Propagační články o BOINC a projektech

Diskuse týkající se týmových reklamních předmětů, článků a dalších důležitých věcí okolo propagace naší činnosti.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
IQE
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 228
Registrován: pát 03 lis, 2006 19:07
Bydliště: Vsetín

Re: Články o BOINC

#41 Příspěvek od IQE »

Sice pozdě, ale přece:


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád... ELBERT HUBBARD
Moje statistika

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Články o BOINC

#42 Příspěvek od Pepino65 »

IQE: Pozor, aby to někdo nebral jako patisk nebu lup. ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
merlin
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 457
Registrován: čtv 07 pro, 2006 08:34

Re: Články o BOINC

#43 Příspěvek od merlin »

Pepino65 píše:IQE: Pozor, aby to někdo nebral jako patisk nebu lup. ;)
Jo, agenti OSA tě vidí..... :mrgreen:
"Investujte Vaše kredity ve Space Family Bank - bohatě Vám je zúročíme, lenoši :D"

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3256
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Články o BOINC

#44 Příspěvek od Honza »

forest píše:Moc hezky zpracované, i když po obsahové stránce by se opět našlo několik much. Myslím si ale že tak obsáhlá prezentace ještě nikde nevyšla.
Jo, hezky zpracovane a dosti obsahle ve smyslu poctu stran.

No par much jiste - treba hned v uvodu: Folding neni projekt pod BOINCem, ale naopak konkurent BOINCu. (Plati tedy i pro srovnani Superpocitace vs. BOINC - kde BOINC uveden vubec neni).
Zarazeni Foldignu obecne je dobre v momente, kdy je zminena moznost pocitani na grafika a PS3 - to ocenuji.
Vydareny pocin.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články o BOINC

#45 Příspěvek od forest »

Se divím že ti Honzo nevadí že autor neodkazuje na zdroje. Hodně toho textu poznávám, jen si nemohu vzpomenout odkud to tak asi mohlo být čerpáno :smt017
Osobně mě to ale nevadí, jsem rád že vyšel taková článek a že bylo odkud čerpat.

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Články o BOINC

#46 Příspěvek od krahulik »

alespon ze link na cnt tam je :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Články o BOINC

#47 Příspěvek od Pepino65 »

krahulik píše:alespon ze link na cnt tam je :lol:
No a to je to co nás těší, ale i některé prudí. :wink:
Obrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3256
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Články o BOINC

#48 Příspěvek od Honza »

forest píše:Se divím že ti Honzo nevadí že autor neodkazuje na zdroje.
Proc myslis, ze mi to nevadi. Psal jsem to uz tolikrat, ze je to nedostatek, ze mi je trapne to stale znovu opakovat.
Kazdy akadamicky clanek ci jeho popularizace ma odkazovat na zdroje, ze kterych cerpa. Podle mne je to nezbytna soucast vedy.

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Články o BOINC

#49 Příspěvek od krahulik »

jj,bohuzel uvadet zdroje v "podobnych" clancich se v dnesni dobe jaksi nenosi :(

jelikoz akademici to maji vyresene, "novinar" by mel alepson dodrzovat eticky kodex:
* při reprodukci jakéhokoli textu musí být uveden jeho autor formou adekvátní k rozsahu přetištěného materiálu.
*plagiát se zásadně zakazuje.


ze clanek vznikl ve spolupraci ze Svetem, je hezke, ale nelze to povazovat za zdroj informaci.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články o BOINC

#50 Příspěvek od forest »

Byl vydán velice obsáhlý článek, který popisuje mimo jiné i podrobně vlasní obsluhu BOINC.
Pokud by některý z překladatelů měl odvahu ty základní věci z toho vybrat a udělt z toho článek na náš web, tak by mu myslím bylo vděčných několik set, možná i tisíc počtářů
http://boinc.berkeley.edu/cieslak.pdf

Případnému překladateli by jistě pomohl i tento článek, který některé věci doplňuje:
http://boinc.berkeley.edu/boinc_papers/ ... h_eval.pdf

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3256
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Články o BOINC

#51 Příspěvek od Honza »

Clanek jsem zbezne cetl. V podstate krome povinneho uvodu do tematu hodnoti slabiny platformy BOINC a navrhuje, jak z toho ven - pricemz se odvolava na jeden z osvedcenych konceptu. Clanku sice pusobi zdanim praktickeho textu, ale stejne mu chybi jista prakticnost, reps. prakticke zkusenosti s BOINCem /(rozumej servery, kodem BOINCu). Tak to na me pusobilo.

