Další možné prezentace

Diskuse týkající se týmových reklamních předmětů, článků a dalších důležitých věcí okolo propagace naší činnosti.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Další možné prezentace

#41 Příspěvek od forest »

Tato myšlenka ve hře byla před několika lety. Tehdy jsem ji přednesl na srazu ve Štokách, jako možnost využití přístupu do Jihlavského regionálního studia TV Prima, kde pracoval Dugi. Než se na ni ale začalo více pracovat, tak bylo to studio zrušeno. Nápad na scénář jsem měl, ale chce to profi kameramana (což by jsme snad už opět měli) a pak vhodné prostředí a herce. Dalo by se to určitě zmáknout na některém srazu, ale asi by to moc účel nesplnilo.
Pokud máš nějaký konkrétní nápad, nebo možnosti, sem s nimi.

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Další možné prezentace

#42 Příspěvek od Pepino65 »

Tak Litické hvězdobraní je pro mě docela z ruky, dokonce o malý kousek dál než Štoky.
Obrázek

JardaPichSvetla
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 427
Registrován: stř 31 bře, 2010 14:35
rok narození: 20 srp 1984
ID CNT statistics: 13279

Re: Další možné prezentace

#43 Příspěvek od JardaPichSvetla »

Mithrilx píše:Nepřemýšleli jste nad tím někdy vytvořit krátké video ohledně toho, co to BOINC je a nějaké menší informace o projektech?
Zdá se, že se nepochlubíš s překladem videa: http://www.videacesky.cz/navody-dokumen ... kem-badani :smt038
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Mithrilx
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 344
Registrován: úte 08 kvě, 2007 08:02
Bydliště: Kladno

Re: Další možné prezentace

#44 Příspěvek od Mithrilx »

JardaPichSvetla píše:Zdá se, že se nepochlubíš s překladem videa: http://www.videacesky.cz/navody-dokumen ... kem-badani :smt038
Já už předtím házel odkaz na to video do sekce Co se vědy týká a nechtěl jsem to tu znovu spamovat. :) Ta reakce nebyla taková, v jakou jsem doufal (ale názory některých lidí nezklamaly 45hh ), ale pár lidí to zaujalo.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Další možné prezentace

#45 Příspěvek od forest »

Moc se omlouvám, ale nějak jsem ten příspěvek v dané sekci nezaznamenal. Video je skvělé, srozumitelné a má velice příjemnou formu. Něco podobného jsme plánovali zrealizovat i v rámci některého z týmových srazů před mnoha lety v Jihlavském studiu TV Prima, kam jsme měli tenkrát přístup. Bohužel k realizaci nedošlo. Určitě je to ta správná motivace, udělat něco podobného u nás.

Rovněž jsem před mnoha lety navrhoval založit nějakou sekci na webu, kde by byly odkazy na podobná videa, audia, i textové prezentace DC, mimo náš web. Něco jako DC v médiích. To by jsme určitě měli zahrnout do přípravy nové podoby webu a toto video by se tam určitě hodilo. Kdyby jste věděli o nějakém dalším podobném kousku, určitě sem přidejte odkaz.

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Další možné prezentace

#46 Příspěvek od hanbanaroda »

Dušane, nechceš sa přihlásit do Hyde Parku Civilizace? Poslední dobů je to dost nuda... 45hh
Obrázek

zdenek
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1361
Registrován: pon 30 dub, 2012 20:55
ID CNT statistics: 6334
Bydliště: Brno

Re: Další možné prezentace

#47 Příspěvek od zdenek »

hanbanaroda píše:Dušane, nechceš sa přihlásit do Hyde Parku Civilizace? Poslední dobů je to dost nuda... 45hh
To už jsem taky navrhoval na srazu, že bychom to mohli zkusit.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Další možné prezentace

#48 Příspěvek od forest »

Do širší propagace se chci vrhnout, až budeme mít dořešené záležitosti okolo obou domén.

