možnosti provozování týmových strojů

Diskuse o týmových počítačích
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#81 Příspěvek od forest »

Neboj, zájem je, divil bych se kdyby nebyl :-)
Jen jsme ladili podrobnosti pro to rozdělení Bivojova výkonu na dvě poloviny. Nabídka výkonu je tedy opět vyčerpána. Prozatím je provoz celého stroje zajištěn na následující 4 měsíce. Podrobnosti sdělím odpoledne.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#82 Příspěvek od forest »

Přináším tedy podrobnosti o dalším provozu Bivoje. Minimálně do konce listopadu si tento stroj adoptovali Pestis (obě GPU) a Czech Human (oba CPU). Oba nevylučují využití stroje i pro delší období. Pokud nejpozději do konce listopadu projeví o prodloužení adopce zájem (třeba i pro celý stroj), tak mají přednostní právo. Po této lhůtě již bude možné, aby se k adopci přihlásil opět kdokoliv jiný.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: možnosti provozování týmových strojů

#83 Příspěvek od Czech Human »

Půlnoc odbila, tak už jsem začal. Asteroidy sice práci neposílají, ale náhradní projekt to jistí :-). Bude to souboj 64 vláken na 64 vláken AMD vs. Intel při spotřebě CPU a desky cca 240W ku 430W tak doufám že i poměr bodů bude odpovídat alespoň 1,75x ve prospěch Bivoje.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: možnosti provozování týmových strojů

#84 Příspěvek od Dzordzik »

Co tam započítat i RAM moduly a další věci, když už to chceš sčítat a porovnávat? Máš tendenci vyvovzovat nesprávné závěry.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: možnosti provozování týmových strojů

#85 Příspěvek od Czech Human »

Myslím že tendenci vyvozovat nesprávné závěry nemám, byvše vybaven wattmetrem a opakovanými meřeními spotřeby celé sestavy. Spíš kreativní TDP u Intelu tě přivádí k nesprávným závěrům s TDP u AMD. 45cc Já vycházím z hodnoty co mi řekl forest pro běh týmového stroje v CPU zátěži - 430W, tak případné chyby musíš reklamovat u něj. Moje sestava s Epyc mi v plné zátěži s 64 x AVX asteroidní jednotkou bez zatíženého ale stále přítomného GPU Polaris žere lehce pod 250W a je to celá sestava s diskem, deskou a RAM (pravda jen 128GB vs. 384GB ale 8 fyzických modulů ku snad 12), bez nich by mi to nefungovalo :-). CPU Epyc žere skutečně jen 180W. CPU s Polaris v plné zátěži (130W) papká cca 350W a s 1 x GeForce dalších dle zátěže až 250W tedy špičkových 600W.

Intel má ovšem rychlejší AVX jednotku přes vyšší spotřebu a tak by měl mít vyšší výkon aby za víc kWh bylo odpovídající množství bodů navíc oproti AMD. Tak jsem to myslel. A když body nebudou, je pak holt méně energeticky efektivní.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#86 Příspěvek od forest »

To poměření lepší efektivity výpočtů bude jistě zajímavé a moc se na něj těším. Odhadoval bych to na téměř rovnocené u toho WCG, ale u Asteroids by to mělo být na straně Bivoje. Jen jsem zvědav o kolik procent.
Nezapomeň na Asteroids na Bivojovi vynutit používání pouze AVX aplikace. Viděl jsem už několik případů, kdy nesmysleně na AVX stroje posílal SSE2 a SSE3 jednotky.

U WCG to porovnání nebude lehké. Jednotky jsou ohodnoceny kreditově dle benchmarku obou zapojených strojů a u každého podprojektu je to trochu jiné. Leda poměřit přímo časy výpočtů stejného druhu jednotek. To by se asi dalo brát jako reprezentativní zdroj dat.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: možnosti provozování týmových strojů

#87 Příspěvek od Czech Human »

Na srovnávání se dá využít pouze stejná aplikace to je jasné a dlouhodobý běh v řádu minimálně několika dnů a raději 1-2 týdnů aby se smazaly nepříznivé vlivy výpadků spojení, najetí zásoby jednotek apod. a zvýraznil se absolutní rozdíl ve výkonosti. Říkal jsem si dneska náhodou taky že avx aplikaci musím nastavit do configu nebo to nebude srovnatelné a bivoj by měl nevýhodu. Pokud bys foreste ten app_config pro avx na bivoje měl někde po ruce a chtěl, budu rád když bys ho tam nakopíroval, přeci jen dělat to místně je to jednodušší než vzdáleně a víc se v tom počítači vyznáš. Já pro asteroidy používám i nvidii i když počítá hlavně gpugrid ale nějaké ty jednotky za den taky schroupá, odhadoval jsem to na maximum 52-53 000 bodů denně když nepočítá nic jiného (jedna jednotka trvá něco přes 12 minut a kredit je vždy 480) ale gpugrid jednotka zabere kolem 6 hodin a obvykle 2 bokem za den vypadnou a přesné statistiky si nevedu.

