Historie Czech National týmu

Napište sné názory na jednotlivé články, co by se mělo opravit, či doplnit
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bubak
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 312
Registrován: pát 03 lis, 2006 16:38

#41 Příspěvek od Bubak »

forest píše:29. 01. 2006: Z našeho týmu odešli 3 členové ('bosh, Miras a Blackkarel) a založili "Czech Democratic Team". Byla to první reakce na to, že v týmu schází pevný řád ...
Foreste tohle snad nemyslis vazne. Luboshovi schazel pevny rad? A ja si blahove myslel, ze tomu bylo prave naopak.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#42 Příspěvek od forest »

Bubak píše:
forest píše:29. 01. 2006: Z našeho týmu odešli 3 členové ('bosh, Miras a Blackkarel) a založili "Czech Democratic Team". Byla to první reakce na to, že v týmu schází pevný řád ...
Foreste tohle snad nemyslis vazne. Luboshovi schazel pevny rad? A ja si blahove myslel, ze tomu bylo prave naopak.
V podstatě to tak dle mého názoru bylo.
Byla to jejich reakce na to, že jsme s dejvidkem nesdíleli správu a že jsme se o tom nedokázali dohodnout. Chybělo na to jakékoliv pravidlo co se v takové situaci vlastně má dělat, proto si myslím že právě ta absence pravidel a nějakého řádu byla příčinou jejich odchodu. Tedy krom toho hádání co se kolem toho dělo na fóru, ale to opět byla jen příčina toho, že nikdo neměl pravomoc o tom rozhodnout.

Jak by jsi to navrhoval formulovat ty?

Uživatelský avatar
Bubak
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 312
Registrován: pát 03 lis, 2006 16:38

#43 Příspěvek od Bubak »

2 Forest: Nejlip by to asi formuloval sam Lubosh, co kdybys mu napsal PM? Ja bych napsal jen dalsi spekulaci, ale sam popis CDT vypovidal o leccems, ale rozhodne ne o tom co pises ty. Myslim ze v popisu bylo neco jako "Nesedime na heslech jako slepice na vejcich a radi je predame komukoliza ucelem zruseni teamu". Neni to presne, lovim to ve sve nonECC pameti. Tomu ty rikas touha po pevnem radu? :-D

PS: Ale tvuj popis krasne vypovida o tvem vnimani okoli.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#44 Příspěvek od forest »

Ten jejich popis je spíše ironický, aby ukázali že s těma tahanicema nechtějí mít nic společného.
Ale jak píšeš, optám se přímo Boshe, nebo Mirase.

Uživatelský avatar
Bubak
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 312
Registrován: pát 03 lis, 2006 16:38

#45 Příspěvek od Bubak »

forest píše:Ten jejich popis je spíše ironický, aby ukázali že s těma tahanicema nechtějí mít nic společného.
Ted uz fakt nevim, jestli se mam smat nebo brecet. Mel bych si poridit novou zidli, abych z ni priste nespadnul az tu zase budu cist podobny klenot z tve dilny. :-D

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#46 Příspěvek od Honza »

forest se domniva píše:Jednání byli přítomni: Forest, dejvidek, Miiichal, Jiriii, Ford Prefect a Stanley NR. Tedy 5 členů týmu Hrusice CZ a dejvidek jako zástupce a leader týmu Area 51.
FordPrefect píše:Forest napsal: Na jaře roku 2004 k týmu Hrusice CZ začali přecházet i členové týmu Area 51 a to dokonce i ti nejvýkonnější jako Ford Prefect, Jiriii, Stanley NR a Miiichal.

Pokud me pamet neklame, tak ja i Miiichal jsme se pripojili do tveho tymu az s prichodem boincu. A to jen proto, ze uz bylo vlastne po vsem a chteli jsme prispet v te dobe poctem bodu nejvyraznejsimu ceskemu tymu v co nejlepsim umisteni v konecnych tabulkach. V boincu jsme dale pocitali za Dejvidkuv tym. Tolik jen pro upresneni.
Podle prvniho cteni clanku jsem mel dojem, ze z Hrusic je pouze forest. Nove zneni se vyjadruje jasneji. Nicmene s nim jeden jasne pametnik jasne nesouhlasi a v podstate se priklani v puvodni verzi.