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Další možné prezentace

#49 Příspěvek od hanbanaroda »

Pravda, pravda...
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Další možné prezentace

#50 Příspěvek od petnek »

Trochu jsem zapracoval na naší Google+ stránce. Nyní ji najdete i pod adresou https://www.google.com/+czechnationalteam. Se divím, že ještě není zbraná :lol:. Může se tedy upgradovat i link na naší úvodní webové stránce. Udělal jsem pro ni jednoduchou grafiku pro titulní obrázek doporučovaném rozlišení 1080x608 (nejmenší možné 480x270, maximální 2120x1192). Při tom mě tak napadlo, že pokud máme ve vektorech toto logo, možná by se hodila nová verze ve větším rozlišení. Nebo mám link jen na tuto variantu z mnoha?
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Další možné prezentace

#51 Příspěvek od petnek »

Až do 25.5. jsem začal propagovat naši stránku s denním rozpočtem max. 10Kč 45hh 33aaa . Není to moc, ale podle propočtů a cílení by to mohlo na FB hodit kolem 2-6 "To se mi líbí" za den. Uvidíme kolik to bude v praxi. Vzhledem k naší bronzové medaily by to mohlo mít aspoň trochu úspěch, doufám.

Pokud by chtělo naše sdružení trochu do propagace investovat dejte vědět, pošlu screeny a případné vysvětlení jak to chodí.
Obrázek

Uživatelský avatar
Bazooka_CZ
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 73
Registrován: ned 02 zář, 2012 14:24
rok narození: 09 bře 1975
ID CNT statistics: 18427
Bydliště: Královéhradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Další možné prezentace

#52 Příspěvek od Bazooka_CZ »

Obrázek
ObrázekObrázek Compute Power GPUs (SP/DP) : 13 / 2,3 TFLOPs
ObrázekObrázekObrázek * Live-Stream on Twitch
Obrázek Asus AEH6970oc + Radeon HD 6990oc + GIGABYTE GTX 780oc Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
gigadisk
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 933
Registrován: ned 27 kvě, 2007 18:54
rok narození: 26 dub 1985
ID CNT statistics: 11430
Bydliště: Lanškroun

Re: Další možné prezentace

#53 Příspěvek od gigadisk »

Včera jsem byl ve Svitavech navštívit pivobraní a výstavu veteránů a košt gulášů. Měli tam 15 kotlíkových gulášů, asi 15 minipivovarů, no a abych se vyjádřil k tématu. Jedna slečna tam měla svůj malinkatý stánek s magnetkama a keramikou z chráněných dílen. Zastupovala Charitu dětem a já se s ní tak dal do řeči na co ty peníze jdou a kde končí. Oni prý přímo dávají peníze na nemocné děti rakovinou a podobně. Tak jsem ji řekl, že já jsem na druhé straně barikády a že naše činnost je přímá podpora na vědecký výzkum a hlavně počítačovým výkonem pomáháme hledat léky na ty zrádné choroby. Zapsala si stránky, nejlíp si snad asi zapamatuje web pomozvede. Doufám. Ríkala, že se na to podívá. Uvidíme. Každopádně navrhla, jestli by jsme nějak neoslovili i střední školy a podobně, kde by se mohl zapojit každý. Ono se to říká, ale víme jak to je. Nikdo dlouhodobě nebude propalovat elektřinu jen tak. A hlavně ne studenti, leda tak na intru a nebo na koleji, kde to mají zadarmo. No jsem zvědavý, jestli ji to osloví a jestli se ozve. Já jsem rád, že jsem povyměnil zkušenosti a nalákal ji na pohodu u nás. Sice my tu studentům za činnost nedáváme peníze, jako dostává tam. Jezdí si tam na různé akce zadarmo, kde jen postaví stánek, může si to tam projít a zase jede domů. Ale my nikomu nenařizujeme kolik materiálu má prodat. Tak kdo ví. 45hh
Mé největší nalezená prvočísla: 6863*2^1595297+1 (480,237 digits) 2983*2^1566580+1 (471592 digits), 4883907833457*2^1290000-1 (388,342 digits).

