Ty si snad děláš srandu :smt017 Nemyslej jsem jen sebe ale i Jamoka a Inhumana, nevím ale podívej se kolik by jsi někde nechal za servis na písknutí a s kompletním SW řešením. Ty částky by byly řádově ekvivalentní. Za celou dobu provozu jsem pochopil, že stavba je v zásadě to nejjednodušší, opravdové lahůdky přijdou až z provozu. V podstatě každý šuplík byl nějakým způsobem přestavěn důkladně otestován. Rozhodně bych to nesmetl ze stolu jako blbost, skutečně celkový fond by na 100% byl stovky hodin. Znovu opakuju, že bez servisu jsme zpět na stavu, který tu byl asi před rokem. Tahanice nejsou zbytečné, občas se v nich vylíhne i něco zajímavého, každopádně jestli chceš provozovat C I na DistrRTgen, tak na servis C I a C II (to už jsem dával dostatečně dopředu najevo) v Praze si budeš muset najít někoho jiného. Mrzí mě to, ale neslučuje se to s mou představou o výpočtech, které pomáhají vědě. Celou tuhle srandu dělám hlavně kvůli tomu, že to někomu třeba pomůže.

EDIT: Aspoň jsme rozpoutali diskuzi, jestli se to má nějak řešit to je plus.
Zlepšení výtěžnosti všech strojů ; IQE-farm po GO FOTO ; MATFYZ farma po GO FOTO ; IQE po GO FOTO ; Cimrman po GO FOTO
Posty se snažím průběžně aktualizovat o technické podrobnosti a hlavně fotografie.

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Cimrman

#1539 Příspěvek od eisler jiri »

horvi (este jednou a snad naposled (i gdyz tomu neverim (prej sem moc ukecanej (a do vseho se vrtam (ale tak mne matka priroda (i moje matka porodila)))))). DC je genitalni myslenka jak vede pichnout a mnoho lidi tak dela. ofsem nemohu se zbavet dojmku, ze nejvice prispevaji a vari az uvari sveho kompika ti kteri maj zaroven ducha sportovniho:
clovek je Homo ludens (lat. hrající si člověk) je pojem popisující člověka, jenž vyvíjí své schopnosti a možnosti prostřednictvím hry. Objevuje své schopnosti a sám se skrze ně vyvíjí. Jeho hravost je založena na svobodě rozhodování a jednání a předpokládá vlastní myšlení. Vyvíjí se také prostřednictvím zkušeností, které připojuje k těm, jež již vlastní.
rek bych od oka 10:1 a naprosta vetsina de na vec dobrou :smt102 :smt102 :smt102
tak se prosim tak nenasirej :smt008 podpori to kazdeho prispevatele a bude bojovat za sve. a pak vrhne Waty do i tech projektu ktere mas rad.
dukazem je neskutecne vysoka pricka CNT v boinc projektech. normal clovek bez šileneho napadu foresta zalozit CNT, poskytne cas na vedu, gdyz pise mejl sve mile a pak kompa vypne. ale tady je hafo prace, kterou by nigdy neudelal nebejt souteze (nejen o kredity, ale i o pocit sounalezitosti a vedome, ze je to k necemu, coz mu forum dodava. viz prispevky borcu jako nenym, viky, forest a mnoha-mnoha dalsich. to je jen nazor muj a muzes s nim nesouhlasit. ale to je taky cecko co s tim delat muzes (i tebe to nakazelo 45hh ). to je taky krasne, ze s tim souhlaset nemusis a muzes se prat za pravdu svou a rikat komukoli, ze je blbej. ofsem to je i jeho pravo 45ff . tak co padre? budem na sebe nasazovat hlavku psi, neb diskutovat o nesmrtelnosti chrousta a moznosti co s tim udelat???
Naposledy upravil(a) eisler jiri dne ned 10 bře, 2013 15:24, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
Obrázek

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Týmový PC - Cimrman

#1540 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Co má DistrRTgen společného s vědou? Donate home ještě nějaký čas bude generovat černá čísla na ati GPU takže tady se dají přivřít oči když financují program.
Ti co nejvíce přispívají jak říkáš se taky starají o svoje PC sami. Horvi nemá problém se starat o x počítačů jen nechce strácet svůj čas s počítači, které očividně nepřispějí k lepšímu zítřku.

Jeho hravost je založena na svobodě rozhodování a jednání a předpokládá vlastní myšlení.

A on se svobodně rozhodl, že určité věci ne.

Odpovědět

Zpět na „Týmové počítače“