Neaktivní projekty

Projekty a jejich seznam, přehled, detaily
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vinn
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 802
Registrován: ned 03 bře, 2013 22:13
rok narození: 12 zář 1975
ID CNT statistics: 14137
Bydliště: Praha

Neaktivní projekty

#1 Příspěvek od vinn »

Navrhuji tyto projekty prelozit do sekce "neaktivni" a pouzit na ne adekvatni filtr ve statistikách. Konkretne osobní statistiky a take vyrazeni z CNT BOINC ACTIVE CUP.
  • Van Der Waerden Numbers (123Numbers) - oficialne ukonceny projekt před cca 2 lety
  • ABC@home - 3 roky bez prace, nejede jim web, domena je vlastnena nekym jinym
  • ABC Lattices@Home - 6 let bez prace, nejede jim web
  • AlmereGrid Boinc Grid - 5 let bez prace, na webove stranky nikdo take 5 let nehrabl
  • AlmereGrid TestGrid - 5 let bez prace, na webove stranky nikdo take 5 let nehrabl
  • Beal@Home - 5 let bez prace, nejede jim web, domena je volna
  • Ciencia Em Sua Casa (CESC) - 6 let bez prace, nejede jim web
  • Climate@Home - 5 let bez prace, nejede jim web, domena je volna
  • Constellation - 4 roky bez prace, na jejich webu není nic o BOINC projektu
  • CONVECTOR - 4 roky bez prace, CVUT domenu zrusilo
  • Distributed Data Mining (dDM) - oficialne ukonceny projekt před cca rokem a pul
  • Distributed Rainbow Table Generator (DistrRTgen)- dlouholeta mrtvola, nejede jim web, nemaji nastavene DNS
  • Docking@Home- 5 let bez prace, na webove stranky nikdo take 5 let nehrabl
  • EDGeS@Home- 4 roky bez prace, WEB nejede, nemaji nastavene DNS
  • BOINC@Fiit- 4 roky bez prace, WEB nejede, nemaji nastavene DNS
  • FreeHAL@home- 6 let bez prace, domena je presmerovana na eshop s vazanymi květinami :-D
  • Hydrogen@Home- 7 let bez prace, WEB nejede, nemaji nastavene DNS
  • IBERCIVIS- 5 let bez prace, na webove stranky nikdo take 5 let nehrabl
  • iGEM@home - 5 let bez prace, na jejich webu není nic o BOINC projektu
  • The Lattice Project - 2 roky bez prace, WEB nejede, nemaji nastavene DNS
  • Leiden Classical - 2 roky bez prace, WEB nejede, nemaji nastavene DNS
  • Low-energy BOINC - 5 let bez prace, WEB nejede, nemaji nastavene DNS
  • Magnetism@home - 6 let bez prace, WEB je po stejnou dobu "docasne" paused
  • malariacontrol.net - 3 roky bez prace, podezrely WEB - nic o BOINC projektu
  • Mopac@home - 4 roky bez prace, WEB nejede
  • OProject@Home - 5 let bez prace, podezrely WEB - nic o BOINC projektu
  • OPTIMA@HOME - 6 let bez prace, na webove stranky nikdo 3 roky nehrab
  • orbit@home - 6 let bez prace, WEB nejede
  • physics@home - 5 let bez prace,WEB nejede
  • Pirates@Home - 4 roky bez prace
  • Plagiarism@Home - 5 let bez prace, WEB nejede
  • POEM@HOME - oficialne ukonceny projekt před cca 3 lety
  • theSkyNet POGS - oficialne ukonceny projekt před cca rokem
  • La Red de Atrapa Sismos (QCN (Mexico))- 5 let bez prace, WEB nejede
  • QMC@HOME - 5 let bez práce, na webove stranky nikdo take 5 let nehrabl
  • Renderfarm.fi - 5 let bez prace, WEB nejede
  • Rioja Science - 5 let bez prace, WEB nejede
  • SAT@home - 3 roky bez prace, na webove stranky nikdo take 3 roky nehrabl
  • SimOne@home - 5 let bez prace, WEB nejede
  • SLinCA@Home - 6 let bez prace, WEB nejede
  • SIMAP - oficialne ukonceny projekt před 5 lety
  • Stop@home - 2 roky bez prace, WEB nejede
  • sudoku@vtaiwan - oficialne ukonceny projekt před 6 lety
  • SZTAKI Desktop Grid - oficialne ukonceny projekt minuly rok
  • uFluids - 7 let bez prace, WEB nejede
  • Volpex@UH - 5 let bez prace, WEB je presmerovany na nic o BOINC projektu
Je to 46 projektu! Alespon se nam trochu zkrati seznam ve statistikach 45hh
Zaroven to pomuze novackum neplytvat casem pokusy o pridani projektu, ktere jiz nejsou... - navrhuji neaktivni projekty vyradit ze seznamu dostupných projektu: https://projekty.czechnationalteam.cz/ a https://projekty.czechnationalteam.cz/i ... y_overview - ti ale vypadaji mrtvolne dele, nez ja pocitam BOINC 45hh
Samozrejme korekce, upozorneni a komentare jsou vitane 22rrr
Obrázek
PrimeGrid: My PRIMES | Asteroids: 7782 Mony | The SkyNet: My TROPHIES | Yoyo: My ECM found factors | UOTD
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
RoG: AMD Ryzen 7 2700X | Asus ROG CROSSHAIR VII HERO | G.Skill Ripjaws V 4x8192MB DDR4 3000 | 2x EVGA GeForce GTX 980 Ti SC | Windows 10 Home x64 Edition

