Týmový PC - Cimrman

Diskuse o týmových počítačích
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Cimrman

#1581 Příspěvek od forest »

Ještě je jedna velice krizová možnost. Stáhnout k vám i PC-IQE a pustit to se třemi grafikami na jeho zdroj, který je naprosto stejný. Asi jedině to by zcela vyloučilo vliv zdroje na problémy. Ale jen tak pro jistotu bych testnul ještě vyměnit paměti. Přecejen byla ta jedna ze tří co byly ve stroji původně vadná, tak možná v tom nebyla sama a je načnutá i další. To bych asi zkusil prvotně, aby jsme i tento komponent zcela vyloučili.

Pak už zbyde jen ta deska.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Cimrman

#1582 Příspěvek od vkliber »

Dík za info, budu v testech pokračovat.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Cimrman

#1583 Příspěvek od forest »

Jen ještě dotaz k tomu schématu zdroje. Kolik má tedy celkem těch 12V napájecích větví pro PCI-E? Pokud má tři, bylo by pro něj určitě nejméně zatěžující pověsit na každou větev jen jednu grafiku.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Cimrman

#1584 Příspěvek od vkliber »

forest píše:Jen ještě dotaz k tomu schématu zdroje. Kolik má tedy celkem těch 12V napájecích větví pro PCI-E? Pokud má tři, bylo by pro něj určitě nejméně zatěžující pověsit na každou větev jen jednu grafiku.
Jedná se o Enermax REVOLUTION85+ ERV1250EGT
Obrázek
Ten jeden konektor ve větvi 12V5 jste identifikovali jako problémový už v sobotu s Davidem. Já jsem následně zjistil, že i ten druhý je podezřelý, z toho jsem usoudil, že celá větev 12V5 jde do kytek.
Zapojil jsem Device0 do 12V3 (nativní kabel), Device1 do 12V4 a Device2 do 12V6 (kde je ještě zapojen disk a větráky přes čokoládku).


Další posun.
Podařilo se mi cíleně vyvolat modrou smrt, odchytit text (David mi to natočil na mobil) a lokalizovat coredump.
Padá to zcela spolehlivě na chybu 0x000000EA (0xFFFFFA8005DDDB50, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). Ty adresy v těch závorkách nejsou až tak důležité, ale pokud si dáte do google vyhledat chybu 0x000000EA tak budete mít jasno.
A záznam z coredump
Core Dump píše:Version=1
EventType=LiveKernelEvent
EventTime=130886158420960660
ReportType=4
Consent=1
ReportIdentifier=b8db9897-6c37-11e5-be41-00261859dea6
Response.type=4
DynamicSig[1].Name=Verze operačního systému
DynamicSig[1].Value=6.1.7601.2.1.0.768.3
DynamicSig[2].Name=ID národního prostředí
DynamicSig[2].Value=1029
Sec[0].Key=BCCode
Sec[0].Value=117
Sec[1].Key=BCP1
Sec[1].Value=FFFFFA8004B90010
Sec[2].Key=BCP2
Sec[2].Value=FFFFF88004287CAC
Sec[3].Key=BCP3
Sec[3].Value=0000000000000000
Sec[4].Key=BCP4
Sec[4].Value=0000000000000000
Sec[5].Key=OS Version
Sec[5].Value=6_1_7601
Sec[6].Key=Service Pack
Sec[6].Value=1_0
Sec[7].Key=Product
Sec[7].Value=768_1
File[0].CabName=WD-20151006-1635.dmp
File[0].Path=WD-20151006-1635.dmp
File[0].Flags=65538
File[0].Type=2
File[0].Original.Path=C:\Windows\LiveKernelReports\WATCHDOG\WD-20151006-1635.dmp
File[1].CabName=sysdata.xml
File[1].Path=WER-26504-0.sysdata.xml
File[1].Flags=65538
File[1].Type=5
File[1].Original.Path=C:\Windows\Temp\WER-26504-0.sysdata.xml
File[2].CabName=WERInternalMetadata.xml
File[2].Path=WER9F89.tmp.WERInternalMetadata.xml
File[2].Flags=65538
File[2].Type=5
File[2].Original.Path=C:\Windows\Temp\WER9F89.tmp.WERInternalMetadata.xml
FriendlyEventName=Chyba hardwaru videa
ConsentKey=LiveKernelEvent
AppName=Windows
AppPath=C:\Windows\System32\WerFault.exe
ReportDescription=Problém s grafickým adaptérem způsobil, že systém Windows přestal správně fungovat.
Ještě budu testovat, ale zřejmě se odporoučel Device0 ... to je ta nejnovější HD7970 (které za chvíli končí záruka ... Dušane zjisti to), ale je možné, že se jedná o kombinaci s problémem ve zdroji. Vyzkouším ještě pár kombinací a pak ji strčím do jiného PC.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Cimrman

