Termín odevzdání práce

Fórum týkající se Boinc Managera, Boinc Studia, BOINC View atd..
Zpráva
Autor
Abby

Termín odevzdání práce

#1 Příspěvek od Abby »

Mám teď rozpočítaný úkol pro WCG, který když to půjde dobře a nebudu potřebovat dělat něco důležitějšího skončí výpočet dvě minuty před limitem doby odevzdání. Stáhl se včera ve čtvrt na dvě odpoledne. Proč se nemohl spočítat hned když tu mám i úkoly, které jsou do 3. - 7. 10.? A i z těch se mi normálně počítá úkol do 7. 10. zatímco ve frontě visí úkol do 3. 10. naprosto bez povšimnutí. Není nějaké nastavení, které donutí Boinc počítat tak, aby se nejdříve dělaly úkoly s nejbližší dobou odevzdání? Automatické nastavení a učení zjevně moc dobře nefunguje, protože kdyby ano, Boinc by věděl, že ten jeden úkol bude dnes sotva stíhat a nejspíš ho nestihne a spočítal by ho hned po stažení.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín odevzdání práce

#2 Příspěvek od Dzordzik »

jakou máš nastavenou dobu pro přepnutí mezi úkoly v nastavení BM?
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: Termín odevzdání práce

#3 Příspěvek od Abby »

Žádnou, počítám jen jeden úkol současně, teď zrovna WCG, jindy mi jede jen Rosetta (a k tomu někdy pustím výpočet jen na GPU, to se spíš doplňuje).

Jinak se to opravdu nestihlo, spustil se mi nějaký pitomý Defender (i přesto že mám Comodo), vytížil mi procesor a odevzdání proběhlo asi o 20 minut později než mělo...

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín odevzdání práce

#4 Příspěvek od Dzordzik »

Základ je, pokud sinainstaluješ FW nebo AV třetí strany, MS produkty vypnout. Jinak nevím proč se ti to děje, mě ne a nevím že by se mi to kdy dělo. Pokud ti jede jenom jeden projekt a jedna jednotka, nechápu jak se ti může pustit něco jiného místo této jednotky tak aby se to nestihlo. Jinak pokud počítáš u WCG projetky a te´d pustíš např. jeden nějakého podprojektu, který ěžně nepočítáš, dost dlouho trvá, než si vychytá jak dlouho to trvá. Tak jako tak ale všechny WCG podprojekty mají tak dlouhou DL, že na tvém HW ani není možné, aby se to nestihlo. leda bys to počítání na noc nebo na nějaký čas vypínala, čímž mu v tom děláš hokej.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: Termín odevzdání práce

#5 Příspěvek od Abby »

Firewall ve Windows mám vypnutý, to je samozřejmost a Defender taky tvrdí, že neběží, přesto se ale spustil a sežral skoro 50% procesoru... U WCG počítám všechny podprojekty, žádný nepreferuju. Ale ten co mi udělal tenhle guláš je FIghtAIDS, často mi přijde s deadline do druhého dne, ale tentokrát to vyšlo tak, že se to prostě nestihlo dopočítat. Kdyby se nespustil ten pitomý Defender (který by měl být vypnutý podle Windows) tak by se to stihlo. Jinak všechny ostatní jednotky stíhám naprosto bez problémů, mám nastaveno použití 75% procesorů, tedy běží 9 výpočtů najednou a je to v pohodě, zásoba na 0.5 dne.
Jinak ano, počítání samozřejmě na noc vypínám, resp. se to vypíná automaticky, podle plánu který je počítat každý den od 08:00 do 20:00 a mám to tak už víc než rok. A i když jsem za tu dobu několikrát instalovala Windows načisto (naposledy teď při přechodu na Ryzen) tak ale adresář Boinc mám na samostatném disku a mám ho vlastně od té doby, co Boinc počítám a WCG počítám od začátku, takže by si to už měl pamatovat jakým způsobem se počítá. Ale pravdou je, že i během dne se počítání přerušuje, když běží důležitější aplikace případně když je vytížení vyšší než 25%, ale to snad používá skoro každý, ne?