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Další možné prezentace

#54 Příspěvek od Czech Human »

Nejlepší prodejci podobných předmětů jsou hluchoslepí Rumuni co to prodávají většinou po Praze. U nich si dokonce můžete zahrát na Ježíše a udělat zázrak magickou formulí "pojď Franto, já zavolám policii" při jejich tancích. To můžete postiženým navracet zrak i sluch 33zzz Trochu pochybuju že se nějak spolupráce bude prohlubovat, ale myslím že víc než nějakou 20 korunou by CNT takovéhle organizace více pomohli kdyby dostali plakát s naší "firmou" a nějaké letáčky co by tam rozdávali k magnetkám ve stylu "můžete pomoct vědě i takhle." Přeci jen jezdí mezi lidi a mluví s nimi víc než šílenci z počítačových kabinetů :smt023
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Další možné prezentace

#55 Příspěvek od Dzordzik »

Podle mě není takový problém sespsat šikovně email (a klidně v něm nabídnout osobní návštěvu pokud mají reálný zájem se přidat) a ten rozeslat na ředitele či učitele biologie, dá to rozhodně míň práce a a je to efektivnější než ty školy obcházet naslepo. I kdyby se chytilo 5 škol z těch x tisíc, tak to smysl má. A možná větší než dělat osvětu na youtube. My potřebujeme motitovat lidi, kteří tak úplně neřeší cenu za elektřinu, je hezké že namotivujeme dejme tomu 5 lidí za měsíc s 1 PC ale pokud bysme tak chytili jednuš kolu za měsíc s 30 PC, tak jsme někde jinde ... Navíc tam to může běžet 24/7 a když to uvidí ve škole, žáci už se chytnou sami. Přemýšlím špatně?
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Další možné prezentace

#56 Příspěvek od Czech Human »

Přemýšlíš dobře ale každá škola řeší náklady na elektřinu a obměny počítačů a má v této oblasti hodně svázané ruce, nemůžou si moc vymýšlet. Často se musí doslova doprošovat o pár korun na městských úřadech protože stát jim je prostě nedá. Oni si budou moct vybrat zda třeba odměny na konci roku nebo body v DC a vzhledem k mizerným platům a nedostatku financí obecně ve školství je asi jasné co si 99% z nich zvolí. Když si vezmeš že budou mít kupříkladu těch 30 PC, které by jely polovinu roku na DC a budou žrát 100 W každé (a to si vezmou určitě víc, protože shit zdroj, stará žravá CPU etc...), zvedne jim to náklady o 50 tisíc ročně, když si sosnou 200W tak 100 tisíc... To už je pěkná díra do školního rozpočtu. A když jich navíc 5 - 10 ročně selže protože na to nejsou konstruované tak je jasné že DC moc sympatií nezíská.

Bude tu moc záležet na řediteli, protože školní počítače typicky nevypadají jako kupříkladu tvůj Albert či Bivoj, ale jsou to lowendové šunky vykostěné na dřeň a počítač pod zátěží musí někdo pravidelně čistit, dávat na něj pozor a je to docela vysoké riziko vzniku požáru (BOZP ve školství není žádná sranda, tam se za to chodí do basy). Taky nákupy hi-end GPU se špatně obhajují když výuce stačí tupá GMA...

Takže přednášku ti asi schválí skoro všude (i to by bylo dobré, takoví maturanti před VŠ co se chytí tam je asi šance na delší dobu zapojení se) ale nějaké vyčleňování počítačů nedej Bože na 24/7 v zátěži, to už bude horší. Taky bych se bál že si hned řeknou "jó to je ten bitkójn, tak to jim platit nebudem" viz. nedávný příklad pana vyčůránka poslance za Piráty. Samozřejmě fyzikální/matematická gymnázia či VOŠ by se chytit mohly, tam budou mít na to odpovídající počítače či třeba i server a vedení co lépe rozumí problematice a myšlence DC. Ideální budou velké střední školy s mnoha stovkami či tisíci žáků a školy co dbají na svoji dobrou image prestižních vzdělávacích institucí, tam bych vyčlenění nějakého toho stroje aby si udělali čárku viděl celkem reálné. Veledůležité bude zejména naklonění si správce kabinetu IT, protože ten to bude mít ke své práci navíc. Když by se podařilo získat 1 PC na 24/7 na školu nebo instalaci klienta do vícero školních počítačů kde bude zatížení tak 10 - 20% z běhu CPU tak to bych považoval za velký úspěch, ale na soutěže to vzhledem k nespolehlivosti dodávání výsledků a mnoha obdobím prázdnin není zrovna použitelné. To by musel správce kabinetu být hodně nakloněný, ideálně být na fóru CNT pečený vařený. Pokud tu někdo takový je, tak se schválně ozvěte.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Další možné prezentace

