PF 2023

Diskuse o všem co je v týmu nového a také co by se mělo udělat, sepsat atd..
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19578
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

PF 2023

#1 Příspěvek od forest »

Chtěl bych zde popřát všem členům CNT, ostatním návštěvníkům našeho fóra a čtenářům webu v novém roce 2023 mnoho štěstí, osobních i pracovních úspěchů a hlavně zdravíčko.
Rok 2022 byl po všech stranách velice náročný, bouřlivý a místo vysněného uklidnění Covidové krize, přišly krize jiné, válečné, křemíkové, dopravní, stavební, hypoteční ..... nu opravdu pro většinu lidí rok hodný zapomnění. O to více většina lidí vzhlíží s nadějí do roku následujícího a doufejme, že po třech velice obtížných letech k nám přijde uklidnění a pozitivní vlna událostí.

V oblasti distribuovaných výpočtů zažíváme mírnou stagnaci a bohužel i naši činnost velice komplikují zvýšené náklady na energie, bez kterých se naše forma pomoci vědě a lidstvu neobejde. V oblasti Covidu a boje s touto nemocí jsme odvedli obrovský kus práce a i díky nám se lidstu podařilo odrazit ten největší nápor, který uzavíral hranice, komunity a výrazně omezoval životy nás všech. Okamžitá forma pomomoci v tomto směru byla krásným příkladem širokých možností distribuovaných výpočtů ve světovém měřítku. Díky mnoha projektům, jejich zaměřením a spoustě dobrovolníkům z celého světa, se podařilo prakticky okamžitě aktivovat rozsáhlý výkon, který lidi rádi přesměrovali do oblasti medicíny a cíleně zaměřených výzkumů v této akutní oblasti.

Chtěl bych zde opět poděkovat všem DC počtářům za každý kousek odvedené práce pro projekty. Pomáháme tím vědeckému pokroku i prohlubování lidského poznání. Nemohu opomenout poděkování za obrovskou podporu týmu pro jeho činnosti, provoz a rozvoj. Rovněž za úžasné nasazení v mezinárodních soutěžích, kde se nám v roce 2022 dařilo - Třetí místo v celoročním PG turnaji, šesté místo v Pentathlonu a šesté místo ve Formuli BOINC 11bbb
V oblasti počítačů v majetku týmu se nám podařilo dokončit rozsáhlou rekonstrukci a zoptimalizovat tak množství strojů, jejich procesory i grafiky na mnohem efektivnější úroveň, abychom mohli zajistit jejich další provoz i přes zvýšené nároky na platby za energie. V této oblasti pomohli naši členové jak svými dary financí, tak vyřazenou technikou darovanou na následný prodej. Státní zastropování cen pro rok 2023 není sice moc příznivé, ale máme v této oblasti alespoň nastavený strop, který nám umožnil vyjednat zajištění provozu většiny týmové techniky i pro rok 2023.

Nechť se vám splní v novém roce všechna tajná přání a CNT se daří minimálně stejně dobře, jako v končícím roce 2022. V plánu je návrat k větší propagační činnosti a pracem na týmových stránkách. V oblasti propagace máme hodně co dohánět a věřím, že se najde alespoň několik pomocníků, kteří nám pomohou šířit naši myšlenku pomoci prostřednictvím domácích počítačů, napříč všemi možnostmi dnešního on-line světa.

Konec roku dnes pořádně oslavte a v tom novém jen to NEJ :idea: :idea: :idea:

Odpovědět

Zpět na „Co je nového v našem týmu“