Ostatní diskuse k projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
arbetus
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 36
Registrován: sob 16 říj, 2010 13:40

Re: Ostatní diskuse k projektu

#281 Příspěvek od arbetus »

Tak co Don, do čeho půjdeš ? Zatím u Tebe s PPD cca. 1700 žádná velká sláva 45cc Měl by ses pochlapit a postavit něco rozumnýho. Kdybys třeba pořídil TYAN S8812 a do něj 4x Opteron 6376, tak bys bez problémů měl dával kolem 500k PPD. Měl bys výkon zhruba jako já a to už by týmu sakra pomohlo, mohli bychom pomýšlet na TOP 50 :!:

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#282 Příspěvek od Don »

zkousel jsem tu jednu grafiku co dela... resim ted problem internetoveho pripojeni ve sklepe. stroj tam chci dat, protoze to tady poslouchat nebudu :) zatim jsem nenasel zadne rozumne reseni, ktere by tu betonovou lobby , ve ktere bydlim, propalilo. je to krizem pres dum, o jedno patro dolu. cca 10m. mam tu nejake sitove prvky, ale ani na jeden se poradne nejde pripojit nebo to pada :(
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#283 Příspěvek od vkliber »

Jestli je sklep pověšený na stejné el. hodiny, vyzkoušej toto 45cc .
Podobné hračky fungují spolehlivě.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse k projektu

#284 Příspěvek od nenym »

vkliber píše:Podobné hračky fungují spolehlivě.
Pokud jsou pověšeny nejen na stejných hodinách, ale i na stejné fázi. Dokonce to v případě domovních rozvodů v bytových domech nemusí být stejné hodiny, stačí stejná fáze. Podstatné je, aby ta fáze šla ze stejného rozváděče (pro detailisty - stačí, když půjde ze stejného trafa VN/NN). Naopak v RD na jedněch hodinách, ale na různých fázích obvykle není šance - signál se žene přes poslední VN/NN trafo, či případně přes stator zapnutého třífázového motoru....
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#285 Příspěvek od Don »

zatim se tedy vubec nedari. zkousel jsem par zarizeni, ale je to starsi rodinny dum - wifi peklo. pres zasuvky neni sance, ale dik za napad.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

arbetus
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 36
Registrován: sob 16 říj, 2010 13:40

Re: Ostatní diskuse k projektu

#286 Příspěvek od arbetus »

Do širšího testování byl dán CORE 17, který umožňuje mnohem komplexnější simulace. Současně ZÁSADNĚ urychluje výpočty na AMD (ATI) kartách, protože je nativně psán v OpenCL. Zrychlení je neuvěřitelné, ATI karty překonávají nVidia a např. 7970 dosahuje PPD 100k, čímž se téměž dotáhla na GeForce Titan. Současně i nVidia karty dosahují o cca. 20-30% lepšího PPD než s jádrem 15. Pokud ještě nemáte rozchozeno, tak doporučuji ihned přejít na klienta V7 (standardně se nabízí ke stažení) a upřesňujícího nastavení slotu zadat

client-type
beta

Dofám, že tato zásadní změna ve výkonnosti AMD karet přiláká další počtáře a výkon týmu nebude viset jenom na mně !

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse k projektu

#287 Příspěvek od forest »

Táhneš náš tým opravdu parádně vzhůru, na tomto velice náročném projektu 33iii Snad brzy alespoň Don dokončí tu svou mašinku a přijde na pomoc.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Ostatní diskuse k projektu

#288 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Tak to je masox moje Ati 5850 se zvýšil ppd z cca 5000 na 9600. Wow
Teď to poskočilo na 10438.

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#289 Příspěvek od petnek »

Nenašel by se někdo, kdo by se připojil na Folding? Tým ztrácí výkon a co nevidět se začne propadat z 80. příčky. Jediným tahounem je v tuto chvíli Arbetus a ten nevím jak dopadne po tom, co se zvýší nároky na bigadv jednotky.