Tady mi neco opet smrdi.
Jak to tedy bylo?
Naposledy upravil(a) Honza dne úte 09 led, 2007 10:20, celkem upraveno 1 x.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#47 Příspěvek od Honza »

Diky za doplneni truxe.

Nesouhlasim s tim popisem. Jeho prioritou nebyla optimalizace BOINC ci SETI (chapu, ze honici kreditu na to dodnes vzpominaji), ale vyvoj samotneho BOINC klienta. To vyzaduje o poznani vyssi kvalifikaci, nez kompilace hotove veci. On (nejen) optimalizoval, ale predevsim neco vyvijel. A to k...a dobre! (za timto vulgarismem si stojim, protoze dobre vystihuje).
Koncept kalibracnich jednotek, ktere prosazoval v BOINC komunite, CPU affinity, reset_debt, RRI - to jsou veci, kterymi se mezi BOINC komunitu zapsal...a na nektere podobne vychytavky dodnes standardni BOINC core nebo 'optimalizovane' cores nemaji.
Mozna je na ceskem pisecku, kde se pohybujes, znam optimalizaci - dnes jiz zbytecnou. Ale v komunite se zapsal prave vyse zminenym. Navic byl jeden z mala lidi, kteri byly schopni tym prezentovat venku - a nevim o nikom tretim, kdo by mel tolik prispevku - navic respektovanych - na zahranicnich forech.
Zcela jsi opominul jeho spojeni mezi tymem a zahranicim - ostatne jako u vsech osob, ktere podobnou sluzbu tymu prokazali bez ohledu na kredit, ktery ti zustal.

Pokud si pamatuji, trux se o hlasovani o popisu tymu nejen staral, ale silou sve osobnosti dokazal vubec takove hlasovani rozjet a take jej dotahnout do konce (kvuli tvym obstrukcnim metodam).

On se nepokousel "zapojit do jednání o společné správě našeho týmu", ale on se snazil - stejne jako mnozi dalsi - spolecnou spravu tymu iniciovat, prosadit, uvest v zivot.

Coze, "po pár týdnech to vzdal?".
Trux nepatri mezi lidi, kteri by se jen tak vzdali! Kdyby se snadno vzdaval, hlasovani o popisu by opet skoncilo jen placanim na foru a ne zmenou.
On to nevzdal - proste prohledl, ze k tomu neni vule, ze leaderi jsou neschopni (se dohodnout, najit shodu, respektovat nazor ostatnich) a ze jeho nazor neni s jejich kompatabilni.
Proste nesel hlavou proti zdi (jako ty se smlouvama) a ustoupil.

Tady jej vykreslujes jako nekoho, kdo se vzdal a utekl (a tak trochu zamlcujes proc, coz je take dost dulezite!), jako slabou osobnost. Opak je pravdou a svuj krok ucinil pro zrale uvaze - nejednalo se o utek.

Myslim, ze obsah jeho osobnosti popisem v clanku trpi - nepostihuje totiz jeho jedinecne kvality, ktere dodnes nenachazi adekvatni nahradu.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#48 Příspěvek od forest »

Ok Honzo, Truxe trochu poupravím, ale jen v mezích.
O jednotlivých členech týmu se ve článku zmiňuji jen okrajově jak jsi si určitě všimnul a tak najednou nemůžu jednomu ze členů věnovat půl stránky, to snad pochopíš.
To by jinak ten článek nakynul na knihu a nikdo by si to nečetl.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

#49 Příspěvek od Honza »

Nezadam, aby jsi truxovi venoval 1/2 stranky, ackoli by si trochu vice mista asi zaslouzil - napriklad z toho duvodu, ze ma na sve stranky stale link z popisu tymu. Rozsireni treba ve smyslu propagace CNT venku, coz je tema, kteremu se nijak nevenujes. Jako kdyby CNT existoval jenom ve statistikach a ne jinak (vyvojar, moderator apod. z rad CNT...byt kvuli leaderum a jejich neschopnosti se dohodnout odesli).

