Subdoména SETI

Napište sné názory na jednotlivé články, co by se mělo opravit, či doplnit
Zpráva
Autor
Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

AstroPulse - Rekonstrukce mimozemského signálu

#21 Příspěvek od Honza »

K této kapitole mě napadá, že by kromě čásových udajů bylo pro představu dobré zmínit uvažované vzdálenosti, pro který by byl signál zachycen.
Vycházím z toho, že čtenář si snadněji představí vzdálenosti udávané ve světelných letech nez nějaké milisekundy posunu, resp. velikosti časové prodlevy mezi nejvyššími a nejnižšími frekvencemi.
Jinak problematika časového posunu frekvencí a délky signálu mi přijde srozumitelně podána.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Subdoména SETI

#22 Příspěvek od forest »

Honza píše:foreste, byla ti k nečemu má zpětná vazba systematického čtení části subdomény?
Mám v tom pokračovat?

Možná jsi dostal i jiné reakce třeba mailem nebo jiným kanálem, že se neobjevily zde na foru...
Za tu zpětnou vazbu moc díky. Nechával jsem tomu čas než do toho budu zasahovat, ale jak tak koukám, tak úplně zbytečně. Bohužel jsem se krom drobné pochvaly na boinc.cz fóru a SF fóru s jinou reakcí ani nesetkal, což mně hodně překvapilo. Tak nějak mně připadá že o ty informace moc lidí ani nestojí a to je do projektu zapojená třetina lidí v týmu a většina těch informací u nás v republice nikdy nezazněla.:roll:

Nu opravdu nevím co víc bysme měli připravit, aby to alespoň lidem stálo za jednu větu. Asi to bude chtít nějakou širší debatu na téma, co by vlastně lidi v týmu potěšilo.

Moc díky za ten čas co tomu Honzo věnuješ obzvláště proto, že tenhle projekt je ti spíše trnem v oku. Alespoň vím, že jeden člověk to celé přečte.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Subdoména SETI

#23 Příspěvek od Honza »

forest píše:Moc díky za ten čas co tomu Honzo věnuješ obzvláště proto, že tenhle projekt je ti spíše trnem v oku. Alespoň vím, že jeden člověk to celé přečte.
V podstatě jsem do dnes dočetl celé, tj. slovo od slova, větu od věty.

No, není mi možná trnem v oku projekt jako takový (i když o efektivitě usílí a nízké informovanost jsem dříve oprávněně pochyboval), ale nevědomost jeho počtářů. Prostě ten nepoměr věnovaného výkonu a absence znalostí základu, ta stádovost k populárnímu fenoménu, o kterém jeho nadšencům v drtivé většině chybí základní informace.
Subdoména má rozhodně potenciál toto změnit u každého, kdo je schopen a ochoten číst v mateřském jazyce.
Informovanost se výrazně zlepšila i ze strany projektu, resp. lidí za ním stojících, což chválím (nevím, kdo tyto informace v originále čte pravidelně - já je čtu občas a nárazově).
Myslím, že teď už je to o počtářích samotných...

Jestliže jsi trochu zklamán z malé reakce na subdoménu, i já jsem také trochu zklamán. Z toho, že lidé mají v češtině informace v ucelené podobě, což dříve nebylo, a přesto se na ně asi nevrhají. Že nebude solidní věcná debata, to mě nepřekvapuje. Nepodařilo se mi ji nastartovat dříve - to jsem si myslel, že je to kvůli absenci znalostí lidí. Nyní usuzuji na malý zájem lidí do tématiky proniknout, uspěchaná doba, ne každý má tak zvýdavého ducha, aby věnoval hodiny čtením místo tupým zíráním do televize a reklam (nemám v úmyslu se někho dotknout, popisuji naší dobu).

Není mi známa čtnenost, resp. navštěvovanost a tak nechci soudit pouze podle reakcí, resp. jejich absence. Také je možné, že lidé články přečtou konzumně a už nad tím dále nebádají - i v takovém případě bych to považoval za úspěch.