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní projekty

#2 Příspěvek od Dzordzik »

Jsem zásadně pro. A ty projekty, které jsou živé a aktivní projít a zaktualizovat, správně zařadit a doplnit akt. popisky a pro každý projekt najít jednoho z členů, který se o něj bude dobrovolně starat, jinak budeme za 5 lt řešit to stejné znovu.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Neaktivní projekty

#3 Příspěvek od forest »

Souhlasím s tím, aby se nezobrazovaly v osobních statistikách, stejně jako se nezobrazují na subdoméně "projekty". Tam to klikátko funguje a tyto jmenované skutečně neaktivní projekty se tam bez dovolení klikátkem opravdu nezobrazují. Kromě tedy prostřední sekce, na jejímž vylepšení musíme hodně zapracovat všichni, to je pro Vítka samotného nadlidská práce. Už jsme ostatně začali a až budeme mít veškeré podklady hotové, Vítek to jistě do subdomény rád zapracuje.

Co se týče Active CUPu, tak tam si myslím, že se body z těchto projektů nezapočítávají a funguje tam ta hranice započítávání podle aktivity serveru 10%. Na to nám ale nejlépe odpoví Vítek. Naposledy tento týden vypadly body z CPDN, jemuž klesla aktivita serveru právě pod hodnotu 10%.

Určitě jsem pro, ty neaktivní projekty v default zobrazení schovat i na subdoméně "projekty" (včetně toho prostředku) i v osobních statistikách. Všude bych ale ponechal možnost si ty projekty nechat komplet zobrazit.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní projekty

#4 Příspěvek od vkliber »

Juknu na to a postupně to budu procesovat.
Co se týká aktivity jednotlivých projektů, tak ta je počítáná klouzavě za posledních 60 dní, kde se bere v úvahu pouze získaný týmový kredit za jednotlivé dny s tím, že starší údaje mají menší váhu. Tedy například pokud je přírustek kreditu každý den po dobu 60 dní, pak je aktivita 100%, pokud je přírůstek kreditu jen před 60 dny, je aktivita pouze 0,206%, pokud je přírůstek jen včera, je aktivita asi 3,127%. V BOINC ACTIVE CUP jsou pak zařazeny pouze projekty s aktivitou nad 10%.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní projekty

#5 Příspěvek od vkliber »

Ještě jsem detailněji kouknul na stránku Osobní statisiky. Tam je vpravo nahoře klikátko "Zobraz neaktivní projekty" (kdo žádný neaktivní projekt nemá, tak tam nemá ani klikátko). Toto klikátko se řídí jinými pravidly: v databázi mám u každého projektu informaci o tom, jestli se mají stahovat statistiky A|N. Zpočátku jsem to důsledně sledoval a projekt který byl neaktivní (byl administrátory ukončen) jsem označil "N". Postupem času jak narůstal počet projektů jsem se na to vykašlal a jednou za čas jsem provedl čistku. To udělám i nyní a použít seznam od vinna (díky moc :smt023 ).

Pak nastává otázka, jestli tomu klikátku "Zobraz neaktivní projekty":
- zachovat stejnou funkčnost: bude se řídit tím A|N v databázi u každého projektu
- nebo ho spojit s aktivitou jak jsem psal v předchozím příspěvku a budou se zobrazovat na Osobní statistice pouze projekty s aktivitou nad 10% (v tomto případě ale hrozí, že např. nyní neuvidíte CPDN a budete si muset klikátko rozkliknout).