WCG jsem nyní použil jako záložní projekt, tam je to opravdu těžké porovnávat když máš všechny projekty namixované a běží v různých poměrech. Až se to po pár dnech usadí, tak zkusím prohlédnout statistiky WCG, tam se už uvidí zda chodí víc jednotek než v minulosti, mají tam pěkné grafy denního krmení serveru daným počítačem. A až to přepnu na Asteroidy a tam se to taky po pár dnech usadí, tak jim vypnu nvidii a bude se moct poměřovat pindíky. Očekávám že ty xeony budou určitě rychlejší, mají lepší avx instrukce a vyšší pracovní frekvenci, co mě zajímá je právě ten poměr výkonu na watt, který se dá z toho určit. V dohledné době na to mít čas nebudu, když to půjde dobře viděl bych to někdy na září či přinejhorším říjen ale to porovnání hodlám provést, protože je to stejný počet jader na stejný počet jader.

Taky půjde o souboj mezi dvěma různými operačními systémy, tak úplná srovnatelnost tu stejně nebude to je třeba mít na paměti.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#88 Příspěvek od forest »

Asteroids jsem ti nastavil na pevnou AVX aplikaci. Na ty výsledky porovnání jsem zvědavý. Vypadá to, že to budeš porovnávat správně, tedy bude to mít vypovýdající hodnotu 33iii

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#89 Příspěvek od forest »

Tímto oznamuji, že Bivoje si rezervují současní adoptující členové o dalších 7 (Czech Human - CPU) a 12 (pestis - GPU) měsíců. Žádný stroj tedy aktuálně volný k adopci nebude ani od prosince.

Jsem moc rád, že jsou všechny stroje v plném provozu a jen s minimálními výpadky, když je náhodou třeba odstávka el. v místě provozovny. Jinak jedou všechny až podezřele bez problémů a s minimem servisních zásahů. Aktuální počasí jim ještě k tomu opravdu svědčí a člověk alespoň až do léta nebude muset řešit žádné vysoké provozní teploty 45hh Tímto bych chtěl všem adoptujícím členům poslat velký dík, bez nich bychom museli většinu týmového HW odstavit.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: možnosti provozování týmových strojů

#90 Příspěvek od Czech Human »

Nojo, 100 milionů v Asteroidech není žádná sranda, zapojit se mimo Bivoje musí i přestárlí a pažraví aby se to vůbec stihlo vzhledem k tomu že dodávky práce často váznou a každý týden máte 7 dnů nějaký turnaj... 45hh
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#91 Příspěvek od forest »

Psal mně JakuP, že by po dlouhých dvou letech chtěl ukončit adopci jednoho z našich Skylaků 6600. Přebíral si stroj do správy nový, ale aktuálně musí řešit jiné věci a byl by rád, kdyby se jej ujal někdo jiný.

Jako všechny týmové stroje, je i tento přistupný pro adoptujícího prostřednictvím Team Vieweru. Provozovat na něm můžete libovolně co chcete na své projektové účty, jen je podmínkou zapojení stroje během roku do Pentathlonu a do turnajových soutěžních kol na PrimeGridu.
Cena elektříny je již léta stále stejná, tedy 2,8314 Kč/kWh s DPH a všemi poplatky. Celkem měsíční platba za provoz činí 250,-Kč s DPH, tedy 3000,-Kč za celý rok. Na počítači lze využít jak samotný CPU, tak i docela výkonnou integrovanou Intel GPU. Máme tu i případ, kdy si do takto adoptovaného týmového stroje zájemce poslal na přidání do provozu grafiku a platí provoz i s tou grafikou za takto pro něj výrazně levnější cenu energií. I toto je možné, dle konkrétní dohody.

