BAM - BOINC Account Manager

Fórum týkající se Boinc Managera, Boinc Studia, BOINC View atd..
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

BAM - BOINC Account Manager

#1 Příspěvek od forest »

Pro všechny kdo by chtěli na dálku velice snadno a z jakéhokoliv počítače připojeného na internet ovládat svůj BOINC Manager a jeho nastavení jsem připravil návod pro systém BAM.

Doufám že tento systém spoustě lidem pomůže s jejich správou BOINC a že pomůže i v rozšíření BOINC na vícero počítačů v naší republice.

ondy
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 168
Registrován: pon 27 lis, 2006 09:00

#2 Příspěvek od ondy »

Zdravim,
po zhlednuti tohoto navodu jsem se rozhodl kouknout na BAM, co je tam noveho (jsem jeho uzivatelem od jeho pocatku) a pribyla tam zasadni funkcionalita - pozastaveni vypoctu na danem PC a Opozdene odpojeni od projektu, coz jak predpokladam je, ze PC dopocita praci a pak se od projektu odpoji. Kazdopadne moznost pozastaveni prace na jednotlivych PC je uzasny krok kupredu - hlavne pro PC, ktere jsou schovany za NATem a nejde je spravovat pomoci BoincStudia ci podobnych...
Diky! :D

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#3 Příspěvek od forest »

Jsem rád že to alespoň někomu pomohlo. Kdybyste měli kdokoliv nějaké podněty na doplnění do návodu, tak je sem určitě napište.

ondy
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 168
Registrován: pon 27 lis, 2006 09:00

#4 Příspěvek od ondy »

Navod je super, koukal jsem do nej. Sice uz jsem to pouzival predtim, ale navod se mi fakt libi :lol:
Kazdopadne ta funkcionalita, kterou jsem tak vyzdvihoval funguje pouze s poslednim BOINC klientem 5.8.16 (mam na nem 1 PC pripojeny v sobotu, na ostatnich jsou ty pole sede), takze zas takova vyhra to neni :cry: Skoda

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#5 Příspěvek od forest »

Časem se určitě dostaneš k přeinstalování BM a pak to bude fungovat na jedničku. Mně také štve že DepSpid nemůžu díky BAM kde mám 5 PC hodit na všechny, ale mám tam všude BM 5.4.11 a s těma Spider nechce šlapat :?

ondy
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 168
Registrován: pon 27 lis, 2006 09:00

#6 Příspěvek od ondy »

Mno blby je, ze na nekterych tech strojich pouzivam BS verzi BM, takze ani preinstalovat nemuzu :cry: Ale zbytek preinstaluju a bude to :-) Uz se tesim - tuhle funkci jsem potreboval uz od zacatku (jedu na nekterych PC, ktere nejsou zaple porad a hlavne kdyz majitele odjedou na 14 dni na dovolenou, tak vzhledem k tomu, ze pocitam hlavne Rosettu, ktera ma deadline 10 dnu, tak to byla smula) :)

Uživatelský avatar
R2-D2
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 18
Registrován: sob 28 črc, 2007 11:21
Bydliště: Tatenice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od R2-D2 »

Skvělé !!! Ten návod je úžasný!!!
Zrovna jsem si vytvořil účet na BAM a je to jednoduché, srozumitelné a hlavně česky. Přesně něco takového jsem potřeboval. Bez žádné instalace.

Na tom se opravdu nedá nic zkazit! :D



Obrázek

-> Já vím, nic moc, ale přesto se mi nakonec povedlo ten obrázek sem dostat! :smt041 :smt003

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#8 Příspěvek od forest »

Jsem moc rád vždy když se dozvím že některý z návodů někomu pomohl. Člověk má tak nějak dobrý pocit že ty hodiny trávené nad články a jejich aktualizací nejsou zbytečné :wink:

Bohužel stále je mnoho lidí, kteří se raději ptají osobně a je nutné třeba i 10 mailů k tomu aby daný tazatel problematice porozuměl a jakmile se zapojí do výpočtů, tak mám zkušenost že i postupně chodí na web a pročítá si články aby načerpal podrobnější informace.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#9 Příspěvek od forest »

BAM zítra automaticky všem přehodí URL u Enigma na novou adresu.
Snad by to mělo vše proběhnout v pořádku.