Nejlepší by bylo, kdyby se našlo pár lidí, co jsou schopni nasadit nejnovější nVidia grafiky 24/7 s bonusem passkey (až 150 000 bodů za den), pak pár lidí, s 8-jádrovými (logických jader) CPU 24/7 za využití bonusu s passkey. Poslední dobou už i novější řady AMD grafik dostávají velice slušné PPD (points per day), to ale jen s novým jádrem (aplikací) ZETA.

Docela mě mrzí, že na Foldingu máme aktivních méně jak 22 lidí. Svým významem je to jeden z nejvýznamnějších projektů v DC výpočtech, díky svým výsledkům ne-li nejdůležitější v oblasti biologie.
Obrázek

Pallando
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 763
Registrován: sob 08 zář, 2007 11:16
ID CNT statistics: 3749
Bydliště: Ostrava

Re: Ostatní diskuse k projektu

#290 Příspěvek od Pallando »

Připojila jsem se, ale s mojí GPU se nějak nechce bavit, pořád čeká na "idle GPU", přestože jsem výpočty na GPU v BM zastavila, takže by GPU měla být volná. Ještě na tom zapracuju (a taky mám teda dost slabou GPU, ale aspoň něco)

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#291 Příspěvek od petnek »

Vynikající, to čtu moc rád :-). Neběží v BOINC ještě nějaká jednotka? Zkus všechny dopočítat, pak počítání na GPU zastavit. Jakou GPU máš? Zadala jsi do nastavení passkey a pojedeš i na procesoru? :lol: Njn, trocha otázek 33aaa 45hh
Obrázek

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#292 Příspěvek od Don »

Tak jsem vybral krasnou novou sestavu 24 jader a druhou s grafikou a misto toho jsem musel koupit dum :D muzu pripojit svou 570GTX jestli to ma vyznam, ale dvouprocesorova deska s xeony nebude, coz me docela mrzi. :smt017
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#293 Příspěvek od petnek »

Hurááá, nová verze FAH klienta mi umožnila rozjetí na všech strojích, které mám po ruce, takže hanbo, už ti nebudu brát body na seismo projektech ve Formuli :lol:.

K dispozici je ke stažení verze klienta 7.4.4, která už na první pohled nabízí pár vylepšení. Webové rozhraní je předělané a přehlednější s více možnostmi ovládání, předěláno byl výpočet PPD a celkově na mě působí lépe. Asi tam budou i další důležitá vylepšení, takže všichni co máte staršího klienta, dopočítejte jednotky (pro jistotu) a hurá do nového 45cc
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#294 Příspěvek od petnek »

Tak se nám Folding zdá se pěkně rozjíždí. Máme v týmu 3 s výkonem nad 100 000 PPD a nepamatuji, aby bylo tolik cruncherů v červeném spektru na statistikách Extremu. Jestli to tady někdo z vás čte, "super chlapy a jen tak dál" :smt038 33zzz . Kdyby cokoli, jsem tu pro vás 22rrr
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse k projektu

#295 Příspěvek od nenym »

Nechal jsem se zlákat a po dlouhé době jsem vyzkoušel Folding. Musím říct, že nové core mě dokonale otrávilo, alespoň pro GPU počítání. Na starém se dal v podstatě plynule nastavit GPU load tak, aby to počítalo, ale se strojem se dalo pracovat. Zde jede GPU na 99% s příšerným lagem, který stroj učiní nepoužitelným i pro notepad, nebo vůbec, nic mezi tím i když "potenciometr" má tři polohy, pracuje ve dvou, anžto "medium" je totéž, co"full".
Na GTX560Ti vypadá dosažitelný PPD okolo 28k. Petneku, dokážeš poradit, zda jde GPU load nějak řídit, nebo se opravdu musí použít režim on idle a jiné řešení není?
Ještě jedna prosba - už nevím, kde je popis těch všelijakých přepínačů a nastavení pro advanced users, můžeš pohodit odkazy?
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse k projektu

#296 Příspěvek od nenym »