Platí standardní podmínky, kdo se přihlásí dříve, tan stroj do adopce obdrží. Jako vždy upozorňuji, že tato příležitost se nevyskytuje moc často, takže raději moc neváhejte. Volný by byl stroj od začátku března, případně dubna, pokud se během února nikdo nepřihlásí.Únor má JakuP již předplacený.

v.svantner
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 697
Registrován: sob 11 pro, 2010 16:51

Re: možnosti provozování týmových strojů

#92 Příspěvek od v.svantner »

Já se hlásím a připojil bych k tomu plonkovou 1080ti.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#93 Příspěvek od forest »

OK, díky, zbytek dohodneme po SZ.

fobius
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 120
Registrován: ned 22 zář, 2019 22:04
ID CNT statistics: 13826
Bydliště: Praha - Kamenice

Re: možnosti provozování týmových strojů

#94 Příspěvek od fobius »

Ahoj, rád bych se zeptal jestli fungují ještě nějaké týmové počítače například v Praze. Rád bych někam umístil svůj komp a nechal ho tam běžet a dotoval mu energii za rozumnou cenu.
Momentálně počítám pouze doma na při levném tarifu 8hod denně za 2,1 Kč za 1KWhodinu. Případně mě napadlo nějakou Pražskou buňku v tomto režimu vytvořit. Měl by někdo zájem? Jak to případně zkoordinovat.
Díky Fobius

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#95 Příspěvek od forest »

Vítej u nás :smt006
Zde najdeš fotky i s konfigurací týmových strojů: https://gallery.czechnationalteam.cz/
Momentálně máme dvě provozovny. V té jedné elektřinu neplatíme a tam hostují jen dva týmové stroje - PC-Cimrman a PC-IQE. Tím je kapacita vyčerpána.
Druhá je v sídle naší společnosti v Újezdu u Brna, kde provozuji zbytek týmových počítačů + několik svých. Zde možnost unístění dalších strojů teoreticky ještě je, ale záleží na celkové jejich spotřebě. Za provoz týmových strojů si účtuji již čtyři roky stále stejnou částku 2,8314 Kč/kWh s DPH a všemi dalšími poplatky. Cena pro nějaké externí stroje by byla o něco málo vyšší, ale přesně bych to musel s ohledem na tu spotřebu překalkulovat jak by se poměrově změnily odběry z FVE a ze sítě, i poměr levného a drahého odběru. Také se za ty čtyři roky o něco nákupníé ceny el. zvedli, ale jak říkám, bylo by to kolem těch 3Kč.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#96 Příspěvek od forest »

Přicházím s jedinečnou nabídkou. Czech Human mě psal, že svou adopci obou CPU na Bivojovi chce ukončit ke konci roku. Oba dva Intel Xeony Gold 6130 budou tedy od ledna 2020 k dispozici případnému zájemci o dlouhodobou adopci. Obě grafiky 2080Ti na tomto stroji provozuje Pestis. Takže je potřeba se na tom jednom stroji trochu dohodnout, pokud byste chtěli ten den počítat na CPU i GPU jeden projekt.

Podmínky jsou stále stejné, tedy 2,8314 Kč/kWh s DPH , což je měsíční spotřena 891--Kč/měsíc. Počítat můžete cokoliv na své účty. Výjimkou jsou turnaje podporované vedením, kde je povinnost stroj do turnaje zapojit. Ovšem body jdou logicky na účet ttoho, kdo si stroj aktuálně pronajímá. K těm CPU patří i 350GB RAM 45cc

Tato šance na extrémě výkonný a efektivní HW se jen tak znovu nenaskytne, tak moc se žádostí o provoz neváhejte :idea:

v.svantner
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 697
Registrován: sob 11 pro, 2010 16:51

Re: možnosti provozování týmových strojů

#97 Příspěvek od v.svantner »

Já bych do toho šel.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: možnosti provozování týmových strojů

#98 Příspěvek od forest »

OK, domluvíme se po SZ na podrobnostech.

Běhen svátků a ledna možná proběhne menší přestavba strojů s ohledem na efektivitu strojového parku. Jsme ale zatím ve fázi diskuse a schvalování. Bude to stát i nějaké finance, ale plán je takový, že nahradíme několik čtyřjáder od Intelu za méně strojů v podobě Threadripperů s mnohem větším počtem jader. Sníží se tak spotřeba v poměru k výkonu, potřeba dílů (desek, zdrojů, pamětí, disků, chladičů) a také režie s každým testováním a nastavováním při turnajích. Je možné, že díky těmto změnám bude na konci ledna nějaký týmový HW opět v nabídce k adopci. Tak tuto diskusi sledujte, kdo má o pronájem týmového HW touto cestou zájem.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: možnosti provozování týmových strojů

#99 Příspěvek od Honza »

v.svantner píše: sob 14 pro, 2019 23:25 Já bych do toho šel.
Viktore, a nemáš těch 2080Ti a podobných už dostatečný počet? 45hh

Jinak bych do toho také šel, ale nebyl jsem přes víkend u stroje, abych se přihlásil.

v.svantner
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 697
Registrován: sob 11 pro, 2010 16:51

Re: možnosti provozování týmových strojů

#100 Příspěvek od v.svantner »

Já si rezervoval pouze CPU.

Odpovědět

Zpět na „Týmové počítače“