Jak to tak píšu, asi jsem si odpověděl sám 45cc , ponechám to na A|N.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní projekty

#6 Příspěvek od Dzordzik »

Podle mě projekt, který pošle jednotky aspoň jednou za měsíc není neaktivní. Je otázkou jaká by ta doba měla být a od jaké úrovně by to mělo být v CUPu, to je ale asi na delší diskusi. Já jsem pro vyházet projekty, které jsou opravdu mrtvé nebo nemají práci déle jak půl roku.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
vinn
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 802
Registrován: ned 03 bře, 2013 22:13
rok narození: 12 zář 1975
ID CNT statistics: 14137
Bydliště: Praha

Re: Neaktivní projekty

#7 Příspěvek od vinn »

za mne bych threshold nastavil na dobu jednoho roku, tj. neposle za posledních 12 mesicu, je neaktivni.
Neaktivni pak schovat za klikatko :)
Obrázek
PrimeGrid: My PRIMES | Asteroids: 7782 Mony | The SkyNet: My TROPHIES | Yoyo: My ECM found factors | UOTD
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
RoG: AMD Ryzen 7 2700X | Asus ROG CROSSHAIR VII HERO | G.Skill Ripjaws V 4x8192MB DDR4 3000 | 2x EVGA GeForce GTX 980 Ti SC | Windows 10 Home x64 Edition

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Neaktivní projekty

#8 Příspěvek od forest »

Já bych pro všechno schovávání nastavil 1% dle současných pravidel. Podle popisovaného by se tím mnohé vyřešilo. Tedy zobrazovaly by se projekty, které něco poslali během posledních 2 měsíců a zároveň se daří stahovat aktualizované statistiky. To jsou nyní například i projekty jako CPDN a BURP. Zrovna CPDN dá práci kdykoliv si o ni řeknete a jen kvůli nepravidelnému přidělování kreditu do statistik je u nás na hraně 10%, jinak je v podstatě aktivní na 100% dlouhá léta.

A tuto hranici bych nastavil všude, aby to bylo jednotné. Pouze jedno pravidlo snadno pochopitelné pro kohokoliv. Tedy pro seznamy projektů, pro osobní statistiky, pro Activ Cup, atd. Ruční editace v tolika projektech je hodně nešťastná varianta. Když už to budeme vše aktualizovat a nově začleňovat, udělal bych to jednotné pro všechny sekce. I v ActiveCUPu je přeci projekt který dá práci alespoň jednou za 2 měsíce stále hratelným pro dané soutěžící, tak proč jej vylučovat? To přece není soutěž pouze o jednom projektu a vyhneme se těm neustálým skokům, které zapřičiňuje jinak plně aktivní CPDN.

12 měsíců,nebo půlroku mrtvé projekty bych považoval za skutečně mrtvé. Dokonce i RNA něco každých pár měsíců přičte a to je v podstatě mrtvola. Ty dva měsíce je myslím dostatečně dlouhá doba pro alespoň občas žijící projekty. Ale je to jen můj názor, budu rád za další širší diskusi. Můžeme poté treba nechat hlasovat, když se budeme dále takto hodně rozcházet. To sjednocení na jasné jedno pravislo pro všechny sekce bych bral ale jako stěžejní, i to aby se to všude řídilo samo automaticky. Pokud je to tedy realizovatelné.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní projekty

#9 Příspěvek od vkliber »

Ještě jedna poznámka do pranice. Pokud nastavím projekt jako neaktivní, už se statistiky nebudou pokoušet stáhnout z tohoto projektu data. Tedy když se pak probudí, nebudu/nebudeme o tom vědět a je otázka, jestli si toho někdo všimne. Možná že ani nevadí když si toho nikdo nevšimne 45cc . Kdyby byl pak následně zařazen třeba do pětiboje či formule tak si toho všimneme určitě.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Neaktivní projekty

#10 Příspěvek od forest »

To se stane ale jen v tom případě, že mu to označení neaktivity přiřadíš ručně. Pokud by tam ale byla ta automatika na základě scheduleru (tak jak je nastavena třeba pro Astive CUP), tak toto nehrozí, nebo se pletu?

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní projekty

#11 Příspěvek od vkliber »

Pleteš se. Když mám projekt nastavený jako neaktivní, tak je neaktivní a statistiky se nestahují. Když se tedy projekt sám nastaví jako neaktivní (na základě nějakého výpočtu), není jiná síla než ručně ho zpátky zaktivnit.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Neaktivní projekty

#12 Příspěvek od forest »

Aktuální princip jak je to nastavené u zobrazování v osobních statistikách už asi tedy chápu. Zadáváš tam ručně ANO (zobrazuj), nebo NE (nezobrazuj). Bez ručního zásahu se tedy projekt mezi živé nevrátí. Pokud bys přidal automatiku pro změnu z ANO na NE, opět by se mezi aktivní při obnově nevrátil, pokud by to nebylo nějak ošetřeno dále.