Putovani dat konceptem P2P uz tady davno bylo. Nebo se navrhoval kompromis, ze kdy byly lokalni P2P site, tj. jedna masina stahne soubory a ostatni ve skupine (v ramci workgroupy, domeny, firmy) se nejdrive dotazuji lokalnich a teprve pote zadaji soubory ze serveru.

Podle mne rozumna myslenka je distribuovat dotazy, pokud server nestiha. Typicky scheduler nestiha, tak preda dotaz jinemu scheduleru. Tech uvorni se da udelat vic, ale i dvouurovnove by to stacilo. Navic by to resilo problem, kdyz jeden scheduler zkolabuje.

Je tam toho vic, ale to je spise na diskusi...

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Články o BOINC

#52 Příspěvek od Pepino65 »

Je to možná už trochu mimo, ale v The Economist vyšel 7. prosince 2007 článek věnovaný několika projektům z BOINCu. Možná, že by stálo za to ho přeložit. Článek vznikl díky Francois Grayovi z CERNu, je zmiňován PrimeGrid, Folding@home, SETI atd. článek v The Economist
Obrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3256
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Články o BOINC

#53 Příspěvek od Honza »

Článek jsem si celý přečetl a nemyslím, že by to bylo mimo.
Je to vcelku zajímavý článek hlavně svým širším záběrem - snaží se pokrývat tématiku distribuovaných výpočtů v šíři, zaměřuje se jak na postavy z vědy a projekty, tak na úlohu počtářů či strojů.

Jako obyvkle si neodpustím kritiku - zase to začíná SETI (křesťanský rok 0 taky není začátek všeho) a ty 3 miliony počtárů bych chtěl vidět :roll:
"The good news is that SETI@home is still going strong, with over 3m contributors," - z 800 tisíc jich je aktivní 1/4 a stále se hledá, jak lidi udržet. Asi těmi contributors myslel ty, kteří někdy něco spočetli, ale to přeci neznamená, že by SETI sílil.

Oslovilo mě to šíří záběru a dobře psaným stylem - tím, že je to psané pro lidi, kteří nejsou primárně od počítačů.

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o BOINC

#54 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

Vcera pribudol na webe boinc.sk clanok o projekte Orbit@home. Je predovsetkym o jeho vedeckom pozadi a motivacii a zaujimavostiach s tym suvisiacich. Enjoy reading :-)

p.s.: pred piatimi minutami som sa na fore Space Family dozvedel, ze sa pracuje na clanku o tomto projekte aj v cechach - zeby prvy nedostatok uzavretnej pracovnej skupiny, kedze som napriem citaniu tohto fora o nicom nevedel?
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
Bubak
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 312
Registrován: pát 03 lis, 2006 16:38

Re: Články o BOINC

#55 Příspěvek od Bubak »

Duro Kotulic Bunta píše:Vcera pribudol na webe boinc.sk clanok o projekte Orbit@home. Je predovsetkym o jeho vedeckom pozadi a motivacii a zaujimavostiach s tym suvisiacich. Enjoy reading :-)

p.s.: pred piatimi minutami som sa na fore Space Family dozvedel, ze sa pracuje na clanku o tomto projekte aj v cechach - zeby prvy nedostatok uzavretnej pracovnej skupiny, kedze som napriem citaniu tohto fora o nicom nevedel?
Na me je to odpoledne moc dlouhe, takze si necham tvuj clanek k rani kave. :-D Pak tu udelam edit.
Ad SF clanek jsem zvedavej na porovnani. :-D
Private (old) + CCU stats. No team, best team. ;-)

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články o BOINC

#56 Příspěvek od forest »

Duro Kotulic Bunta píše:Vcera pribudol na webe boinc.sk clanok o projekte Orbit@home. Je predovsetkym o jeho vedeckom pozadi a motivacii a zaujimavostiach s tym suvisiacich. Enjoy reading :-)

p.s.: pred piatimi minutami som sa na fore Space Family dozvedel, ze sa pracuje na clanku o tomto projekte aj v cechach - zeby prvy nedostatok uzavretnej pracovnej skupiny, kedze som napriem citaniu tohto fora o nicom nevedel?
Ani tak nedostatek pracovní skupiny, jako spíše to, že jsi nikde nenapsal že podobný článek připravuješ. Na článku spolupracuje i Honza který je z vašeho týmu a ani on o tom jak usuzuji nevěděl. Já vaše fórum čtu a nikde ani čárka.