Rikam, ze trux je vykreslen neverne a kuprikladu z pohledu toho, cim prispel BOINC komunite, nejsou podle mne dulezite optimalizace (do cehoz fusovalo i solidne prispivalo hodne lidi rekrutujicich se z rad poctaru BOINC), ale vlastni vyvoj BOINC core (ktere se venuje ci venovalo jen par lidi, jako treba programator pro BoincStudio).

Jestli spravne ctu nazev clanku, tak vidim "Kompletní historie týmu CNT". Nezminit tak dulezite postavy jako truxe je vazne opominuti historie tymu, nezminit je v "Kompletní" historii je dosti fatalni. Proto jsem tolik zduraznoval doplneni jeho postavy, ktera navic v popisu tymu stale figuruje.

Sam pises, ze ta historie nebude nikdy kompletni (aby se nestala knihou), ja se domnivam o tomtez (z duvodu v uvodu threadu pramenicich z meho metodologickeho pristupu), proto je mozna vhodnejsi ono "Kompletní" v nadpisu vubec odstranit nebo nahradit necim primerenejsim...

FordPrefect
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08 lis, 2006 12:35
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od FordPrefect »

Bubak píše:
forest píše:Ten jejich popis je spíše ironický, aby ukázali že s těma tahanicema nechtějí mít nic společného.
Ted uz fakt nevim, jestli se mam smat nebo brecet. Mel bych si poridit novou zidli, abych z ni priste nespadnul az tu zase budu cist podobny klenot z tve dilny. :-D
Ano, za takove klenoty by se nemusel stydet ani cisar/kral Karel IV. :lol:

FordPrefect
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08 lis, 2006 12:35
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od FordPrefect »

Honza ma naprostou pravdu. Trux videl mnohem dal nez my ostatni a s predstihem jednoho roku naprosto spravne predpovedel rozpad CNT. Je to proste chytrej kluk. :idea:

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#52 Příspěvek od forest »

FordPrefect píše:Forest napsal: Na jaře roku 2004 k týmu Hrusice CZ začali přecházet i členové týmu Area 51 a to dokonce i ti nejvýkonnější jako Ford Prefect, Jiriii, Stanley NR a Miiichal.

Pokud me pamet neklame, tak ja i Miiichal jsme se pripojili do tveho tymu az s prichodem boincu. A to jen proto, ze uz bylo vlastne po vsem a chteli jsme prispet v te dobe poctem bodu nejvyraznejsimu ceskemu tymu v co nejlepsim umisteni v konecnych tabulkach. V boincu jsme dale pocitali za Dejvidkuv tym. Tolik jen pro upresneni.
Probral jsem to i s Miiichalem i s Fordem po ICQ a shodli jsme se že tak jak to je v tom článku (dle mých poznámek z té doby), je to vlastně správně.
Kdybychom to rozebrali do hloubky, musel bych tam vložit půl stránky o tom který z nich proč přestoupil jednu chvíli na Seti/Clasik, pak až na Beta testu BOINC a nakonec na ostrém BOINC a ve kterých to bylo kdy projektech, o čemž nemá přesné záznamy asi nikdo.

Tedy tak jak jsem to okrajově i časově popsal ve článku to je správně.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#53 Příspěvek od forest »

K Truxovi:
Upřesnil jsem tu jeho programátorskou činnost.
Další věci na které narážel Honza se mně nezdají pro úpravu, ale spíše jen vyjádření jeho názoru na Truxe a jeho doměnek.
Například o jeho odchodu si myslím že to je výstižné jak jsem to napsal.
Všeho všudy mně poslal jeden mail, že by se chtěl pobavit o té společné správě a pak už nic. Ani na můj souhlasný mail kde jsem se jen ptal na možnosti které by navrhoval, už ani neodpověděl.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Historie Czech National týmu