Já měl na mysli tam nasadit stejný princip, jako je na subdoméně Projekty, kde se automaticky v levém sloupci zobrazují jen projekty aktivní (tedy v závislosti na nastaveném procent aktivity scheduleru). Aktuální stav na tomto místě chápu tak, že jakmile klesne aktivita pod danou mez, projekt zmizí ze seznamu a jakmile se zase nad danou mez dostane, tak se tam zobrazí. Pokud si tedy někdo neodškrtne, že chce zobrazit projekty všechny co kdy byly.
Stejně to funguje i u projektů započítávaných do Active CUPu. Tam je ta hranice nastavena na 10% a předpokládám, že to neměníš ty ručně, ale děje se to automaticky.

Stejnou automatikou jsem myslel, že by se zobrazovaly v osobní statistice ty aktivní (definovali bychom danou hranici nad kterou je takto zobrazovat) a neaktivní jen klikátkem (to už funguje nyní). Tedy přechod z toho ručního definování ANO/NE, na automatické třídění na to co je ještě (nebo už zase) aktivní a co momentálně aktivní není.

Chápu, že bys musel asi dost zdrojáku přepracovat, ale jde o to, jestli by to takto bylo možné. Potom by nemusel už nikdy nikdo tu aktivitu fyzicky sledovat a ručně projekty předefinovávat, ale žilo by si to svým životem a bylo by to vždy aktuální.

Základem všeho by ale bylo, aby se náš server alespoň jednou denně pokusil stáhnout statistiky ze všech projektů co kdy byly. To jsem původně mysll, že se děje. Nyní to spíše chápu tak, že když nějaký projekt označíš na pozadí jako neaktivní, tak již o něj náš server přestane mít zájem úplně. To by se muselo změnit, pokud to lze.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Neaktivní projekty

#13 Příspěvek od vkliber »

To zobrazení projektů v osobních statistikách bych mohl nastavit na automat, a klidně tam můžeme nastavit neaktivní = 0% aktivity, to by šlo a nebude to tolik práce.

S tím stahováním statistik je to trochu složitější. Je kontraproduktivní pokoušet se stahovat data ze serverů, které jsou mrtvé. Stahování se děje 6x denně, každý pokus na každém projektu má nastavený timeout (tuším 3 min.) a počet opakování (tuším 3x), v případě že bude 50 mrtvých projektů, jedná se o prodlevu skoro 8 hodin, což je nepřípustné. To znamená, že stejně musím ze stahování statistik vyčlenit ty projekty, které jsou opravdu mrtvé. U některých to víme na 100%, sami autoři je označili za ukončené, ale u některých nevíme, protože server projektu se odmlčel a sami autoři nic neoznámili.
Ale mohl bych napsat skriptík, který by se alespoň jednou týdně pokusil projít neaktivní projekty a zjistit, jestli se něco nezměnilo.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Neaktivní projekty

#14 Příspěvek od forest »

To by bylo skvělé, kdyby se ti to takto podařilo udělat.

Prakticky stejným způsobem jsme sme navrhovali a dále rozebírali přepracování prostředního sloupce na subdoméně Projekty

Tam jsi se zatím nevyjádřil, zda je ten plán reálný dotáhnout do konce. Bylo by potom na nás ti připravit všechny podklady (popisy všech projektů a jejich začlenění do dohodnutých škatulek) a navrhnout to nové třídění, pokud tedy k nějakým změnám bude potřeba přistoupit. Bude to určitě nějakou dobu trvat, ale co se týče těch podkladů, tak reálné by to bylo, dát do vše nějak dohromady.

Napiš tam k tomu prosím také nějaké své stanovisko. Přecejen znáš nejlépe strukturu té stránky a její možnosti. Myšlenka byla taková, že by se poté v tom prostředním sloupci dle aktivity (stejně jako u statistik a Active Cup) zobrazovaly běžně jen aktivní projekty a zbylé by se zobrazily opět jen na klikátko. Specifikum by ale bylo v tom, že by měly projekty definovou tu konkrétní kategorii, kde by se zobrazovaly, tedy do jaké škatulky patří. Jestli to nějak lze. Poté by to opět mohlo fungovat celé automaticky a zobrazovat stále aktuální stav, bez potřeby ručních zásahů a složitého prohledávání desítek projektů.

Odpovědět

Zpět na „projekty.czechnationalteam.cz“