Tak jako tak, na subdoméně byla odvedena velká práce několika lidí a výsledek - i přes mé výhrady - považuji za velmi dobrý.
Rozhodně by si vynaložené usílí zasloužilo více a déletrvajících reakcí...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Subdoména SETI

#24 Příspěvek od forest »

Na návštěvnost subdomény se můžeš kouknout přímo na ni, jelikož jsem schválně kvůli tomuto sledování tam dal TOPList počítadlo. 119 návštěch za poslední týden je docela slušné číslo, první týden to bylo víc jak 300. Ovšem ty reakce čtenářů nějak postrádám a bez nich se těžko rozhoduje zda to mělo celé vlastně smysl, obětovat tomu velký kus života :smt017

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Subdoména SETI

#25 Příspěvek od vkliber »

Honza píše:...
No, není mi možná trnem v oku projekt jako takový (i když o efektivitě usílí a nízké informovanost jsem dříve oprávněně pochyboval), ale nevědomost jeho počtářů. Prostě ten nepoměr věnovaného výkonu a absence znalostí základu, ta stádovost k populárnímu fenoménu, o kterém jeho nadšencům v drtivé většině chybí základní informace.
...
... Dovolil jsem si vypíchnout ty (podle mého názoru) důležité pasáže.

Taky mě mrzí, že drtivá většina počítá něco, o čemž nic neví. Když vezmu v úvahu jen náš tým a porovnám "počet lidí v týmu", "počet registrovaných na fóru", "počet aktivních registrovaných", "návštěvnost domény", "čtenost článků" ... tak je to velká bída.
Ale je to bohužel tak, a my s tím nic neuděláme, jediné co můžeme je přinášet informace, články, celé subdomény ... , bez ohledu na to, jestli si to někdo přečte. A i kdyby si to zpočátku přečetl jediný člověk, tak to snad stálo za to. Ty informace někde budou a kdokoli si je může vyhledat.
Ale ať to nevyzní příliš pesimisticky ... jsem přesvědčen (i když pro to nemám žádné argumenty), že poměr všech počtářů k počtářům, kteří jsou "znalí věci" je v ČR jistě příznivější, než např. v USA 45cc .
A přiznejme si ... kolik % lidí, kteří se v televizi koukají na olympiádu, znají pravidla sportu na který právě koukají :lol: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

#26 Příspěvek od Prazdroj »

Já bych tu absenci reakcí na článek svedl i na dobu, kdy byl zveřejněn. Alespoň třeba v mém případě jsem přes svátky až na výjimky neměl čas sledovat stránky, které se jinak snažím pročítat, včetně fór, a budu to dohánět v nejbližších dnech a týdnech. Takže na doménu SETI jsem se jen mrkl a když jsem viděl její rozsáhlost, nechal jsem si to na dobu, až budu mít více času. Ten rozsah nejspíš zaujme vyložené fanoušky, ostatním možná stačí krátká grafická prezentace a jsou spokojení. A možná některým přijde "hloupé" psát na fóra xkrát něco jako: "Jste šikovní, povedlo se vám to, pokračujte i nadále u dalších velkých projektů." nebo dokonce "Jste šikovní, povedlo se vám to, ale je zbytečně pracné úsilí vzhledem k počtu lidí, které to zasáhne."

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: Subdoména SETI

#27 Příspěvek od Zelvuska »

Počítadlo jsem na stránce nikde nenašel, ale když by to bylo tedy těch 100 lidí za týden, tak bych to považoval za velký úspěch. Je pravda, že ne všichni si to přečtou a někteří si přečtou jen část, ale musíme být vděční alespoň za to málo.
Jinak abych tedy dal také nějakou zpětnou vazbu: Nestihl jsem to přečíst celé, ale to, co jsem četl bylo dobré. Celá doména je přehledná a dobře řešená. Informací je hodně a myslím si, že jsou i zajímavé.
A dále také souhlasím s Prazdrojem...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Subdoména SETI

#28 Příspěvek od forest »

Počítadlo je na úvodní stránce subdomény v pravém rohu dole. Podrobné statistiky odkud se lidi přihlašovali, kterou sekci si četli a jak dlouhá byla jejich návštěva mohu doložit den po dni když se v tom bude někdo chtít prohrabat.

Jinak určitě mají největší váhu reakce od opravdových čitatelů, těch si člověk váží nejvíce. Nevím jak koho, ale pro mně je rozdíl mezi jednou pochvalou a třiceti a mezi jednou kritikou a třiceti. Dle prozatimních reakcí mně dost schází motivace k jakékoliv další podobné činnosti, protože úsilí asi neodpovídá přínosu.

Uživatelský avatar
Noby
Příspěvky: 3
Registrován: pon 14 črc, 2008 15:02

Re: Subdoména SETI

#29 Příspěvek od Noby »

Čtu tady jistý pesimismus a zklamání. Musím říct, že není na místě. To, že nechodí žádné zásadní reakce? Jak často píše někdo z nás administrátorovi webu pochvalu, za to, že jsme našli informace, které jsme hledali? Já to neudělal snad nikdy.
Taky chvíli potrvá, než nás zaindexuje Seznam a sním návštěvnost opět stoupne. Pojdmě se raději podívat na podrobnější statistiky.