Po několika zoufalých pokusech s GTX560Ti a GTX750Ti se mi jako výborně použitelná jeví býti R9 280 s core 17, jak nakonec psal pentek o pár postů výše. GPU load 90 až 96 %, se strojem se dá celkem slušně pracovat s výjimkou úvodní CPU fáze, kdy se těžce tluče FaH core s Boinc tasky, naštěstí to trvá do tří minut. Nějaké odkazy na config flagy jsem našel a prostudoval a z nich jsem zjistil, proč nefunguje na GPU ani potenciometr, ani flag gpu-usage, anžto "Functionality has been deprecated". Hmmm a core si bere natvrdo, co se mu podaří urvat z GPU bez ohledu na nešťastného usera, což nepovažuji za nejšťastnější přístup.
Po klasické čekací době na 10 tasků bez chyby začal fungovat QRB bonus (nebo co....ale nějak matně se mi vybavuje, že jsem toto již kdysi absolvoval) a PPD vypadá okolo 100k, což je na Folding fakt bomba.

Takže Petneku či arbetusi, pouze jeden kombinovaný dotaz, na který se mi nepodařilo najít odpověď a nechce se mi moc experimentovat:
--client-type může být jedno z: advanced, beta, bigbeta. Bigadv je ryze multi CPU, to jsem se dočetl o pár postů výše.
Co mám nasadit na GPU R9 280 za client-type, respektive jaký je mezi nimi rozdíl? Co jsem zkoušel beta a advanced, pořád to počítá se stejným core 0x17 verze 407, pokud správně interpretuji část commandline FahCore_17.exe -dir 00 -suffix 01 -version 704, estimated PPD vypadají také stejně. Bigbeta odhaduji použitelnost pouze na multi CPU sloty. :?:
Next-unit-percentage jsem odladil, případně nějaký další užitečný tip či vychytáfka by se nenašly? Nějaká možnost definování exit příkazu (třeba při nastavení Finish) by se hodila k automatickému přepnutí GPU na Boinc, není na to nějaká finta?
Jsem zde téměř noob, respektive s 9600GT, kterými jsem počítal před třemi roky, se nedalo vykouzlit vůbec nic kromě PPD 8,7k 45cc . Navíc client 7 je dost odlišný od verze 6, nebo s čím jsem to chroustal.

Jinak moje perspektiva: pokud a dokud opravdu bude vejvar okolo 100k PPD, nechám na Foldingu ten stroj co nejdéle s výjimkou Boinc turnajů, kde se tato GPU využije, případně když budou obrovské toky dat brzdit AVX/FMA3 výpočty na CPU turnajích, anžto memory controller na na některých druzích úloh GPU jede na 50%. Může to být až 17% přínos k současnému výkonu CNT a na Boincu ta ztráta nebude téměř znát (1M Collatz nebo 350k MW nebo 300k Moo v rámci CNT je téměř nic).

Pokud by se snad někdo chtěl přidat: Základ úspěchu vedle passkey je přijatou jednotku ihned začít chroustat a co nejrychleji odevzdat, přidělený kredit je nepřímo úměrný době mezi přijetím a odevzdáním. Pokud je nutná plánovaná odstávka FaH, je účelnější dopočítat stávající, další nenatahovat a počítat Boinc, než výpočet FaH přerušit na dobu nad několik desítek minut.
FaH.PNG
FaH.PNG (4.33 KiB) Zobrazeno 7305 x
Tato jednotka měla původně estimated credit 34,4k (=PPD 110k), po vynucené odstávce na 2 hodiny je vidět pokles výrazný pokles očekávaného kreditu na 28,8k a z něj PPD na 92k.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#297 Příspěvek od petnek »

No nádhera, takový tahoun se na FAHu jenom hodí 33iii .