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín odevzdání práce

#6 Příspěvek od Dzordzik »

Jestli to tak používá každý to netuším, spíš myslím že tak agresivně nastavené to lidi nemají. Já třeba vůbec. To bych si myslel že je důvod proč se ti to nestihlo. Prostě ho příliš často přerušuješ a jemu pak nesouhlasí jeho odhady oproti realitě. Zkus se podívat kdy si jednotku stáhla a jak dlouho ji reálně počítal a propočítej to nakolik si ho v počítání omezovala. Jiank si to neumím vysvětlit.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Termín odevzdání práce

#7 Příspěvek od Dadu from Silesia »

No to je ten problém nás co máme jeden počítač žádný den není absolutně stejná zátěž/přerušení výpočtů do toho leze turbo na každém jádru a přeskakování vláken po jádrech apod. věci.. No a teď Boinci vyber si.
Osobně jedu WCG po medailích tedy jeden podprojekt např. do červené medaile a pak přepínám na další.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín odevzdání práce

#8 Příspěvek od Dzordzik »

Nápodobně.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: Termín odevzdání práce

#9 Příspěvek od Abby »

Dzordzik píše: sob 28 zář, 2019 21:04 Jestli to tak používá každý to netuším, spíš myslím že tak agresivně nastavené to lidi nemají. Já třeba vůbec. To bych si myslel že je důvod proč se ti to nestihlo. Prostě ho příliš často přerušuješ a jemu pak nesouhlasí jeho odhady oproti realitě. Zkus se podívat kdy si jednotku stáhla a jak dlouho ji reálně počítal a propočítej to nakolik si ho v počítání omezovala. Jiank si to neumím vysvětlit.
Stáhlo se to včera ve čtvrt na dvě odpoledne, celé odpoledne až do 20:00 to mohlo bez problémů počítat, protože jsem nebyla doma a tudíž to nikdo nemohl nijak přerušit. Pak se aktivovalo automatické přerušení od 20:00 do 08:00, kdy se začalo zase počítat a čas odevzdání byl asi ve třičtvrtě na jedenáct, což se dalo relativně dalo stihnout, bylo by to o dvě minuty dřív než byl čas odevzdání, kdyby se absolutně nic nedělo. A kdyby to začalo počítat hned jak se uvolnilo místo po stažení (tedy včera odpoledne), tak se to stihlo úplně bez problémů. Ale ne, ono to muselo počítat jednotky, které mají odevzdání za týden, ty jsou asi důležitější než jednotky které se mají odevzdat za pár hodin...
Dadu from Silesia píše: sob 28 zář, 2019 21:10 No to je ten problém nás co máme jeden počítač žádný den není absolutně stejná zátěž/přerušení výpočtů do toho leze turbo na každém jádru a přeskakování vláken po jádrech apod. věci.. No a teď Boinci vyber si.
Osobně jedu WCG po medailích tedy jeden podprojekt např. do červené medaile a pak přepínám na další.
Právě, ono je to pokaždé jinak vytížené. Ale mě jde o to, že Boinc prostě naprosto nesmyslně dal přednost jednotkám na příští týden před jednotkou na začátek dalšího dne i když musel vědět, že to nestihne.

No a medaile mi jsou celkem ukradené, mám aktivní všechny projekty, na některých mám zlato, na jiných bronz a na jedné mám stříbro. Ale který projekt má kterou medaili nevím. Sice mě potěší, když mi přijde e-mail, že jsem dostala nějaké ocenění, ale vzápětí to pouštím z hlavy, spíš je pro mě důležitější že se počítá něco záslužného, z čeho bude někdy v budoucnu užitek.

Takže nějaká možnost jak prioritizovat čas asi není, aby se nejdřív počítaly jednotky, které končí nejdříve a pak teprve ty další, nějaké nastavení nebo příkaz do konfiguráku...

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Termín odevzdání práce

#10 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Pro mě jsou medaile ukazatel kolik práce chci poskytnout danému projektu za určitý čas teď mám 4 jádro tedy na červenou(180 dní) se dostanu za cca 3 měsíce singl projekt výpočtů pak přepnu na další.
Ty počítaš xy různě náročných podprojektů najednou kde se po každém pozastavení(u windowsů dokonce v průběhu výpočtu) hodí jednotka na jiné jádro/vlákno ze 6/12.
Deset minut jede výpočet na 3 Ghz, deset na 3,1 Ghz, deset na 3,8 Ghz a do toho se mýchá náročnost kodů z xy podprojektu.
Zkus si navrhnout algoritmus co bude hlídat tvůj počítač natož pro bambilion uživatelů prostě je tam nějaký univerzální kód.