Je pravdou že jsme jak jsem se koukal veřejně neoznámili na čem pracujeme, jelikož ovšem projekt není spuštěn, ani jsem nečekal že takový článek před jeho spuštěním vyjde. Nemá totiž moc smyslu když se lidi nemohou do něj zapojit.
Ono když na vašem webu nevyšel žádný článek o projektu skoro 2 roky, tak se moc nedá čekat že by k podobnému střetu práce došlo 45cc

Nu pro příště se asi budeme muset navzájem informovat na čem pracujeme, tohle je docela mrháním času na obou stranách. pravdou ovšem zůstává že členové týmu boinc.sk se k mezitýmové pracovní skupině postavili dost razantně negativně :smt017

Náš článek je už téměř hotov, ale předpokládám vydání až při opravdovém spuštění projektu.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články o BOINC

#57 Příspěvek od forest »

Tak jsem si článek od Dura celý pročetl. Je velmi obsáhlý a obsahuje spoustu informací. Bohužel bych řekl že až moc. Přesněji příliš všeobecných informací které se dále a dále rozvíjejí a ve kterých se čtenář místy ztrácí a pár vět o samotném projektu pak působí jako nicotné.

Jinak je to velice užitečný text pro úvod do znalostí toho jak vznikla naše sluneční soustava, pro lidi kteří se začínají zabývat zkoumáním vesmíru.

Je to na každém autorovi jak své dílo pojme. Durův článek bych ohodnotil jedničkou co do kvality informací, ale průměrnou trojkou co do jejich zpracování jako článku o projektu.
Nerad bych aby to vyznělo špatně, ale tak to na mě po přečtení působí.

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o BOINC

#58 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

Dik za reakciu a nazor.
Na to, ze som nikde neohlasoval, ze pisem clanok, som mal jednoduchy a racionalny dovod - a sice nedostatok casu. Moja praca je taka, ze nikdy neviem par dni dopredu kolko budem mat volneho casu, a teda som velmi neflexibilny. Ak by som ohlasil ze pisem clanok a chcel by som ho potom pisat formou tymovej skupiny ako jeho autor, bolo by to velmi neefektivne - nikdy by som totiz nemohol zodpovedne povedat, ako rychlo kolko urobim. Druhym dovodom je, ze ked ako autor pisem clanok, je pre mna organickym celkom. Najskor napisem kostru s hlavnymi myslienkami, potom nabalujem informacie pri jednotlivych iteraciach, obohacujem ho dalsie info, ktore suvisi s temou. To sa potom tiez tazko pise s niekym inym.
Clanok som chcel napisat v slovencine, kedze posledne moje clanky boli skoro vsetky v cestine a treba udrziavat rovnovahu. O jazykovu ani stylisticku korekturu by som teda nikoho c Ciech nemohol poziadat.
Takze toto boli moje dovody, preco som neohlasoval ze pisem clanok. Az do predvcera som nevedel kedy a ci ho vlastne dokoncim.
Moja praca, volny cas a rodina mi teda neumoznuju fungovat v teame efektivne, preto som pred casom ponukol aktivnu pomoc iba ako recenzent - a to plati pre clanky ktore nepisem priamo ja aj nadalej. Korektura je totiz otazka pol hodiny az hodiny, co zvladam kedykolvek, pisanie clanku je vsak otazka desiatok hodin.

Na druhej strane, prekvapilo ma, ked som sa dnes na Space family fore docital, ze prave clanok o orbite uz prakticky dokoncili. Cakal som ze kazda nova aktivita sa ohlasi - ved niekto moze prispiet k clanku o vyvoji vemsmiru a niekto iny o slnecnej sustave.
Nie je to vycitka, to vobec nie, je to len konstatovanie, ze ked uz ste v skrytom fore tak aspon zaciatok aktivity je dobre ohlasit.
Keby somto vedel, tak by som sa urcite ozval ze nieco mam.