Za 11 dní bylo na webyu zaznamenáno 440 návštěv. Z toho asi 200 v prvních dvou dnech. Pak se situace ustálila na nějakých průměrných 22 navštěvách na den.

Když vynechám boom prvních dvnou dní, tak odkud lidé přicházejí...

40% - czechnationalteam.cz
22% - zadáním do adresního řádku nebo z bookmarku
18% - z google.com (! google zaindexoval tento web neuvěřitelně rychle a stává se velkým zdrojem provozu)

Velice povzbuzující je návštěvnost přez google. Uvádím seznam klíčových slov.

1. seti@home 10 5,20 00:03:21
2. projekt naslouchání vesmíru 6 1,83 00:03:18
3. dopplerův jev 4 1,00 00:00:00
4. astropulse 3 5,67 00:09:09
5. seti 2 2,50 00:01:03 50,00%
6. seti astropulse 2 1,00 00:00:00
7. seti home 2 2,00 00:02:03
8. astropulse seti 1 4,00 00:19:09
9. dopplerův jev pro přibližování 1 1,00 00:00:00
10. fermiho paradox 1 1,00 00:00:00
11. manager popis prace 1 1,00 00:00:00
12. mimozemske civilizace fermiho paradox 1 1,00 00:00:00
13. největší radioteleskop 1 1,00 00:00:00
14. nově signaly z vesmíru 1 3,00 00:02:54
15. pohled na obloha 1 1,00 00:00:00
16. pohled na oblohu v prosinci 1 1,00 00:00:00
17. projekt nasa 1 1,00 00:00:00
18. radiové signály z vesmíru 1 2,00 00:00:18
19. seti optimalizace 1 2,00 00:00:07
20. vzdalování a přibližování zvukového zdroje 1 1,00 00:00:00
21. vzkaz ze zeme 1974 1 2,00 00:06:39
22. zpráva arecibo 1 1,00 00:00:00

Čísla za klíčovým slovem znamenají počet návštěv/průměrný počet stránek které dále navštívili/průměrný čas na jedné stránce

Jak je vidno většina lidí našla co hledala a tráví na na stránkách poměrně dost času.

Co dál?

Chce to trochu propagace. Můžem rozeslat email na pár redakcí webzinů jako je Astro, nebo zkusit napsat do redakce idnes.cz, třeba by jim to stálo za článeček, zlváště u příležitosti roku astronomie. Rozeslat pár meilů, to nás nebude stát nic a může to zvýšit zájem.

Pokud chceme nějaké reakce, stálo by za to přidat stránku s možností vzkazů. Vzhledem k tomu, že je web HTML, je možné využít něco z www.blueboard.cz.

14 dní není opravdu vhodná doba na vyhodnocování. Minimální čas je 2 měsíce. Zatím můžeme web jen dovylepšit a vyšperkovat.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Subdoména SETI

#30 Příspěvek od Honza »

vkliber píše:Ale ať to nevyzní příliš pesimisticky ... jsem přesvědčen (i když pro to nemám žádné argumenty), že poměr všech počtářů k počtářům, kteří jsou "znalí věci" je v ČR jistě příznivější, než např. v USA 45cc .
To je sám o sobě argument a rozhodně ne pesimistický :smt045

Uživatelský avatar
Noby
Příspěvky: 3
Registrován: pon 14 črc, 2008 15:02

Re: Subdoména SETI

#31 Příspěvek od Noby »

BTW Vůbec nejlepší by bylo, kdyby se už konečne neco v tom vesmírném šumu našlo 45cc . To by pak naávštěvnost strhla počítadlo :-)

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Subdoména SETI

#32 Příspěvek od forest »

Ono se v podstatě našlo.WOW signál byl prokazatelně mimozemský, bohužel už je to dlouho a zapadlo to asi prachem.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Subdoména SETI

#33 Příspěvek od forest »

Noby v noci přidal na subdoménu odkazy na následující a předešlé kapitoly v jednotlivých sekcích. Myslím že se mu to opravdu povadlo :smt023

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Subdoména SETI

#34 Příspěvek od vkliber »

forest píše:Noby v noci přidal na subdoménu odkazy na následující a předešlé kapitoly v jednotlivých sekcích. Myslím že se mu to opravdu povadlo :smt023
Super, takhle se daleko lépe listuje 33iii .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „Komentáře ke článkům na webu CNT“