PS můžeš prostudovat tohle třeba tam něco najdeš https://boinc.berkeley.edu/wiki/Client_configuration

Abby

Re: Termín odevzdání práce

#11 Příspěvek od Abby »

Já nejsem programátorka, to není moje starost :-) Nicméně stačilo by podle mě hlídat dva parametry - datum a čas odevzdání (deadline) a datum a čas skutečný a počítat prioritně to, co má deadline nejblíž. Jenže mě to přijde, že Boinc programují stejní "šílenci" jako jsou někteří tady, tedy že pro ně je Boinc prioritou a všechno se mu přizpůsobí, tudíž třeba omezení aby se počítač dal během výpočtů používat tam jsou jen tak aby se neřeklo. Prostě Boinc má běžet non-stop a nesmí se dělat nic jiného, to je motto některých lidí a přijde mi že i programátorů :-D A nezajímá je, resp. nechápou, že jsou i lidé, kteří Boinc také používají, ale nesmí je omezovat, že prostě počítač prioritně dělá jiné věci a Boinc je na využití momentálně nevyužitého výkonu.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Termín odevzdání práce

#12 Příspěvek od forest »

Nemůžeš vše házet na programátory. Počítá se i s určitým rozumem a volbou na straně uživatele. V tomto případě se tvým zvážením, zda si máš povolit zapojení do projektu, který chce odevzdat práci do 24h, nebo si nastavit a povolit jen takové projekty, které ti dají mnimálně týden na odevzdání a nebueš mít nikdy během roku problém práci včas odevzdat.

Pokud budeš zapojená jen do projektů s DL 7 dní, tak není jediný důvod, proč by ti to dle tvého popsaného nastavení a režimu počítání nemělo fungovat. Tedy po několika dnech, kdy si BM osahá ten tvůj průměrný provoz.

Abby

Re: Termín odevzdání práce

#13 Příspěvek od Abby »

No ale to není můj problém, že to špatně rozděluje práci a ani není moje starost kontrolovat, kdy je termín odevzdání, o to se má postarat program, nikoliv uživatel. Já fakt nemám nejmenší tušení jaké mají jednotlivé projekty termíny na odevzdání a zjišťovat to nebudu, 1. nevím kde a 2. se mi nechce :-) Program umožňuje určitá nastavení a to, že je nerespektuje fakt není můj problém. Prostě když mi přijde ve čtvrt na dvě odpoledne práce, která má být hotová do jedenácti dopoledne příštího dne, výpočet trvá tři hodiny a v programu je nastaveno, že mezi osmou večer a osmou ráno se nepočítá tak je snad logické, že se výpočet spustí hned jak je to možné, tedy hned ten samý den poté, co se dopočítá první úloha a klidně předběhne další, které mají termín později a nebude se spoléhat na to, že to stihne ráno, když tam je limit "na krev".
Uživatel zkrátka nemá zapotřebí kontrolovat nějaké časy a podobné "zbytečnosti", uživatel si nastaví výpočty projektů podle svých preferencí, nastaví si kdy se může počítat, kolik to sebere výkonu a jaké je omezení a pak na program zapomene a vzpomene si jen tehdy, když ho omezuje a uživatel ho potřebuje dočasně vypnout. Uživatel není jako někteří lidé tady, kteří žijí jen pro Boinc, uživatel to má jen jako doplněk a počítá z vlastní dobré vůle a nenechá se omezovat na úkor výpočtů, právě naopak, omezí výpočty aby ho to nerušilo při práci, zábavě a prostě aby o tom nejlépe ani nevěděl že něco běží.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín odevzdání práce

#14 Příspěvek od Dzordzik »

Když se nechce, je to horší než když se nemůže. Termín odevzdání máš napsatný u každého tasku přímo v BM, tak co na tom nevíš nebo nechápeš? Prostě sis nastavila takový režim počítání, který u některých subprojektů při tvém nastavení znemožní ten task občas dopočítat. Proč to řešíš? prostě se to tak občas stane a nic hrozného se neděje. Nechej to jet a ono se to o sebe postará.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Termín odevzdání práce

#15 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Jenomže jak má boinc poznat, že nebude mít čas spočítat jednotku s tvým chaotickým způsobem používání počítače?
Jeden tvůj den má PC k dispozici 5 hodin čistého času pro výpočet, další den 3 hodiny a další deset minut.
Já nechci nic řešit ať se všechno dělá samo. Ty si chod programů představuješ jako hurvínek válku.
Prostě pusť jeden podpojekt a až si vzpomeneš pusť další podprojekt ať nemá PC aspoň hokej s délkou výpočtů deseti podprojektů.

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Termín odevzdání práce

#16 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Při tvých nárocích spíš Abby počítej jak to mám já, prostě si nastav zálohu práce na 0 dní. Co momentálně chceš počítat za projekt, to si ručně zastavuj příkazem "Nepovolit další práci" či povoluj "Povolit další práci".