#1585 Příspěvek od vkliber »

Další report :

Ta nejnovější grafika (Device0 ... úplně vlevo u bočnice) je fakt nějak nakřáplá. Bez ohledu na napájecí větvi. Při zapojení monitoru do této grafiky a puštění PC se mi 1x stalo, že nebyl vidět obraz při bootu a naskočil až se spustily Windowsy, a 1x se mi stalo, že při spuštění bylo rozsypané úvodní logo (posunuté pixely a horizontální zelené šmouhy přes monitor). Nezkoušel jsem prohodit grafiky do jiného slotu (není je Device0 a 2 v PCI_E16 a Device1 v PCI_E8).

Podařilo se mi rozběhnout Cimrmana tak, že na Device0 jela Milka (1 WU, průměrné zatížení GPU asi 40%) a na Device1+2 jel Collatz (2x2 WUs, zatížení GPU se blíží 100%) a bylo to asi 30 minut naprosto stabilní. Toto ale není řešení, v momentě kdy jsem na Device0 poslal Collatz, tak to šlo do kytek.

Dnes s tím končím (možná to pustím v noci na noční proud), úkol na další dny bude prokazatelně otestovat tu problémovou grafiku v úplně jiném PC a pokud se i tam projeví sebemenší problém, tak půjde na reklamaci.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Cimrman

#1586 Příspěvek od forest »

Vyzkoušel bych ještě tu grafiku ve vedlejším slotu (budou sice nalepené dvě karty na sobě, ale pro krátkodobý provoz by to mělo být jedno a pak ještě karty prohodit, zda bude problém u stejné karty, nebo jen ve stejném slotu. Může být jen problém s tím jedním slotem na desce, možná je jen nedostatečně napájený a kartu to prostě už neutáhne.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Týmový PC - Cimrman

#1587 Příspěvek od nenym »

Na zkoumání modré smrti doporučuji Blue screen wiev, ke stažení třeba zde. Dump file najde sám, neinstaluje se, pouze spouští.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Cimrman

#1588 Příspěvek od forest »

Se zárukami karet se to má takto:
MSI xxxx522 má záruku do 31.10.2015
MSI xxxx811 má záruku do 19.02.2016
Sapphire má záruku do 14.08.2017

Tedy máme ještě čas u všech karet na důkladné otestování. Zdroj, deska, paměti a CPU už v záruce hodně dlouho nejsou. Jsou to díly 5 let staré, původní díly z PC-IQE.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Cimrman

#1589 Příspěvek od vkliber »

Včera v noci jel Cimrman asi 6 hod. bez jakéhokoliv problému. Pak jsem s ním nic nedělal a teď 3x po sobě po zapnutí a neběhnutí výpočtů modrá smrt. Prdím na to, jdu spát.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Cimrman

#1590 Příspěvek od forest »

Chtělo by to vědět, co jsi už zkoušel:
- provoz s jinými pamětmi
- odsun device 0 o ten jeden slot od bočnice (tedy nalepit ji na tu vedlejší kartu) a otestovat, zda se opět vyskytují výše uvedené problémy. Tedy výpadky při nájezdu, rozhození obrazu, atd.
- přeskládání karet a zjistit, zda bude v jiném pořadí dělat opět jen device 0 obdobné problémy. Tedy výpadky při nájezdu, rozhození obrazu, atd. Nebo zda se bude problém dále vyskytovat jen na té 7970 o Sapphiru.
- test se zdrojem z PC-IQE