Přepínače s návody zde a komplet seznam zde
nenym píše:Takže Petneku či arbetusi, pouze jeden kombinovaný dotaz, na který se mi nepodařilo najít odpověď a nechce se mi moc experimentovat:
--client-type může být jedno z: advanced, beta, bigbeta. Bigadv je ryze multi CPU, to jsem se dočetl o pár postů výše.
Co mám nasadit na GPU R9 280 za client-type, respektive jaký je mezi nimi rozdíl? Co jsem zkoušel beta a advanced, pořád to počítá se stejným core 0x17 verze 407, pokud správně interpretuji část commandline FahCore_17.exe -dir 00 -suffix 01 -version 704, estimated PPD vypadají také stejně. Bigbeta odhaduji použitelnost pouze na multi CPU sloty. :?:
client-type advanced a beta jsou příkazy pro povolení zasílání testovacích projektů nebo jader. Advanced bych přirovnal k veřejnému testu, betu k prvotním testům po vypuštění mezi lidi s větší náchylností na chyby nebo problémy. bigbeta a bigadv jsou jen pro CPU. Bigbeta je předpokládám beta pro bigadv na které už je třeba hezká snůška jader, viz mé předchozí posty.

Pokud nejsou zrovna dostupné bety nebo advanced projekty/jádra, je jedno co na CPU/GPU nastavíš, stáhne to to nejvhodnější pro tvůj typ železa nebo to, co na něm potřebují otestovat (beta/advanced).
nenym píše:Next-unit-percentage jsem odladil, případně nějaký další užitečný tip či vychytáfka by se nenašly? Nějaká možnost definování exit příkazu (třeba při nastavení Finish) by se hodila k automatickému přepnutí GPU na Boinc, není na to nějaká finta?
O takové vychytávce nevím a ani na jejich fóru jsem se s tím nesetkal, bohužel. Nicméně mě napadá zajímavá "fičurka" :lol:. Vysleduj jak se jádra GPU FAH jmenují ve Správci úloh>Procesech a tyto názvy dej pak do nastavení BOINCu jako exáče, při kterých se nepočítá. Hmm, jak to ale píšu dochází mi, že to by stoplo i CPU procesy v BOINCu. Pokud by jsi měl tedy v BOINCu jen GPU úlohy a žádné CPU, mohlo by to šlapat.
nenym píše:Tato jednotka měla původně estimated credit 34,4k (=PPD 110k), po vynucené odstávce na 2 hodiny je vidět pokles výrazný pokles očekávaného kreditu na 28,8k a z něj PPD na 92k.
Ten odhad beru jen jako orientační. Předělávali to tak, aby to bylo přesnější, ale pořád spíš čekám na výsledné skore ve statistikách. Momentálně mi počítá jeden stroj, kde mám estimated PPD kolem 14k a v realu jsem na 22k...
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse k projektu

#298 Příspěvek od nenym »

Petneku, už tě mám na dohled. :lol:
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#299 Příspěvek od petnek »

Není se čemu divit :lol:. S dobrou technikou mě má na dohled každý 45hh . Přišel jsem o jeden ze svých tahounů, takže co nevidět budu na max 2k za den a to ještě sotva :evil:
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse k projektu

#300 Příspěvek od nenym »

petnek píše:Nicméně mě napadá zajímavá "fičurka" :lol:. Vysleduj jak se jádra GPU FAH jmenují ve Správci úloh>Procesech a tyto názvy dej pak do nastavení BOINCu jako exáče, při kterých se nepočítá. Hmm, jak to ale píšu dochází mi, že to by stoplo i CPU procesy v BOINCu. Pokud by jsi měl tedy v BOINCu jen GPU úlohy a žádné CPU, mohlo by to šlapat.
Das ist wono.
<exclusive_gpu_app>FAHClient.exe</exclusive_gpu_app> (pro řídící aplikaci), případně FahCore_17.exe (přímo pro jádro).

Odkaz na jádro je nutné použít, pokud se přechází do stavu "finish", anžto řídí aplikace zůstává. Odkaz na aplikaci stačí, pokud není aplikace automaticky nastartovaná se systémem (určuje se při instalaci) a po ukončení výpočtu se Client shodí manuálně a zároveň pokud není v provozu nějaký CPU slot. Z toho vyplývá, že odkaz na Core je jistota stálého zatížení GPU - buď Boincem, nebo Foldingem. Riziko takového odkazu je při změně FaH core při novém tasku (nedostupné beta tasky a přechod na standardní core) či nasazení nové verze core, zatím jsem však nic jiného, než verzi 17 nepotkal.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Folding@Home“