baid
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 17 led, 2008 23:25
Bydliště: Praha, 40 let
Kontaktovat uživatele:

PROBLEM

#10 Příspěvek od baid »

Tak jsem si taky nastavil BAM podle toho skveleho navodu, rozchodil jsem to i na Linuxovych strojich. Vsechno funguje, statistiky se pocitaji, pocitace komunikuji (nastavil jsem si periodu 1 hodinu), ale nefunguje vzdalena konfigurace. At nastavim cokoli, klienti to ignoruji, i kdyz s BAM serverem komunikuji. Zarazi me, ze windowsovske i linuxove verze pri komunikaci v logu hlasi "Already attached under another account" a tim zaznam v logu konci. A za hodinu znovu. Co jsem udelal spatne?

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: BAM - BOINC Account Manager

#11 Příspěvek od forest »

Vítej na našem fóru. V prvé řede jsem moc rád že ti návod pomohl, ale s podobnou chybou jsem se nikdy nestkal :smt017
Napadá mě jestli jsi klienta napřed nepřipojil k nějakému projektu a až poté k BAM, či jestli jsi manuálně neupravoval nějaké nastavení přímo v BOINC Managerovi a to stejné nastavení pak nechtěl měnit pomocí BAM. Nastavení v BOINC Managerovi má totiž přednost před vším jiným.
Fakt mě nic víc nyní nenapadá.

baid
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 17 led, 2008 23:25
Bydliště: Praha, 40 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BAM - BOINC Account Manager

#12 Příspěvek od baid »

forest píše:Vítej na našem fóru. V prvé řede jsem moc rád že ti návod pomohl, ale s podobnou chybou jsem se nikdy nestkal :smt017
Nevadí, v každém případě moc děkuji, tvoje odpověď byla natolik inspirující, že jsem problém hned vyřešil. Takže pokud by někdo měl stejný problém, tady je řešení:
forest píše:Napadá mě jestli jsi klienta napřed nepřipojil k nějakému projektu a až poté k BAM,
Samozřejmě ano. Je potřeba se od projektu odpojit a znovu připojit. Hláška 'Already attached under another account' se přestane objevovat. Odpojení je možné provést i přes BAM, připojení k projektu je _nutné_ provést přes BAM, jinak to nefunguje. Pro urychlení lze samozřejmě použít volbu Nástroje -> Synchronizovat, změny pak proběhnou okamžitě. Je dobré předtím smazat stažené jednotky, aby se nečekalo na expiraci a mohl je hned dostat někdo jiný, jinak bude druhý počítající partner čekat i několik týdnů či dokonce měsíců, než se mu připíše kredit.
forest píše:či jestli jsi manuálně neupravoval nějaké nastavení přímo v BOINC Managerovi a to stejné nastavení pak nechtěl měnit pomocí BAM. Nastavení v BOINC Managerovi má totiž přednost před vším jiným.
Lokální konfigurace nepoužívám, v každém případě je lze pohodlně smazat volbou Nastavení -> Předvolby -> Smazat. Klient načítá a používá konfigurace v prioritním pořadí Lokální / BAM / BOINC. Nicméně (a tady byl můj problém) pokud si uživatel vytvoří v BAM nějaký preferenční profil, tak i když je tam jediný a označený jako defaultní, ještě to neznamená, že je automaticky použitý pro jednotlivé počítače a to dokonce i přes to, že ve výpisu informací o počítači se v položce Venue tento profil vypisuje jako nastavený! :cry: Je potřeba vytvořit profil, uložit ho do projektů a pak u nastavení jednotlivých počítačů (pokud nemají individuální preference) zkontrolovat, že je tento profil zobrazen v položce Venue a _ULOŽIT_ nastavení. Právě to, že se ve výpisu nastavení profil zobrazuje jako nastavený, je velice matoucí, protože ve skutečnosti bez nového uložení nastavení použitý není a klient stále používá nastavení Home/School/Work z BOINC webu. Tohle prostě někdo nedomyslel a mělo by se to opravit.