Další věc není špatné si zjistit, zda projekt při pozdním odevzdáním práce ti přidělí kredit nebo ne. Jsou projekty, které tohle neřeší a při pozdním odeslání dopočítané jednotky ti přidělí kredit, i když už byla jednotka validována jiným počtářem. Jeden projekt to má dobře vyřešený a tím je PG, server PG si zjišťuje zda se na práci pracuje a automaticky ti prodlužuje termín odevzdání. Já takhle počítal měsíc CULllr jednotky na pomalém PC 14 dní čistého času (bylo to docela vzrůšo, aby při počítání nespadl PC a nehodilo error.). 33aaa Takhle by to mělo fungovat u všech projektů a bylo by po starostech s odevzdáváním práce do určeného termínu splatnosti.

Pokud ti jde konkrétně o nějaký projekt, tak doporučuji v nastavení účtu na webu projektu nastavit klidně prioritu 500 bodíků místo standardního 100. Myslím, že by to mělo pomoci, aby BOINC víc se zaměřil na konkrétní projekt.
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín odevzdání práce

#17 Příspěvek od Dzordzik »

Vybrat si jenom jeden podprojekt a nedat alternativu v případě nedostupnosti práce, navíc v kombinaci s nulovou zásobou je, především u WCG, velmi nedobrá rada. Občas ani 2 vybrané projekty bez zálohy nestačí na to, aby bylo co počítat.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Termín odevzdání práce

#18 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Nedobrá rada jak pro koho Dzordziku, s Abby nejsme tak produktivní jak ty a jiní (nebudeme to rozebírat), takže u ABBY s 0 zásobou pokles výkonu moc tým nezpozoruje 45cc A chápu problém z tvého pohledu, jelikož momentálně dost aktivně podporujete WCG v soutěži Thor. Jsou prostě klíčový pro tým určití lidé a jsou tací co rádi přispívají aspoň něčím trvale (já třeba už 20 let od Seti-clasic). Mimochodem trochu výkonu do WCG přispívám, ale priority teď mám PG s nalezením Fermat číslem (co kdyby náhodou to vyšlo) 22rrr

PS: já mám povoleny u svého počítače na nulovou zásobu 3 projekty WCG, PG a Cosmology. Vesměs jedu furt 7 vláken WCG, 1 jednotka PG (5 vláken) a občas se to přepne na Cosmology (8 vláken)+4 vlákna pro WCG a vzácně to jede na 2 jednotky PG (10 vláken) + 2 jednotky WCG. Prostě nechávám to žít svým životem a nestresuji se odevzdáním práce, co zrovna chce počítat atd.
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín odevzdání práce

#19 Příspěvek od Dzordzik »

Když jsem jí tohle posílal, vbec jsem neměl na mysli turnaj, obecně to není dobrá rada v případě, kdy ona ten projekt chce podporovat a s tím nastavením o kteérm je řeč se jí může často stát, že bude bez práce. Pak i když poskytne pár hodin času denně se může stát, že nepřispěje ničím nebo skoro ničím, protože prostě ten daný podprojekt má výpadek práce. Bohužel se to stává celkem často. Prostě nedoporučuju nulovou zásobu v kombinaci vybráním 1 subprojektu bez zálohy v případě kdy není práce. Nic víc v tom nehledej. A to jestli já mám přínos nějaký a někdo jiný jiný je úplně jedno.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Abby

Re: Termín odevzdání práce

#20 Příspěvek od Abby »