Pokud se v některé variantě bude zdát PC stabilní, testnout běh všech karet a hlavně vypínání a zapínání. Evidentně se problém vyskytuje při spouštění stroje. Pokud už najede v pořádku, pak klidně jede několik hodin na plný výkon bez potíží. Tedy zapínal bych ho z počátku jen třeba na 15 minut a to několikrát, pokud se nebudou vyskytovat poíže.

Vím, že je to spousta práce a nejde to udělat za chvíli. Zároveň probíhá PG turnaj, což také omezuje možnosti, ale je třeba postupně vylučovat možnosti testování a zužovat smyčku pro jednoznačnou identifikaci problémového dílu.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Cimrman

#1591 Příspěvek od vkliber »

Definitivní resumé : Karta půjde na reklamaci.

Navrhuji Cimrmana převést do serverovny v aktuálním stavu ... tedy se 2 GPU. Tu třetí (ta první od bočnice ... Device0) bych poslal na reklamaci.

Stručně co jsem provedl :
V první řadě jsem zcela zrušil ten šílený (s prominutím zbastlený) plech co držel grafiky, který byl úplně na nic, a grafiky napevno přišrouboval k case. Docela se divím, že přežily cestu z Brna do Ostravy 45cc . Pak jsem se asi půl hodiny snažil odstranit tu lepicí pásku z konektoru CrossFireX, kterou byl přelepen. Respektive né tu pásku, ale to lepidlo co tam zbylo, i s alkoholem jsem měl problém.

Ta grafika je vadná (teda né úplně, ale je k nepoužití), vyzkoušel jsem dnes veškeré kombinace přímo v Cimrmanovi a taky ve svém PC, kam jsem postupně zapojoval jednotlivé GPU.

Posílám pár obrázků :
DSC_0102.png
DSC_0102.png (1.8 MiB) Zobrazeno 13541 x
Jak jsem uchytil karty ke case ... ze starých záslepek jsem udělal připojení.
DSC_0106.png
DSC_0106.png (1.71 MiB) Zobrazeno 13541 x
Jak to vypadalo ve finále se všemi 3 kartami.
DSC_0107.png
DSC_0107.png (1.82 MiB) Zobrazeno 13541 x
Celkový pohled do Cimrmana (ještě se všemi 3 kartami).
DSC_0109.png
DSC_0109.png (876.88 KiB) Zobrazeno 13541 x
A jak dopadla ta jedna karta u mě v PC. Při zatížení vyhledalo PC okamžitě modrou smrt.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Cimrman

#1592 Příspěvek od forest »

Takovéto elegantní řešení nikoho za ta léta nenapadlo 33iii Dosud jsme to vždy řešili obdobným plechem, pokud tedy nebyly přidrátované, jak kdysi udělal Horvi. To bylo asi to nejhorší řešení.

Gratuluji k nalezení viníka. Večer ti mailem pošlu doklady k reklamaci té karty, předpokládám, že je to ta od Sapphiru.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Cimrman

#1593 Příspěvek od vkliber »

forest píše:...
Večer ti mailem pošlu doklady k reklamaci té karty, předpokládám, že je to ta od Sapphiru.
Jo, je to ta červená Sapphir.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Cimrman

#1594 Příspěvek od vkliber »

Tak AMD HD7970 Sapphire už je na reklamaci. Foreste, potěšil jsi mě že je to u Alzy a ne u CZC 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Cimrman

#1595 Příspěvek od forest »