Co sa tyka komentaru k clanku samotnemu - ano, o projekte je tam malo. Zamerne. Ako som v uvode napisal, clanok bude o motivacii, uzitku a vedeckom pozadi. Jeho ucelom je nalakat citatela aby vedel PRECO a CO ma ratat. To je podla mna najdolezitejsia vec pri projetoch, teda aspon pre ludi pre ktorych boinc nie je zavod formuly 1 o kredity. Prinajmensom mna to zaujima ovela viac ako technicke detaily o narocnosti na RAM, HDD, traffic atd (tieto udaje su pre mna len podruzne, aj ked samozrejme dolezite). Pokial sa v cloveku nevzbudi zaujem o predmet samotneho vypoctu a vrusujuci background okolo toho, bude clanok neefektivny. Vsetky svoje clanky som doteraz takto koncipoval, v podstate ani v jednom nie je samotnemu projektu venovane viac ako jeden odstavec (v niektorych este menej).

Preto si zaroven ale nemyslim, zeby bolo mrhanie casu to, ze sa pisali dva clanky o jednom projekte. Ako som Merlinovi pisal, dve iniciativy vytvoria vacsiu mnozinu informacii ako iniciativa jedna, a presne mozno clanok od Space Family prinesie viac informacii o samotnom projekte. Koniec koncov, mnzostvo clankov sa pisalo na ceskom aj slovenskom webe nezavisle - o LHC, o Einstein projekte bola cela seria clankov na webe CNT aj na boinc.sk, a myslim ze to nikdy nebolo na skodu - clanky sa pekne doplnali. Pochybujem, ze v pripade orbitu to bude inak.
Netreba mat vsetko pod jednou strechou, vznikne monopol ktory nemusi byt vzdy prospesny.
Mimochodom - na boinc. sk nebol posledny clanok pred dvoma rokmi, ale nieco vyse pred mesiacom - od Marpesa, k CPDN.

Co sa tyka nacasovania clanku - myslim, ze su dva najvhodnejsie terminy - jeden je ked projekt konecne dostal zelenu a financie, a bude musiet plnit aj terminy (kedze dostat grant od NASA znamena aj splnit terminy ku ktorym sa v ziadosti o grant Pasquale zaviazal - inak by to bola pre neho akademicka blamaz). Takze teraz sa ludia o projekte dozvedia, zaujme ich, a onedlho dame na web uz iba annoucment ze projekt dava jednotky.
Druhou dobrou moznostou je dat ho na web ked uz tie jednotky bude davat. Myslim ze obe maju svoje vyhody aj nevyhody.

Este maly komentar k tvojej poznamke o tom, ze boinc.sk sa stavia k medzitymovej spolupraci razantne negativne - to je uplny omyl. Na fore boinc.sk sa tento napad stretol s pozitivnym ohlasom - avsak az ked ho prezentoval Merlin. Takze nezamienaj si reakciu na teba s reakciou na navrh spoluprace, ktory si navrhol. Bohuzial, tu sa stale prejavuje tvoja znizena schopnost chapat medziludske vztahy a komunikaciu, ktora je u leadera velmi potrebna (prepac za kritiku, pisem co si myslim), pretoze najskor si prisiel na forum s tym, ze si dal teamu facku (prvych desat az dvadsat prispevkov) - potom sa nemozes cudovat, ze tvoje prospesne navrhy su prehlusene, pretoze to prehlusenie si sposobil sam. Opakujes tuto chybu neustale uz roky. Pravdepodobne ta k tomu ciatocne inspirovala aj moja nespokojnost s vyvojm a pasivitou v teame (v suvislosti s ponukou prekladu subdomey einstein) ale jednoducho rozumny leader ktory ma zodpovednost za to, ako ludia jeho team vnimaju, nemoze nabehnut na cudzie forum a tvarit sa tam ako big boss ktory prisiel davat rady zkrachovancom. Pretoze tak tvoja aktivita bohuzial vyznela.
Takze boinc.sk je otvorena spolupraci, koniec koncov som najaktivnejsi pisatel clankov v boinc.sk a niekolko z nich mate na webe CNT a takisto niekolko vyslo v ceskych casopisoch a weboch. Kolko clankov od autorov CNT je na inych weboch? Z tohto pohladu je boinc.sk prikladom medzitymovej spoluprace v strednej europe.
Tento posledny odstavec nepisem s umyslom rozvijat nejaky flame alebo sklznut ku konfrontacii - len konstatujem realitu, prinajmensom z pohladu niekoho z boinc.sk. Chapem tvoje pocinanie, ale jednoducho zaroven vidim tie nedostatky, ktore z neho vyplyvaju. Jednoducho ked niekto nie je diplomat, tak si musi vypocut aj kritiku k jeho chovaniu, najma ked zjavne si interpretujes veci nespravne a vyvodzujes z toho nespravne zavery (tentoraz o neochote boinc.sk k medzitymovej spolupraci).