#54 Příspěvek od forest »

Další téma nakousnuté na srazu, ovšem již od začátku roku i zmíněno ve dvou mailech které mně přišly.
Tím tématem je aktualizace tohoto článku, tedy spíše doplnění o to, co se dělo důležitého v týmu za poslední cca rok. Postupně připravuji podklady a až to budu mít v kupě, vrhnu se na sepsání dodatku, který bude jak to tak zatím vypadá poměrně obsáhlý. Chtěl bych ale zároveň, aby tato další kapitola byla zakončena uzavřením tématu, které bylo na srazu také hodně rozebráno a na kterém se v poslední době pracuje a tak tomu dám ještě chvilku čas. Vše potřebné budu průběžně připravovat a pak to vydám naráz.
Jen jsem chtěl aby se vědělo že se na dodatku pracuje a že historie týmu není zdaleka uzavřena 45hh

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

#55 Příspěvek od Prazdroj »

Bylo by fajn, kdyby ses dostal i k doplnění toho původního textu. Mi tam chybělo upřesnění mezi kterými názvy vyhrál Czech National Team, aspoň přibližně.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Historie Czech National týmu

#56 Příspěvek od forest »

OK, návrhy na to co ještě doplnit pište sem a určitě se pokusím to dopracovat.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re:

#57 Příspěvek od forest »

Prazdroj píše:Bylo by fajn, kdyby ses dostal i k doplnění toho původního textu. Mi tam chybělo upřesnění mezi kterými názvy vyhrál Czech National Team, aspoň přibližně.
Hledal jsem ve všem co je dostupné a i ve svých poznámkách a bohužel jsem tyhle údaje nikde nenašel. Paměť mně už taky neslouží jako dříve a nerad bych do článku uváděl něco nepodloženého.
Vím že jeden z názvů byl Hrusice - boinc.cz, ale další možnosti fakt ze své hlavy nedostanu. Možná pomůže některý z dalších pamětníků.

Článek jsem doplnil o další odstaveček, kterým jsem se dostal zhruba do půlky října 2007. Tam daný tématický celek končí a začínám pracovat na dalším. Ten již bude popisovat přelom 2007/2008 a tak se dostaneme již téměř do aktuálního stavu. Jen to zabere ještě nějaký čas.

Přípomínky, návrhy atd. pište.

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

Re: Re:

#58 Příspěvek od Prazdroj »

forest píše: Hledal jsem ve všem co je dostupné a i ve svých poznámkách a bohužel jsem tyhle údaje nikde nenašel. Paměť mně už taky neslouží jako dříve a nerad bych do článku uváděl něco nepodloženého.
Vím že jeden z názvů byl Hrusice - boinc.cz, ale další možnosti fakt ze své hlavy nedostanu. Možná pomůže některý z dalších pamětníků.
Také doufám, že se někdo ozve. Škoda, že nejsou přesná čísla, ale jistě nejsem sám, koho by zajímalo, mezi jakými názvy si počtáři vybírali, co měli jako alternativu k někdy tak kritizovanému "nacionalistickému" názvu.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Historie Czech National týmu

#59 Příspěvek od forest »

Od jednoho ze starých počtářů kterého jsem včera kontaktoval jsem dostal další z možností na kterou si pamatuje, ale prý to taky není na 100% Czech Crunchers.

Ta anketa i s výsledky se spláchla ve zmatečné administraci domény boinc.cz, která tam vždy panovala. Anketu co byla z dob Hrusic jsem našel velice snadno a ta je tam i tak jak byla ukončena zobrazena. Každopádně nejde asi vymyslet název který by vyhovoval všem.

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

#60 Příspěvek od Prazdroj »

Takže ani kolegové z boinc.cz tu anketu nemohou někde vyštrachat?

To je jasné, že se žádný název nemůže zalíbit všem, proto se také hlasuje, aby vyhrál ten nejpopulárnější. To mezi kandidáty nebyl boinc.cz?

Odpovědět

Zpět na „Komentáře ke článkům na webu CNT“