S pozdravem
David Baierle

baid
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 17 led, 2008 23:25
Bydliště: Praha, 40 let
Kontaktovat uživatele:

BAM - BOINC Account Manager pro Linux

#13 Příspěvek od baid »

forest píše:Pro všechny kdo by chtěli na dálku velice snadno a z jakéhokoliv počítače připojeného na internet ovládat svůj BOINC Manager a jeho nastavení jsem připravil návod pro systém BAM.
Návod je skvělý, bohužel celý postup platí jen pro klienty pod Windows. Pokud má někdo zájem používat BAM i u linuxového klienta, tady je postup:

- vytvoří se účet na BAM serveru, tak jak je popsáno ve Forestově návodu
- u starších verzí linuxových klientů se použije příkaz

Kód: Vybrat vše

 ./boinc_cmd --acct_mgr_rpc bam.boincstats.com jmeno heslo 
- novější verze klientů parametr --acct_mgr_rpc neznají (chyba 'unrecognized command'), ačkoli ho stále ještě vypisují v nápovědě. Ve skutečnosti je potřeba použít

Kód: Vybrat vše

./boinc_cmd --join_acct_mgr bam.boincstats.com jmeno heslo
Toť vše. Možná by stálo za to to doplnit do toho návodu.

baid
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 17 led, 2008 23:25
Bydliště: Praha, 40 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BAM - BOINC Account Manager

#14 Příspěvek od baid »

Není mi ještě jasná jedna věc: počítač, který jsem přesunul pod BAM, se již neobjevuje ve statistikach SETI (http://setiathome.berkeley.edu/hosts_user.php). To přijdu o dosavadní výsledky nebo lze nějak zajistit návaznost? Má na to vliv pod jakým uživatelským jménem založim účet v BAM?

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: BAM - BOINC Account Manager

#15 Příspěvek od forest »

Ten PC asi dostal nové číslo.

baid
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 17 led, 2008 23:25
Bydliště: Praha, 40 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BAM - BOINC Account Manager

#16 Příspěvek od baid »

forest píše:Ten PC asi dostal nové číslo.
To asi určitě, ale to by se tam objevil 2x a měl bych možnost je sloučit dohromady. takže mám dojem, že teď počítá pod jiným účtem, než předtím. Potřebuji BAM nějak donutit, aby počítače pod ním pracovaly pod původním jménem, nebo aby alespoň došlo k převodu starého účtu na nový nebo opačně. Jak na to?

Jestli se mi tohle nepodaří nějak vyřešit, tak BAM nechci, nemám chuť začínat znovu od nuly.

Existuje vůbec k BAM nějaká oficiální dokumentace? Nikde jsem nic nenašel a nebýt tvého návodu, tak vůbec netuším, jak BAM použít.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BAM - BOINC Account Manager

#17 Příspěvek od vkliber »

baid píše:Jestli se mi tohle nepodaří nějak vyřešit, tak BAM nechci, nemám chuť začínat znovu od nuly.
Neboj, o kredity určitě nepřijdeš, spíše se domnívám, že ten problém je jen dočasný a po aktualizaci statistik se vyřeší.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

baid
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 17 led, 2008 23:25
Bydliště: Praha, 40 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BAM - BOINC Account Manager

#18 Příspěvek od baid »

vkliber píše:
baid píše:Jestli se mi tohle nepodaří nějak vyřešit, tak BAM nechci, nemám chuť začínat znovu od nuly.
Neboj, o kredity určitě nepřijdeš, spíše se domnívám, že ten problém je jen dočasný a po aktualizaci statistik se vyřeší.
Velice se omlouvám, byla to moje chyba. Při přidávání projektu jsem omylem vybral vytvoření účtu namísto nalezení starého. Už jsem to opravil a teď to funguje dobře.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: BAM - BOINC Account Manager

#19 Příspěvek od forest »

To jsem rád že se to podařilo vyřešit. Osobně BAM používám na několik PC a myslím že je to to nejlepší pro amatérkou vzdálenou správu svých BOINC klientů.
Proto jsem i vytvořil ten podrobný návod a stručný je i na stránkách BOINCStats.

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

#20 Příspěvek od Prazdroj »

Návod dobrý, ale mám problém, že i když počítač přidám a nastavím mu pak přes BAM nějaké parametry, neprojeví se to ani po několika hodinách. Musím si sednout k tomu počítači a dát Synchronizovat s Boincstats BAM!, pak se změny projeví. Musí se snad někde nastavit, jak často má počítač s BAM komunikovat? Hledal jsem něco takového, ale jsem to nenašel.

Odpovědět

Zpět na „BOINC a jeho obslužné programy“