Dzordzik píše: ned 29 zář, 2019 14:02 Když se nechce, je to horší než když se nemůže. Termín odevzdání máš napsatný u každého tasku přímo v BM, tak co na tom nevíš nebo nechápeš? Prostě sis nastavila takový režim počítání, který u některých subprojektů při tvém nastavení znemožní ten task občas dopočítat. Proč to řešíš? prostě se to tak občas stane a nic hrozného se neděje. Nechej to jet a ono se to o sebe postará.
Takže mám třeba každých 30 minut kontrolovat jestli se nestáhl task, který má deadline za pár hodin? Přijde ti to normální? Můj režim počítání je v pořádku, vyhovuje mi a kdyby se bralo to nastavení v potaz a k tomu deadline daného tasku, tak se nic neznemožní. Řeším to, že se task stáhl ve čtvrt na dvě odpoledne s deadline v 11 ráno druhý den a nebylo to schopné vzít v potaz nastavení, že se výpočet v osm večer přeruší až do osmi ráno, jako každý den. Mělo to na výpočet šest a třičtvrtě hodiny ten den a tři hodiny druhý den, začalo to počítat až ráno. To ti vážně přijde normální?
Dadu from Silesia píše: ned 29 zář, 2019 14:43 Jenomže jak má boinc poznat, že nebude mít čas spočítat jednotku s tvým chaotickým způsobem používání počítače?
Jeden tvůj den má PC k dispozici 5 hodin čistého času pro výpočet, další den 3 hodiny a další deset minut.
Já nechci nic řešit ať se všechno dělá samo. Ty si chod programů představuješ jako hurvínek válku.
Prostě pusť jeden podpojekt a až si vzpomeneš pusť další podprojekt ať nemá PC aspoň hokej s délkou výpočtů deseti podprojektů.
Co je na tom chaotického? Prostě každý večer v osm hodin se počítání přeruší a pokračuje v osm ráno.
Taky nemusí mít žádný čas, můžu to klidně natrvalo vypnout, což bych ale nerada, prostě bio projekty jako je WCG a Rosetta považuji za důležité a nechám je běžet. Ale podle mých pravidel, tak jak si to já určím a nenechám do toho nikoho a nic mluvit. A když je program špatně naprogramovaný, tak s tím asi nic nenadělám, jedině snad někam tu chybu nahlásit.
Ano, správně, nechci nic řešit, je to věc programátorů. U některých programů to funguje jak má, u jiných ne a to je chyba, kterou je nutné spravit.
Nechci, považuji za užitečné všechny, které na WCG jsou a je na programu, aby se s tím srovnal, od toho má nastavení.
® Plšák Ráďa ® píše: ned 29 zář, 2019 18:09 Při tvých nárocích spíš Abby počítej jak to mám já, prostě si nastav zálohu práce na 0 dní. Co momentálně chceš počítat za projekt, to si ručně zastavuj příkazem "Nepovolit další práci" či povoluj "Povolit další práci".

Další věc není špatné si zjistit, zda projekt při pozdním odevzdáním práce ti přidělí kredit nebo ne. Jsou projekty, které tohle neřeší a při pozdním odeslání dopočítané jednotky ti přidělí kredit, i když už byla jednotka validována jiným počtářem. Jeden projekt to má dobře vyřešený a tím je PG, server PG si zjišťuje zda se na práci pracuje a automaticky ti prodlužuje termín odevzdání. Já takhle počítal měsíc CULllr jednotky na pomalém PC 14 dní čistého času (bylo to docela vzrůšo, aby při počítání nespadl PC a nehodilo error.). 33aaa Takhle by to mělo fungovat u všech projektů a bylo by po starostech s odevzdáváním práce do určeného termínu splatnosti.

Pokud ti jde konkrétně o nějaký projekt, tak doporučuji v nastavení účtu na webu projektu nastavit klidně prioritu 500 bodíků místo standardního 100. Myslím, že by to mělo pomoci, aby BOINC víc se zaměřil na konkrétní projekt.
Já to takhle mám, mám v Boinc WCG, Rosettu, SETI, Einstein, Asteroids a GPUGrid a momentálně jediný povolený je WCG, všechny ostatní jsou zakázané (Zakázat další práci a Pozastavit). Ale asi tam fakt nastavím zásobu na 0 dní, to by mohlo vyřešit, díky moc 33iii Co se týče toho, jestli to přičte kredit i po odevzdání po termínu, jak to zjistím? Jde o WCG.
Dzordzik píše: ned 29 zář, 2019 22:00 Když jsem jí tohle posílal, vbec jsem neměl na mysli turnaj, obecně to není dobrá rada v případě, kdy ona ten projekt chce podporovat a s tím nastavením o kteérm je řeč se jí může často stát, že bude bez práce. Pak i když poskytne pár hodin času denně se může stát, že nepřispěje ničím nebo skoro ničím, protože prostě ten daný podprojekt má výpadek práce. Bohužel se to stává celkem často. Prostě nedoporučuju nulovou zásobu v kombinaci vybráním 1 subprojektu bez zálohy v případě kdy není práce. Nic víc v tom nehledej. A to jestli já mám přínos nějaký a někdo jiný jiný je úplně jedno.
Neboj se, nemám v plánu vybírat jen pár subprojektů, stejně bych si nevybrala a musela bych si hodit mincí. Jak jsem psala, považuji za důležité všechny co tam jsou a bylo by škoda, když už mám tak přísně nastavené počítání, aby to v povolené době nepočítalo vůbec. Ale tu zásobu na 0 dní jsem už nastavila, tak to třeba pomůže.

Odpovědět

Zpět na „BOINC a jeho obslužné programy“