Já byl s reklamacemi u CZC zatím vždy spokojen. Hlavně aby to dobře dopadlo. Zatím nám za 7970-ky vždy vrátili peníze, jenže tenhle kousek s referenčním chlazením, už byl v létě poslední v republice a nyní by jsme v takovém případě museli vzít nějaký kousek s klasickým trojvrtulovým, což by asi mělo trochu negativní vliv i na ostatní karty v RACKu. Určitě ale lepší řešení, než tam dávat jednu kartu z úplně jiné modelové řady.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Cimrman

#1596 Příspěvek od vkliber »

Reklamace úspěšně vyřízená, peníze zpátky na ruku. O dalším plánu pohovoří Forest 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Cimrman

#1597 Příspěvek od forest »

Plán je následovný. Jelikož grafiky 7970 již na trhu nejsou, musíme vybrat grafku s podobným výkonem z novější modelové řady. Nenašel jsem bohužel žádnou s referenčním chladičem, tedy nezbývá než vybrat se slušným třívrtulovým. To bude znamenat i důkladnější testování, při zprovozňování v RACKU. Nejsem si jistý, zda bude vhodnější pozice u bočnice RACKu (kde bude minimálně ten rozptyl tepla ovlivňovat sousední grafiky, ale zase bude mít nejméně čerstvého vzduchu pro provoz), nebo pozice hned vedle CPU (kde bude mít nejlepší podmínky pro chlazení, bude nejsnadnější cesta vyfouknout teplo větráky v RACKu ven, ale zase to teplo bude rozrážet do okolí sousední grafiky). Další z věcí je nastavení chladící křivky v programu MSI Afterburner. Vůbec netuším, jak si s tím ten program poradí, když nebudou grafiky stejné, tuhle zkušenost nemám. Nezbývá ale, než jít touto cestou, pokud nechceme Cimrmana provozovat jen se dvěma grafikama. V nejhorším případě by se ten program nepoužíval a nechali by jsme grafiky jet v továrním nastavení. Dle vlastní zkušenosti, ale jedou na továrním nastavení karty většinou na zbytečně vysokých teplotách, kvůli větší tichosti chodu.

Výběr grafiky máme jasně omezen. Jednak financemi z reklamace minulé grafiky (necelých 8300,-Kč) a dále jejím výkonem, tedy aby byla minimálně stejně výkonná, jako její předchůdkyně. Dále aby to byla slušná značka, s kvalitním chlazením. Z toho všeho mně vyšla tato R9 390-ka http://www.czc.cz/sapphire-nitro-r9-390 ... 60/produkt
O víkendu bude snad jasno, jakou vybereme tu desku pro prvního Skalyka, tak tu grafiku přihodím k té objednávce a pokusím se i na ni získat nějakou tu korunu slevu. Následně si ji v Ostravě vkliber vyzvedne na pobočce a budeme mu všichni na dálku držet palce, aby se mu při testování dařilo.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Týmový PC - Cimrman

#1598 Příspěvek od vkliber »

Zprovoznit to nebude problém, najít vhodnou pozici pro novou kartu bude otázka testování, i kdybych tam měl udělat nějakou přepážku.
Komplikace je v tom, že karta je uzavřena v racku, ty 3 vrtulky tlačí vzduch dovnitř karty a přes žebra pasivu ho bokem vyfukují ven, ze spodní strany to fouká na základní desku (mezera asi 0.5-1cm) a na vrchní straně to bude foukat na víko racku (mezera asi 2cm) a veškerý tento horký vzduch musí vytlačit hlavní větráky ven ze skříně. Takže si s tím budu muset pohrát a vyzkoušet třeba i víko racku s dírou v místě výfuku. Naštěstí to je v klimatizované místnosti.
Mimochodem MSI Afterburner vůbec nepoužívám, takže to pro mne bude novinka 45hh .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Týmový PC - Cimrman

#1599 Příspěvek od forest »

V případě potřeby, lze ty větráky v RACKu přepojit na 12V, místo aktuálních 5V, jen to bude vykoupenou zvýšeným hlukem. Mělo by to být na to připraveno, těmi čokoládami.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Týmový PC - Cimrman

#1600 Příspěvek od Dadu from Silesia »


Odpovědět

Zpět na „Týmové počítače“