#57 Příspěvek od forest »

Asi se shodneme na tom, že na školách by stačil jeden vzorový stroj, který by žáci měli na očích a získávali díky němu informace o DC. Když by tam byl non-stop zapojený grafický výstup (třeba Einstein) a seismický senzor, tak by to jistě upoutalo pozornost. Aktuální problém vidím v těch přednáškách. Ideální by bylo, kdyby se toho ujali sami studenti na školách, kteří DC počítají.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Další možné prezentace

#58 Příspěvek od forest »

Asi se shodneme na tom, že na školách by stačil jeden vzorový stroj, který by žáci měli na očích a získávali díky němu informace o DC. Když by tam byl non-stop zapojený grafický výstup (třeba Einstein) a seismický senzor, tak by to jistě upoutalo pozornost. Aktuální problém vidím v těch přednáškách. Ideální by bylo, kdyby se toho ujali sami studenti na školách, kteří DC počítají.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Další možné prezentace

#59 Příspěvek od Czech Human »

Já bych možná ještě přemýšlel nad určitým sponzoringem, na to budou všechny školy slyšet. Zamyslet se a udělat levnou sestavu na které ale DC ještě pěkně pojede a případně ji škole věnovat či zapůjčit s tím že elektřinu si tedy budou platit sami a pojede na tom DC, ale že by to mohli využít i pro výuku. Poskytnout jim čistě jen bednu, stálo by to kolem 15 000 Kč za už solidně výkonný stroj a určitě by se to rozkřiklo. Osobně bych ušetřil na OS a všude dával Linux aby si studentíci mohli osahat i něco jiného a v této cenové kategorii by to umožnilo přidat tam i slušné GPU :smt045 Další možností by bylo udávat takto později již méně efektivní stroje co je přece jen ještě škoda je vyhodit, hlavně když ve školství se používají popelnice často ještě z počítačového pravěku. Vzhledem k tomu, kolik se nainvestovalo do týmových strojů v posledním půl roce tak by takové na začátek 3 kousky do vybraných škol udělaly DC a CNT větší reklamu než reklamní akce s mávátky, protože by školy samy se mohly o ty další už aktivně přetahovat a velice levně by se myšlenka DC rozšiřovala - ono dostat něco "zadarmo" je lákavé.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Další možné prezentace

#60 Příspěvek od forest »

V tomto ohledu byla skvělá akce pro školy ,,meziškolní soutěž v DC,,. Tu bychom určitě chtěli zopakovat, ale je pro to potřeba zamakat na webu, i na to mít v průběhu soutěže dostatek času. Tento rok to neklapne, ale příští už by to mohlo vypadat lépe.

Splňovalo by to v podstatě všechny uvedené dobré myšlenky + něco navíc. Tedy školy by měly určitý důvod stroje zapojovat, děti by měly důvod se v tom trochu více šťourat a dostali by i něco zdarma. Tedy nějakou odměnu za prvních několik míst.

Aby se to podařilo do toho příštího roku spustit, potřebovali bychom ale nějaké ty pomocníky. Myslel jsem si, že třeba alespoň s tím úklidem fóra nám někteří pomohou (což nepotřebuje žádnou velkou odbornost), ale kromě několika okamžitých příspěvků to nějak usnulo. Vím, že hodně věcí stojí i na adminech, že nestíhají na webu i fóru vše dělat hned (a některé věci trvají i měsíce), ale bez pomoci to lepší určitě nebude.

Odpovědět

Zpět na „Propagace našeho týmu a distribuovaných výpočtů“