Suma sumarum, je dobre ze medzitymova skupina aktivne pracuje na dalsom clanku, je dobre sa to bude doplnat s boinc.sk clankom, a je dobre ze sa komunita hybe a napreduje, predovsetkym prichodom novych aktivnych ludi.

Na uplny zaver tohoto dost dlheho prispevku opkaujem svoje slova z SF fora - clanok o orbite je plne k dispozicii medzitymovej skupine - pouzite cokolvek chcete, ak teda by ste chceli este nejake upravy vo vasom clanku robit.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články o BOINC

#59 Příspěvek od forest »

Díky za obsáhlé vyjádření. Já jsem tak ani nepoukazoval na to malé množství textu o projektu samotném, ale na ten poměr. Náš článek je mnohem kratší a tak i když v něm není o moc více informací o projektu, tak to na mě při jeho čtení nepůsobí tak nicotně. Ale to je názor jen jednoho čitatele, ostatní mohou mít určitě jiný.
Duro Kotulic Bunta píše: Mimochodom - na boinc. sk nebol posledny clanok pred dvoma rokmi, ale nieco vyse pred mesiacom - od Marpesa, k CPDN.
Můžeš mně říct, který článek to je?
http://www.boinc.sk/?art=articles&uid=
Já v seznamu článků na vašem týmovém webu vidím jen poslední ze 7.5.06 a to ani tak není o představení projektu, ale o nové aplikaci Seti@Home.
Poslední skutečný článek přestavující nový projekt je ještě o rok starší, tedy téměř 3 roky a to tvá série článků u projektu Einstein.
Marpes vydává články pokud vím na svém vlastním webu, nikoli webu vašeho týmu.

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o BOINC

#60 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

forest píše:Já jsem tak ani nepoukazoval na to malé množství textu o projektu samotném, ale na ten poměr. Náš článek je mnohem kratší a tak i když v něm není o moc více informací o projektu, tak to na mě při jeho čtení nepůsobí tak nicotně. Ale to je názor jen jednoho čitatele, ostatní mohou mít určitě jiný.
To mas pravdu, je to sposobene tym, ze tema je velmi obsiahla a musel som aj tak informacie minimalizovat, lebo napisanie viacdielneho clanku by bolo uz prilis casovo narocne a v tejto faze projektu ani nie velmi uzitocne/potrebne.
Preto aj tie dlhe rozvite vety, ktorym by sa inak kvalitny casopisovy clanok pre siroku verejnost mal vyhybat.
Aj preto je fajn ze bude aj vas clanok - ak je strucny, vela ludom bude vyhovovat, dlhsi clanok si precitaju len ti, ktorych ta tema hlbsie zaujima.
forest píše: Můžeš mně říct, který článek to je?
Moj omyl - nie k CPDN, ale vseobecne k boinc.
http://www.boinc.sk/?showoart=planovac&uid=
Co vsak nic nemeni na tom, ze novy clanok sa tam objavil.
Je ale samozrejme pravdou, ze co sa tyka predstavovania novych clankov, tak boinc.sk sa nepretrha.
Sme volny team, kde ked ma niekto cas tak nieco spravi. Niekedy to pracu brzdi (najma ak si nieco vyzaduje technicku realizaciu), na druhej strane sa vsetci citime free, kedze nikto tam nic nediktuje.
Myslim, ze to dokonca velmi dobre vystihuje aj filozofiu boinc - zapojis sa ked chces, pocitas ked chces, odpojis sa kedykolvek chces. Ziadne terminy, ziadne zavazky, vsetko zalozene na dobrej voly a ochote sa zucastnit a nieco urobit.
Boinc.sk nema ambiciu stat sa centralou informujucou o vsetkom v boinc diani. Ja osobne som spokojny ak sa napise clanok o najzaujimavejsich projektoch, co v podstate na boinc.sk je realitou.
(sorry za off topic)

Koniec koncov, na informacie o vsetkych projektoch je tu CNT - v tomto je urcite vas prinos v centralnej europe... :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Odpovědět

Zpět na „Propagace našeho týmu a distribuovaných výpočtů“